Před Ane Brun vystoupí Tonbruket

Před Ane Brun vystoupí Tonbruket

30. 03. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Hostem dalšího pokračování koncertní série Femme Fatale bude 2. dubna norská zpěvačka a skladatelka Ane Brun. Výrazná osobnost alternativní scény se už více než dekádu drží na výsluní prodejních žebříčků, sbírá skvělé kritiky a má za sebou spolupráci třeba s Peterem Gabrielem či Koop.
Do Prahy přiveze v rámci svého dvouhodinového! koncertu i nové album When I’m Free.  Předskakovat bude švédská skupina Tonbruket.
 

Severská popová scéna si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek výrazných interpretů. Ane Brun je ale jen jedna. Zpěvačka původem z Norska, žijící roky ve Švédsku, patří od začátku tisíciletí mezi největší hvězdy místního popu. Za výtečné desky sbírá platinová ocenění, Brun se ale nikdy nepotřebovala nikomu podbízet a úspěch jí dal možnost umělecké svobody. 2. dubna to přijede připomenout do Paláce Akropolis i českým fanouškům, kterým přiveze aktuální desku When I’m Free.
V rodině Ane Brun vždy vládl jazz, jí to ale víc táhlo k folkovému písničkářství. Debutu Spending Time with Morgan z roku 2003 tak vévodí vedle jejího hlasu i akustická kytara. S o dva roky mladší introspektivní kolekcí A Temporary Dive získala první norskou Grammy a následné album Duets ze stejného roku bylo dokonce dvakrát platinové. Další mezinárodní úspěchy Ane Brun přišly s nahrávkou Changing of the Seasons, stylově rozmáchlejší sbírkou písní o rozchodech. 

O mezinárodním věhlasu Ane Brun svědčí pozvání od Petera Gabriela na desku New Blood i následné turné. Na vzniku dalšího studiového alba It All Starts With One se podíleli skladatel Nico Muhlyho či José Gonzáles. Loňský počin When I’m Free se honosí uvolněnou, bezmála jazzovou atmosférou, samozřejmě ale nechybí ani epické refrény, v nichž může Ane Brun naplno rozeznít svůj báječný nenapodobitelný hlas. Ten vládne třeba i klubové hymně Can't Stop Playing (Makes Me High), díky níž se vloni podívala do Top 5 britského žebříčku. Brun ale není jen skvělá zpěvačka, ale aktivně podporuje boj proti globálnímu oteplování a vlastní vydavatelství Balloon Ranger Recordings. 

Ane Brun sebou do Prahy na večírek Femme Fatale veze šestičlennou kapelu, v níž figuruje i bubeník Andreas Werliin známý z dua Wildbirds & Peacedrums. Ten se objeví také v předkapele Tonbruket, která vystoupí v úvodu večera. Skupina, pro kterou neexistují hudební přihrádky,  hraje ve složení: Andreas Werliin – bicí nástroje;  Dan Berglund – kontrabas;  Johan Lindström – kytary,  Martin Hederos – klávesové nástroje.  Jedinečný kvartet se hudebně pohybuje někde mezi jazzem, psychedelickým rockem a neo-folkem a v Praze představí své nové album.

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

FEMME FATALE: ANE BRUN

Sobota 2. 4. 2016
Vystupují:
ANE BRUN (NO), Tonbruket (SWE)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2024   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika