Zatímco Franz Ferdinand byli objevem předloňské sezony a loni svou pozici na ostrovní hudební scéně potvrdili ziskem dvou ocenění Brit Awards, Pet Shop Boys patří ke stálicím již čtvrtstoletí. Zpěvák Neil Tennant a klávesista Chris Lowe přes pokročilou večerní hodinu na svoje vystoupení do parku přilákali řadu příznivců, někteří z nich s sebou vzali i své malé děti.
Protipólem obou "učesaných" britských kapel byli v podvečer američtí Ministry. Temná metalová hudba s příměsí elektroniky podbarvovala drsný zpěv démonického Ala Jourgensena. Jeho vystoupení připomínalo magický rituál, při němž jako kněz s rukama nad hlavou dirigoval posluchače.

Pochmurnou atmosféru dotvářely i doplňky na scéně. Zpěvák měl mikrofon umístěn na stojanu poskládaném ze zvířecích kostí a parohů, v konstrukci nechyběla ani kravská lebka s velkými rohy. Stejnými artefakty měl svou soupravu nástrojů vyzdobenou také bubeník.

Zatímco úvod prvního festivalového dne poznamenala krátká vydatná dešťová přeháňka, při vystoupení dalších kapel již déšť návštěvníky nerušil. Podle odhadu pořadatelů bylo ve festivalovém areálu večer krátce před vystoupením hlavních hvězd asi 8000 posluchačů.
Program holešovické festivalové "Planety lásky" skončí dnes, kdy vystoupí například američtí Body Count a Ice T nebo The Rasmus z Finska.
Podívejte se 1. fotoreport od Járy