Franz Ferdinand kapelou pátečního večera

Franz Ferdinand kapelou pátečního večera

12. 08. 2006  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Největší potlesk od návštěvníků během prvního dne festivalu Love Planet na pražském Výstavišti sklidila v pátek britská kytarová kapela Franz Ferdinand. Výrazně méně lidí si přišlo vychutnat úvod setu druhé hlavní hvězdy večera, britských Pet Shop Boys.
Zatímco Franz Ferdinand byli objevem předloňské sezony a loni svou pozici na ostrovní hudební scéně potvrdili ziskem dvou ocenění Brit Awards, Pet Shop Boys patří ke stálicím již čtvrtstoletí. Zpěvák Neil Tennant a klávesista Chris Lowe přes pokročilou večerní hodinu na svoje vystoupení do parku přilákali řadu příznivců, někteří z nich s sebou vzali i své malé děti.

Protipólem obou "učesaných" britských kapel byli v podvečer američtí Ministry. Temná metalová hudba s příměsí elektroniky podbarvovala drsný zpěv démonického Ala Jourgensena. Jeho vystoupení připomínalo magický rituál, při němž jako kněz s rukama nad hlavou dirigoval posluchače.

love planet

Pochmurnou atmosféru dotvářely i doplňky na scéně. Zpěvák měl mikrofon umístěn na stojanu poskládaném ze zvířecích kostí a parohů, v konstrukci nechyběla ani kravská lebka s velkými rohy. Stejnými artefakty měl svou soupravu nástrojů vyzdobenou také bubeník.

love planet

Zatímco úvod prvního festivalového dne poznamenala krátká vydatná dešťová přeháňka, při vystoupení dalších kapel již déšť návštěvníky nerušil. Podle odhadu pořadatelů bylo ve festivalovém areálu večer krátce před vystoupením hlavních hvězd asi 8000 posluchačů.

Program holešovické festivalové "Planety lásky" skončí dnes, kdy vystoupí například američtí Body Count a Ice T nebo The Rasmus z Finska.

Podívejte se 1. fotoreport od Járy

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
PETE TONG, Roxy
1 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika