George FitzGerald dalším headlinerem BE24

George FitzGerald dalším headlinerem BE24

06. 09. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Nabitý program výročí klubu Roxy BE24 doplňuje top britský producent George FitzGerald. Toho proslavila spolupráce s labem Hotflush Recordings a jeho majitelem a kamarádem Scubou nebo také Joy Orbisonem.
Minulý rok pustil ven svou debutovou desku Fading Love, ve které svým posluchačům ukazuje nový tech/housový zvuk, který přiveze už 22. října. Společně s ním vystoupí i finský housový objev z Anjunadeep Otto Yliperttula známý jako Yotto.
 

George FitzGerald pracoval v obchodě s LPs, byl součástí londýnské klubové scény, ale jeho první release přišel až po stěhování do Berlína, kdy ho Paul Rose (aka Scuba) zapsal pod vlivný label Hotflush Recordings. Hudební kariéra se pro něj stala full-time záležitostí a tak s nespočtem úspěšných relesů (Child, Magnetic, I Can Tell (By the Way You Move)) a mixů (např. pro Resident Advisor nebo BBC Radio 1) založil i vlastní label ManMakeMusic. Mimojiné si střihl b2b set kamarády jako Joy Orbison nebo Scuba. Minulý rok vydal své debutové album Fading Love (Double Six Records), na kterém začal pracovat už v roce 2013 n na Ibize. Právě tomu můžeme připisovat i jeho nový tech/house zvuk.

George FitzGerald

George FitzGerald je v současné době jedním z top britských producentů a album Fading Love je toho důkazem. Každý track zastupuje jinou vlastnost elektronické hudby - jednou je to minimal, podruhé techy záležitost nebo taneční počin s vokály. Podobnou pružnost dokazuje i ve svých setech (DGTL Festival 2016) a právě to ho spojuje s druhým producentem sobotního BE24 večera - finským talentem Yotto. Ten se dokázal během posledních dvou let prosadit na silné elektronické scéně a získal podporu od jmen jako Pete Tong, Laurent Garnier nebo Kölsch. Před rokem se upsal labelu Anjunadeep (Dusky, Above & Beyond) a letos už stihl vydat “Hottest Recordin the World” podle Annie Mac na BBC Radio 1 - The Owls. V této dvojité pražské premiéře provedou George a Yotto klub ROXY všemi zákoutími tech/house music.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

BE24: GEORGE FITZGERALD

Sobota 22. 10. 2016
Vstup: od 200 Kč
Vystupují:
GEORGE FITZGERALD (UK), Yotto (FIN)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika