Liveurope festival: To nejlepší z evropské klubové scény

Liveurope festival: To nejlepší z evropské klubové scény

09. 09. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Mladé špičkové kapely se díky platformě Liveurope dostávají do Prahy v rámci Liveurope festivalu. 15. září tak na Zahrádkách Žižkov zahraje belgický energický kvartet BRNS míchající indie rock a bláznivé groove, lucemburští Say Yes Dog naservírují chytlavý synthpop, polsko-anglická zpěvačka Kari dostane posluchače písničkářským popem severského střihu a maďarská kapela Passed představí svůj netradiční mix klasické harfy s elektronickou hudbou.
Po konci programu na venkovní scéně se festival přesune do Paláce Akropolis, kde na Malé Scéně a Divadelním Baru zahraje několik dalších zahraničních producentů a DJů.  V rámci afterparty se tak představí DJ Kuba Karaś -  polovina velmi úspěšné polské dvojice The Dumplings, maďarský producent Iamyank, polské DJské duo Electricdunk vs. Sedai a ještě jednou zahrají Passed, tentokrát s DJ setem.

BRNS
Píše se o nich jako o belgické odpovědi na ALT-J, Battles či Foals, oni sami ale nedají dopustit na Morphine či Nirvanu. Bruselští BRNS (číst: Brains) vtrhli na místní scénu na začátku dekády a po jejich debutu Wounded z roku 2012 už nebylo nic stejné. Kvartet míchá postpunkové groove s elektronikou a špinavými riffy devadesátkového alternativního rocku. „Tohle je výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem,“ napsal o nich portál For Folks Sale. Dva roky staré druhé album Platine je vyslalo na turné po celé Evropě, v Praze si BRNS odbydou díky Liveurope svoji premiéru.

 Say Yes Dog
Nakažlivý synthpop lucemburských Say Yes Dog připomíná estetiku bláznivých televizních animáků a žánroví znalci si vzpomenou na Hot Chip či Metronomy. Trio se potkalo na konzervatoři v Haagu, skupina ale vznikla až ve chvíli, kdy se před dvěma lety chtěli dostat na vyprodaný německý festival Fusion a napadlo je, že by to mohli zkusit jako kapela na talentovou stage. Když uspěli, rychle napsali písničky, které následně vyšly na EPčku A Friend. Debutové album Plastic Love je přesně tou hudbou, která posluchače přenese do páteční klubové horečky, i když sedí v kanceláři a venku prší. Portál Noisey o Say Yes Dog prohlásil, že jsou „nejlepší neobjevenou evropskou electro-popovou kapelou.“

 Kari
Polsko-anglický projekt Kari stojí na talentované polské rodačce Kari Amirian. Ta se po vydání úspěšného a kritikou chváleného debutu Daddy Says I’m Special z roku 2011 odstěhovala do anglického Leedsu . Od písničkářské křehkosti se Kari díky producentovi Chris Headley posunula na druhém albu Wounds & Bruises k eklektičtějšímu alt-popovému soundu, v němž lze slyšet ozvěny electra, osmdesátek i folk-rocku. Fascinace současnou skandinávskou scénou ale zůstala, ostatně díky ní tisk srovnává Kari s Lykke Li, Stinou Nordenstam či Björk.

 Passed
Jedno z nejžhavějších jmen na současné maďarské klubové scéně patří kapele, jejíž jádro tvoří zpěvačka Dorottya a harfenistka Fanni Nizalowski. Poznávacím znamením této mladé formace je mix současné elektronické hudby s klasickým zvukem harfy. V Maďarsku jsou velmi známí i díky účasti na soutěži A Dal 2015, která předchází Eurovision. Passed si vyzkoušeli hraní před Bonobo nebo Parov Stelar v Maďarsku a 15. září si poprvé zahrají poprvé i v Praze. Vidět je můžete hned dvakrát – jako živou kapelu na venkovním pódiu, ale také s DJským setem v rámci afterparty.

Napsali o vystupujících:
„Výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem.“ Fork Folk’s Sake o BRNS

„Nejlepší neobjevená evropská electro-popovová kapela.“ Noisey o Say Yes Dog

„Kari má hlas, talent i charisma. Všechno, co potřebuje skutečná hvězda.“ ELLE o Kari

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI
Vystupují:
BRNS (BE), Say Yes Dog (LU), Kari/PL, Passed (HU)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika