Rozhovor s Giomem k akci Mosaic House v Radosti FX

Rozhovor s Giomem k akci Mosaic House v Radosti FX

15. 09. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Po velmi úspěšném Fredu Everythingovi z Kanady představuje pravidelná noc Mosaic House v klubu Radost FX jeho spolupracovníka a kolegu, kterým je britský DJ Giom. Giomovy tracky se objevují na labelech jako Toolroom, Defected Records a jeho hit Dr.Zapp kraloval v roce 2014 Beatportu v kategorii Nu Disco.
Pověz nám, kdy jsi začal s hraním a jaké vůbec byly tvé začátky? Byly to vinyly, CD nebo USB?
S DJingem jsem začínal v roce 1999. Hrál jsem z vinylů v barech v okolí Londýna, byl to hlavně funk, disco a pop. Později, když jsem začal cestovat, jsem se přesunul k CD, což bylo asi kolem roku 2008. Nyní používám USB, protože jsem vlastně od roku 2013 neustále na cestách.
 
Proč ses přestěhoval z Francie do UK?
Do Londýna jsem se přestěhoval kvůli hudební škole Drum Tech, kterou jsem chtěl absolvovat. V té době jsme ve Francii takovou školu neměli. Je to velmi moderní škola, žádná klasická hudební konzervatoř, kterých je ve Francii mnoho. Nástup na tuto školu vnímám jako opravdovým začátkem mé hudební kariéry. Poznal jsem se tam s blízkými přáteli, spolupracovníky a budoucími členy kapely. Do dnes se z mnoha z nich setkávám.
 
Kdy jsi začal se svou vlastní produkcí a co tě k tomu přivedlo?
Dostal mě k tomu můj kamarád Vinz, který začal produkovat krátce přede mnou. On byl tím, kdo mě inspiroval, koho jsem sledoval, co a jak dělá a poslouchal ho. Měl na mě velký vliv a byl prvním člověkem, u kterého jsem viděl míchání smyček na počítači. Byl to instantní hip hop a house. Používali jsme program jménem ACID, který nabízí velké množství možností mixování, remixování a skládání hudby. Trávili jsme hodiny samplováním bicích smyček a zvukových efektů. Svým způsobem to bylo ještě jednodušší, než Ableton.
 
Nedávno v našem klubu zahrál Fred Everything, můžeš nám říct více o vaší spolupráci?   
S Fredem jsme se setkali v roce 2008 v londýnském klubu Fabric a protože jsem byl každý víkend někde poblíž, pouštěli mě do klubu zadarmo a já jsem tak mohl vidět Heather, Farina, Iz & Diz, no prostě všechny. S Fredem jsme mluvili francouzsky. Slyšel nějaké moje tracky a při té příležitosti mě jednou požádal, abych pro něj udělal remix. Naše spolupráce započala v roce 2011, když jsem byl na tour a navštívil jsem ho u něj doma. O rok později jsme měli společné studio.
 
Před dvěma lety byl tvůj track Dr.Zapp v Top Chart na Beatportu, co to změnilo?
No, protože to byl můj vůbec první Beatport #1 (#1 Indie Dance / Nu disko, #11 General sales) opravdu jsem si pomyslel "tak a teď nastal můj čas, přijdou velké labely, velká vystoupení!" Ale vůbec se tomu tak nestalo. Takže to byla sranda, myslel jsem, že se pro mě všechno změní, ale ono ne. Je to legrační, jak toto odvětví funguje, nemůžeš si prostě nic plánovat, což je důvod, proč se snažím na to nemyslet a dělat dál věci, které se mi líbí :)
 
Nedávno jsi byl na tour v USA, jaké to bylo?
Byla to úžasná tour. USA právě zažívá vzestup housové muziky. Každá párty byla výborná. Potkal jsem spoustu nových lidí a viděl své staré známé a to bylo úžasné. 10 vystoupení během 3 týdnů. Tohle prostě miluju!
 
Jaké bylo léto? Práce, odpočinek nebo oboje?
Léto bylo skvělé. Právě jsem se oženil a taková příprava svatby zabere mnoho času, takže jsem byl zaneprázdněn přípravami. Jinak to bylo hlavně o práci pro můj label Supremus, chystaných  releasech, sociálních sítích apod. Samozřejmě jsem také pracoval na hudbě.

dj Giom

Jaké jsou tvé plány do budoucna? Čeho bys chtěl dosáhnout?
Stále je co objevovat, prozkoumávat a s něčím experimentovat. Chci si užívat každou minutu toho, co dělám. Rád bych dobře vedl svůj label a také bych chtěl zapracovat na učení Abeltonu. Jsem přesvědčený, že budoucnost je v rukou nových producentů, a protože mě opravdu velmi baví trénování a učení nových lidí, chtěl bych založit virtuální školu, kde bych mohl komunikovat se studenty a ukazovat jim studiové triky a techniku.
 
Pamatuješ si na poslední návštěvu Prahy a tvé vystoupení? Máš nějakou novou produkci, kterou vyzkoušíš?
Jo, poprvé jsem hrál v Praze s mým kamarádem Michalem Schwa AKA Shades Of Gray, hráli jsme spolu v Buddha Baru  v roce 2013.  Je hodně nové hudby, která vyjde na Supremus, takže to musím v noci otestovat a samozřejmě pustím také své nové kousky. Uvidíme!
 
Díky za interview a těšíme se na tebe!
Já děkuju za pozvání a vidíme se 30.9. v Radosti FX!

https://www.facebook.com/events/778445505628609/

Dodal: Olga Špičáková Radost FX
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

MOSAIC HOUSE

Pátek 30. 9. 2016
Vstup: 190 - 250 Kč
Vystupují:
DJ Giom /UK/, DJ Lumiere, DJ Vilém
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika