Akropolis Multimediale zve na unikátní koncert Never Sol

Akropolis Multimediale zve na unikátní koncert Never Sol

09. 11. 2016  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Tradiční přehlídka nových médií Akropolis Multimediale uvítá 15. listopadu zpěvačku a producentku Never Sol. V Paláci Akropolis uvede speciální audiovizuální vystoupení s interakcí laseru a zvuku za doprovodu působivých světelných efektů. Lasery budou přímo reagovat na pohyb zvuku syntezátoru a frekvenci hlasu. Autory vizuálních efektů jsou Martin Špetlík a David Vrbík. Electro-popová kometa Never Sol, která už slaví úspěchy i za českými hranicemi, si k vystoupení přizvala také hosty - sbor Elpida a producenta NobodyListen. V roli předkapely se představí polská dreampopová dvojice Coals.
Zážitek pro všechny smysly je každoroční náplní festivalu nových médií Akropolis Multimediale. Unikátní propojení hudby, pohybu a obrazu v jedno celostní multimediální dílo letos proběhne 15. listopadu a nabídne spojení zpěvačky Never Sol a vizuálních umělců Martina Špetlíka a Davida Vrbíka, kteří obalí písně české hudebnice do laserových efektů reagujících na její sytenzátory i hlas. Sára Vondrášková (neboli Never Sol) se snaží, aby každé její vystoupení bylo něčím osobité. Letos už vystupovala v doprovodu orchestru Filharmoniků města Prahy nebo se sborem Elpida, interace laseru a její hudby na Akropolis Multimediale bude ale určitě něčím neopakovatelným.

Never Sol

Pražský hudební projekt Never Sol založila v roce 2012 písničkářka Sára Vondrášková, absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka. Po několika vystoupeních s klavírem se dostala k producentovi Janu P. Muchowovi, s nímž připravila debutové album Under Quiet. Díky němu získal nominace na ceny Anděl v kategoriích zpěvačka a objev roku a deska figurovala i ve finalové sedmičce cen Apollo. Mezinárodní věhlas zajistilo Never Sol hostování na Floexově singlu Gone a album Under Quiet (2013) následně vyšlo pro mezinárodní trh na prestižní značce Denovali Records. Vondrášková/Never Sol se v roce 2014 představila na tokijské Red Bull Music Academy a v následujícím roce napsala hudbu pro představení současného tance Divočina od Jany Burkiewiczové. Letos stihla vydat singl Nur, který rekapituluje její spolupráci se sborem Elpida pro mezigenerační festival Old's Cool. Právě pětadvacetičelnný soubor pod vedením sbormistryně Zuzany Seibertové bude jedním z hostů audiovizuálního koncert Never Sol v rámci Akropolis Multimediale. Tím druhým bude producent NobodyListen, polovina úspěšného dua VR/Nobody, jež v roce 2015 zvítězilo v talentové soutěži Czeching.

Coals

V roli předkapely se představí polská dreampopová dvojice Coals. Katarzyna Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowski pochází ze Slezska, oblasti známé těžbou uhlí, což připomíná název jejich projektu. Existují dva roky a první fanoušky získávali svými podomácku nahranými písněmi šířenými po internetu. V roce 2014 si vlastním nákladem vydali EPčko Homework, které sklidilo pozitivní ohlasy. Křehký folk a něžný hlas Katarzyny se na něm proplétá se sofistikovanou elektronickou produkcí a výsledkem je magická hudba mezi dnem a nocí. „Poslouchat smetanově hebkou hudbu Coals je jako se nechat obalit do vaty a nechat se unášet na vlnách poklidné slasti.“ napsal o jejich hudbě britský hudební portál The Quietus. Coals už hráli na velkých domácích festivalech Open`er, Live Festival nebo OFF Festival, se svojí osobitou hudbu ale míří za hranice Polska. Nahráli session pro proslulé seattleské rádio KEXP, vystoupili v Německu, Litvě nebo na Islandu. Na Akropolis Multimediale si 15. listopadu Coals odbudou svoji pražskou premiéru.

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz

Dodal: Eva Kociánová, Palác Akropolis
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

AKROPOLIS MULTIMEDIALE

Úterý 15. 11. 2016
Vstup: od 300 Kč
Vystupují:
NEVER SOL A HOSTÉ + COALS /PL
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika