Free Mondays startují novou sezónu

Free Mondays startují novou sezónu

30. 01. 2017  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
S nástupem nové sezóny ovládnou Roxy a NoD v rámci Free Mondays české i zahraniční kapely. Taneční rytmy poznáš s Kaplan Bros., Startér Radia Wave tentokrát pozval indie-rockové Ette Enaka a Silver Springs a český rock`n`roll přivezou The Complication.
Poznáme i elektro dream-popovou formaci Mantocliff ze Švýcarska a britský post-punk Autobahn. Je toho až až, stačí si vybrat to své.

30/1: Free Mondays w/ Kaplan Bros., support: Atrey
Jak už název Kaplan Bros. napovídá, tato česká formace jsou vlastně bratři Cyril a Kryštof Kaplanovi, kteří jsou známi i z alternativní rockové skupiny Vložte kočku. Oba tyto projekty vlastně vznikli paralelně, ale teprve v roce 2015 vydali Kaplan Bros. eponymní album. "My jsme jenom dva a snažíme se dělat taneční, party hudbu," vysvětlují.
 

Kaplan Bros. spojují rytmiku Holy Fuck, naléhavost Fuck Buttons a experimentálnost Battles. Noise-popová sourozenecká dvojice Cyril a Kryštof Kaplanovi má pestrou minulost. Pódium sdíleli mj. s Jambinai, Qui nebo 65daysofstatic, zahráli si na Colours of Ostrava, vyhráli talentovou soutěž 1BAND2PLAY a byli nominováni do ankety o nejnadějnější českou kapelu pro export v projektu ČRo Czeching.

6/2: Free Mondays w/ Ette Enaka (CZ), Silver Springs (CZ) @ NoD
tags: alternative, indie, rock,
Speciální edici Startéru Rádia Wave tentokrát otevřou v NoDu Ette Enaka a Silver Springs.

Ette Enaka

Pod názvem Ette Enaka se nachází Aleš z De Mood, Vítek z Rutky Laskier a Miloš z Maniac Floor. Právě fanoušci De Mood si přijdou na své, jelikož kapela svým stylem a zvukem na Moody navazuje. Za sebou mají první desítku koncertů a EP, které vyšlo na podzim 2016 na labelu Happy Mutant. Alešův rukopis je tu jasně rozpoznatelný. Nechybí kombinace devadesátkového rockin´ ema a dance-punku prošpikovaná postrockovými build-upy.
Silver Springs jsou nejspíš jedinou kapelou na světě, která se dala dohromady v Los Angeles a první koncert odehrála v Liberci. V současné době plánují na přelomu února a března vydat debutové album, už teď si z něj ale můžete poslechnout první singl Shelter Love. Kapela se otevřeně hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku, neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů, primární důraz klade na energii. Za svoje vzory označují třeba Foo Fighters, Kings of Leon, ale i Bon Iver.
audio: https://happymutant.bandcamp.com/album/ette-enaka-back-to-square-one
FB událost: https://www.facebook.com/events/154441671713163/

13/2: Free Mondays w/ Mantocliff (CH), support: Francois Svalis (CZ)
tags: emotional, female, dream-pop, electronic, fkatwigs, banks
Švýcarská formace Mantocliff experimentuje s mnoha aspekty popu a alternativní hudby. Mimořádně výrazný hlas zpěvačky Nives Onori jen podporuje obrovskou kreativitu dalších pěti hudebníků. Loňský rok vydali své debutové album Umbilical, ve kterém ukazují celou řadu melodií - občas silně energické, atmosferické nebo taneční, ale vždy pulzující. Jako celek působí deska velmi kompaktně. Při poslechu jejich skladeb je slyšet nádech FKA twigs nebo Banks, půvab Dillon nebo Poliça, ale také elektronické prvky kapel jako jsou polští RYSY.

Jako support se Praze vůbec poprvé představí i Francois Svalis - znojemský hudebník, kterého baví kombinace techna, ambientu a deep house.


20/2: Free Mondays w/ The Complication (CZ)
tags: alternative, rock'n'roll, 200%performance
The Complication to je energie, bordel a hlavně velká láska k devadesátkám. Čtveřice podivínů z různých koutů východních Čech vám dokáže, že rock 'n' rollu ještě zdaleka neodzvonilo. Muzika založená na hlasité kytaře, hutné base a dynamických bicích, ve které, i přes všechny ty potrhané struny a rozlámané paličky, najdete chytlavé melodické linky a výrazné refrény využívajících hlasů všech členů kapely. V roce 2014 jim vyšla debutová deska U, od té doby ale určitě neusnuli na vavřínech a stále vydávají a koncertují.

27/2: Free Mondays w/ Autobahn (UK), support: Flash Boy
tags: post, punk, dream, pop, alternative, indie, rock
Pětičlenná formace z Leeds má za sebou už dvě EP a necelé dva roky starou debutovou desku Dissemble. Jejich hudba má temnou post-punkový atmosféru, působí propracovaně a někdy až trochu étericky. Pokud jsi fanoušek kapel Joy Division, Bauhaus, Sisters of Mercy a Fields of the Nephilim, tak si určitě poslechni Autobahn a doraž.
Kapela FLASH BOY vznikla v roce 2016. Tvoří ji mysteriozní Silvie Harry a její přisluhovači. Krom uctívání Ďábla se kapela zabývá muzikou, která čerpá z anglosaské nezávislé muziky počínaje The Beatles přes Mazzy Star a Petem Dohertym konče. Cílem není robotizace, či muzikantský sport. Základem je písnička, smutná písnička s melodií, duší a lehce naostřenou špínkou.

Dodal: Daniela Bacho, Roxy PR
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

FREE MONDAYS

Pondělí 30. 1. 2017
Vstup: zdarma
Vystupují:
Kaplan Bros., support: Atrey
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
SpringFunk 2020 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (115 MB)
Mastermix #647 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (120 MB)
Mastermix #648 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (124 MB)
Mastermix #649 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (118 MB)
Mastermix #650 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (119 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika