Americký kytarista Al Di Meola zahraje dnes v Divadle Hybernia

Americký kytarista Al Di Meola zahraje dnes v Divadle Hybernia

01. 11. 2017  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Držitel ceny Grammy a čtyřnásobný vítěz ankety časopisu Guitar Player Magazine v kategorii Nejlepší jazzový kytarista Al Di Meola vystoupí 1. listopadu 2017 od 20 hodin v pražském Divadle Hybernia.
Světové eso akustické kytary tu zahraje skladby ze svého nového alba Morocco Fantasia, doplněné skladbami dvojice Lennon-Mc Cartney nebo Astora Piazzolly. 

Al Di Meola
 
Al Di Meola se víc než třicet let suverénně pohybuje ve světě jazzové fúze, ale také akustické latinsko-americké hudby. Raketový vzestup zaznamenal v sedmdesátých letech díky hraní ve skupině Return to Forever, kterou vedl Chick Corea. S kytaristy Johnem McLaughlinem a Paco de Luciou nahráli jedno z nejprodávanějších živých alb v historii – Friday Night in San Francisco. Během své kariéry spolupracoval také s klávesistou Janem Hammerem, jazzovým houslistou Jean-Lucem Pontym, s baskytaristou Stanleym Clarkem a dalšími. Účinkoval také jako host na albu Paula Simona Hearts and Bones a koncertoval  na turné s Carlosem Santanou. 
V posledních letech se Al Di Meola věnuje spíše akustickým projektům. Jiskřivý zvuk jeho kytary rozezní Divadlo Hybernia, kde zahraje skladby z nejnovějšího alba Morocco Fantasia, které vydal letos v lednu. Doplní je skladbami dvojice John Lennon & Paul McCartney a argentinského skladatele tanga Astora Piazzolly.
 
Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro v ceně od 590 do 1590 korun.


Dodal: Zdena Selingerová, Liver Music, s.r.o.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

AL DI MEOLA

Středa 1. 11. 2017
Vystupují:
Al Di Meola (USA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika