Metamorphosis pokřtí v Akropoli nové album

Metamorphosis pokřtí v Akropoli nové album

09. 10. 2006  |  Autor: redakce  |  Komentáře (1)
Koncert u příležitosti křtu nového alba Luff proběhne 27.10. od 19:30 hod.
Česko - turecko - rakouská skupina Metamorphosis bývá přirovnávána k rockové avantgardě 70. let, Kronos Quartetu či britským průkopníkům Penguin Café Orchestra, ale přesnější je říct že jejich hudba je nadčasová. Zvukový koncept "strunného kvarteta" propojený s minimalismem, Robertem Frippem i etnickými vlivy si ze všech svých inspirací vybírá podstatu, která nestárne. Metamorphosis s pečlivostí hudebních alchymistů vrší kytarové riffy na magické tahy violoncella a ostináta houslí.

m

Skupinu založili ve Vídni uprostřed 90. let Martin Alačam, Christoph Pajer a Richard Deutsch. Na albovém debutu svoji tvorbu definovali jako "kontaminovanou komorní hudbu", přičemž kontaminací se rozumí veškeré příměsi ze současného hudebního slovníku včetně punku. Na rozdíl od rockerů ale hrají bez bicích, roli rytmických nástrojů přebírá cello a kytara, což hudbě dodává prostorovou dimenzi. Jejich debut vyšel u vydavatelství Rachot/Behémot. Druhé album vydala kultovní londýnská značka Leo, zaměřená na hudební avantgardu (Sun Ra, Anthony Braxton), za nadšeného ohlasu odborných médií (allaboutjazz.com napsal: „Tihle chlapíci vynalezli svůj vlastní rukopis.”)

Skupina vystupovala v prestižních klubech jako je Knitting Factory (New York), na festivalech RingRing (Bělehrad), Alternativa (Praha), Les Nuits Europeennes (Strasbourg), komponovala soundtracky pro klasické němé filmy jako Nosferatu, Golem a Ekstase od Gustava Machatého. Jejich hudba inspirovala taneční soubory i choreografy, skladba Mina sloužila jako doprovod tanečnici Daniele Lehmann, která s ní roku 2005 získala cenu za nejlepší sólový taneční výstup.

Od roku 2003 se skupinou hraje Jan Kavan, s nímž Metamorphosis vytvořili nový repertoár a natočili své čtvrté album Luff. Vyjde 27. října, po jeho křtu v pražském Paláci Akropolis skupina pokračuje v koncertním turné po Evropě. Kytarista Martin Alačam ke stylu Metamorphosis sebeironicky dodává: "Na jedné straně je pro nás inspirací vážná hudba dvacátého století – Šostakovič, Ligeti. Já ale říkám, že naše hudba je legrační, ne vážná."

1 KOMENTÁŘ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

25. 10. 2006 | 11:36:17
+0 | -0
vyhrála jsem vstupenku na Metamorphosis, 27.10. v paláci akropolis,bohužel se nemohu zúčastnit,takže prodám za 100Kč(bežná cena 200).
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika