Pozvánka na KomiksFest

Pozvánka na KomiksFest

24. 10. 2006  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Koná se v Praze ve dnech 21.-29. října a jedná se o širokospektrální multimediální festival, který chce prezentovat komiks jako neomezené médium.
Prostřednictvím výstav, filmových projekcí, divadelních představení, diskusí a prezentací nakladatelství a jejich aktuálních knižních novinek usiluje KomiksFest! o představení komiksu jako zajímavé a rovnoprávné součásti soudobé umělecké a mediální scény. Současný komiks navazuje plodné vztahy s etablovanějšími uměnami a médii, obohacuje je o nové podněty, ale zároveň zůstává ve své podstatě svůj a ve vyjadřovacích prostředcích nezaměnitelný. Navzdory jeho historickému chápaní a mnoha zažitým stereotypům je moderní komiks univerzální a seriózní formou prezentace jakýchkoli sdělení, ať již s ambicí uměleckou či zábavní.

komiksfest

A takovým je pro KomiksFest! – dospělým médiem, jehož vrcholné projevy jsou rovny vrcholům jiných kulturních forem. KomiksFEST! 2006 je prvním ročníkem akce, která nebude jen (stavovsko-fanouškovským) setkáním „zasvěcených“, ale která chce primárně popularizovat komiks široké veřejnosti jako hodný její pozornosti, jako atraktivní a nešablonovitou součást současné kultury.

K hostům festivalu patří legenda britské komiksové scény Bryan Talbot, své výstavy a workshopy budou mít nejlepší domácí kreslíři (Jiří Grus, Karel Jerie, Honza Bažant a další), chystá se řada křtů a čerstvých publikací (sebraná trilogie Alois Nebel s alternativním koncem, nový Aargh!, druhý díl Monstrkabaretu Freda Brunolda nebo vícevjemový projekt Wall After Wall), odehrají se divadelní představení i koncerty.

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika