Extáze pokřtí své album

Extáze pokřtí své album

14. 01. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
The Ecstasy Of Saint Theresa v pondělí 29.ledna konečně pokřtí své nové album Watching Black.
Skupina Ecstasy Of St. Theresa vydala nové album s názvem Watching Black. Osmnáct měsíců po předloňském intermezzu s It EP a mnoha posunech je jejich nové album konečně v prodeji. Křest alba, původně plánovaný na listopad se uskuteční v pondělí 29.ledna od 19:30 v Paláci Akropolis. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
 
Skupina Ecstasy Of St. Theresa vydala nové album s názvem Watching Black. Osmnáct měsíců po předloňském intermezzu s It EP a mnoha posunech je jejich nové album konečně v prodeji. Křest alba, původně plánovaný na listopad se uskuteční v pondělí 29.ledna od 19:30 v Paláci Akropolis. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.Album Watching Black je výsledkem nekompromisního přístupu EOST při hledání nového zvuku a poměrně radikální reakcí na současný trend konzumování hudby. „Lidé hudbu stále častěji jenom spotřebovávají, místo toho, aby ji poslouchali,“ tvrdí Jan P. Muchow. „Ztrácejí schopnost slyšet a vnímat věci pod povrchem.“ V tomto smyslu nehodlá skupina nikomu nic usnadňovat. Naopak. Jde vlastní cestou a nabízí alternativu stále povrchnějším a marketingově chytře ošetřeným zvukovým prefabrikátům. Tak třeba zmíněný singl Watching Black White Looking. Nesmlouvavě nasnímané živé bicí, jako když někdo unaveně buší na dveře a zvuk se zlověstně nese prázdnou chodbou. Můra u stropu chaoticky naráží do zmazaného krytu zářivky a někde ve stěně sotva slyšitelně vrčí elektrické relé. Zneklidňující smyčce a zpívající Kateřina tak trochu připomínající sjetou vílu. Špína není to pravé slovo, ale napadne vás jako první. Řečeno slovy klasika. Jakákoli nálepka je zkreslující. Můžete ji kdykoli strhnout nebo libovolně vyměnit. Zkuste se dostat skrz zjednodušující povrch. O tom to je.
 
Dosud posledním albovým počinem zpěvačky Kateřiny Winterové a multiinstrumentalisty Jana P. Muchowa byla kritikou adorovaná deska Slowthinking z roku 2002, která skupině mimo jiné vynesla dva Anděly (Zpěvačka roku, Taneční album roku). Nahrávka vyšla rovněž v Anglii na respektované značce Labels, se kterou spolupracují například Moby, Depeche Mode nebo Royksopp. Skupinu si tam oblíbila populární britská kytarovka Placebo a EOST dostala šanci pro ni zremixovat píseň English Summer Rain. Prosadit se na podobné úrovni se žádnému českému interpretovi dodnes nepodařilo. Na vánoce 2003 vzniklo jedinečné a koncepčně unikátní DVD Fastmoving, jakási vizuální verze předchozí úspěšné desky. A pak už následovalo loňské It EP.
 
Soustředěným hledáním osobitého výrazu, používáním nejmodernějších technologii a jejich zapojováním do tradičního tvůrčího procesu, snahou objevovat nové souvislosti nejen v hudbě, touhou překvapovat, tím vším si EOST vydobyla vedoucí pozici na domácí alternativní scéně. Nové album Watching Black toto postavení jednoznačně potvrzuje.

www.eost.cz

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
HATARI, 5. 2. Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika