Triosk na Music Infinity

Triosk na Music Infinity

20. 03. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Tři Australané, co neslýchaně leptají hranice jazzu a nápady zasypávají mezery mezi akustikou a elektronikou, vybroušeností a improvizací. Poslechněte si je sami.
Nebylo to jen okouzlení jazzem a instrumentální dospělost, když se počátkem tohoto století v australském Sydney pánové Adrian Klumpes (klavír), Ben Waples (bicí) a Laurence Pike (bicí) rozhodli pojmenovat svou společnou vizi jazzové budoucnosti - TRIOSK. Hned svým prvním albovým počinem 1 + 3 + 1 with Jan Jelinek (2003) dokazují, že si své spolupracovníky umí vybrat opravdu dobře. Umělecká kolaborace s německým laptopářem Janem Jelinkem jim přináší nadšené ohlasy kritiky, otevírá dveře koncertních sálů mimo rodný kontinent a zajišťuje vydání další desky Moment Returns (2004) u respektovaného britského vydavatelství The Leaf Label. Během dalších dvou let TRIOSK tráví svůj čas dobrušováním koncertního výraziva, vypomáhají na koncertních šnůrách spřáteleným spolkům (Flanger, Savath and Savalas) nebo se věnují svým vlastním projektům. Laurence Pike jako člen post-rockových Pivot či Roam the Hello Clouds a Adrian Klumpes vydává na sklonku roku 2006 sólové album Be Still (The Leaf Label).

triosk

Vrchol společného úsilí týmu ze stáje Triosk ovšem přichází se zatím poslední nahrávkou The Headlight Serenade (2006, The Leaf Label), kterou definují zatím nepojmenovanou epizodu jazzové historie. The Headlight Serenade je odzbrojující sbírka zšeřelých nálad, jazzových experimentů, důmyslně nenápadné elektroniky, silných motivů a hudební originality, kterou přivezou Triosk představit v úterý 10. dubna do pražského Paláce Akropolis.

www.myspace.com/triosk

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika