Music Infinity: Ambientní symfonie

Music Infinity: Ambientní symfonie

03. 12. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Za doprovodu smyčcového kvarteta a vlastního video-umělce přijedou do Paláce Akropolis významní představitelé současného ambientu – dvojice Stars Of The Lid. Náladotvorné instrumentální kompozice na pomezí vážné a inteligentní elektronické hudby jsou prý nejlepším zvukovým doprovodem k mžitkům, které se míhají pod zavřenými víčky očí.
Jejich letošní album Stars Of The Lid And Their Refinement of the Decline je kritikou oceňováno jako jedno z nejzásadnějších alb žánru ambient našeho tisíciletí.

Jsou to už tři desetiletí, co Brian Eno položil základní kameny ambientní hudby. V naší digitální éře žánr neobyčejně vzkvétá a dvojice Stars Of The Lid je skvělým příkladem svěžího přístupu k náladotvorným kompozicím na hraně ticha. Moderní technologie daly dvojici Brian McBride a Adam Wiltzie svobodu volně manipulovat se zvuky, internet jim umožnil pracovat společně na nahrávkách přes vzdálenost jedné zemské polokoule, přesto jsou výsledkem organické a lidsky vřelé skladby. Vznáší se v meziprostoru mezi soudobou vážnou a filmovou hudbou a experimenty s drženými tóny (drones). Delikátní zvukové krajiny svých nahrávek tvoří efektovanými kytarami a klasickými akustickými nástroji. Sami hudebníci svůj styl definují jako „soundtrack k mžitkám, které poskakují pod zavřenými víčky očí“. Na své zatím poslední desce, monumentální dvouhodinové nahrávce And Their Refinement of the Decline pracovali dlouhých šest let a kritika ji hodnotí jako mimořádný počin na poli současného ambientu. Do Prahy přijedou vůbec poprvé a hned v doprovodu smyčcového kvarteta a vlastního VJe, jehož projekce spoluvytváří atmosféru zasněného výletu do lidského podvědomí. Vystoupení Stars Of The Lid bude posledním letošním příspěvkem do festivalu Music Infinity, který pod dramaturgickým vedením Josefa Sedloňe přiváží do Paláce Akropolis unikátní projekty alternativní hudby pro náročnější posluchače. Music Infinity letos načalo druhou desítku koncertů a domácím posluchačům představilo Telefon Tel Aviv, Triosk nebo Davida Sylviana. Na příští rok jsou připraveny další lahůdky v podobě Jon Hopkinse, Tunng, Juana Molina nebo Ulricha Schnausse.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

MUSIC INFINITY

Sobota 15. 12. 2007
Vystupují:
Stars Of The Lid (USA)
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika