MÁCHÁČ 2005 MICHAEL BURIAN

MÁCHÁČ 2005 MICHAEL BURIAN

01. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Pláž Klůček, Máchovo jezero 26.8.2005...zde máze rozhovor s Michaelem Burianem,který vystoupí na stejné palubě jako Paul Van Dyk.
Michale, půlka léta skoro za námi, co festivaly, co už máš za sebou a před sebou?
Tak za sebou mám například německý festival Ruhr in Love, na Slovensku Spaceparade a Pohoda u nás to bylo zatím Zámostí. Jinak mě v srpnu čeká největší německý festival Nature One, moc se tam těším. Dokonce se jeho organizátoři letos rozhodli uspořádat Nature One také v Polsku a tam budu vystupovat také. Jinak potom velký festival v Lucembursku, který se jmenuje E lake a u nás Summer of Love, Trnkobraní a nakonec Mácháč.

Užíváš si léta jen tak? Lucca říkala, že vlastně nemá žádný volný víkend jen pro sebe, samé hraní. Co ty?
Léta jsem si zatím moc neužil, na to abych se sebral a odletěl k moři není čas a u nás zatím moc letních dnů nebylo. Pracuje na přestavbě nového studia a také se o můj managment od začátku letošního roku stará přímo moje firma a tak volného času opravdu moc není.

V červenci máš v termínech samé Slovensko, jak se hraje na Slovensku? Co tamní progressive scéna? Pico doporučuje pár jmen, s kým ze SVK by jsi tu rád viděl hrát?
Slovensko mám moc rád, slovenští clubbers jsou velice upřímní a umí vytvořit skvělou atmosféru a proto tam tak rád jezdím. Co se jmen týče, tak je tam určitě velká řada skvělých dj, třeba Dodo.man nebo Little Lui atd....

Jak Ti chybí s odstupem klub Roxy, resp. noc Visage v něm? Neplánuješ nějakou jinou rezidenturu v Praze? Podle mě škoda aby nebyla, svých návštěvníků si tato noc nacházela víc než dost..
Chybí mi moc a asi nejen mě, protože snad na každé party se mě někdo ptá jak to bude s Roxy po prázdninách a kdy udělám nějakou novou noc. Takže teď můžu odpovědět, nová noc bude a odstartuje 28.října. Více zatím neprozradím!!

Máš nějaké odezvy na klip k tracku Praha?
Odezvy jsou velice dobré a hlavně mě velice překvapil zájem médií o vysílání tohoto klipu a to jak u nás tak i v zahraničí. Momentálně je klip ve vysílání TV Očko, Prima TV, ČT, dále ve slovenském Music Boxu a v Polsku ho vysílí hudební televize VIVA. O dalších možnostech právě jednáme. Pokud by náhodou tento rozhovor četl někdo z nějaké TV a měl o vysílací práva zájem, ať nás kontaktuje na info@michaelburian.com .

Jak se těšíš na hraní s PVD na Mácháči vlastně? Co říkáš jinak na jeho nynější tvorbu?
Já se s PVD znám už hodně dlouho, to neříkám proto abych se vytahoval, říkám to pro vysvětlení situace. Setkali jsme se poprvé v Berlíně někdy v roce 1993, mě tenkrát hodně bavil jeho styl hraní a proto jsme se domluvili spolupráci a já jsem ho pozval na několik vystoupení sem k nám do Čech. Udělal jsem ještě jako Electromajk malé turné po celých Čechách . Paul také jezdil hrát na moje akce do Českých Budějovic celkem často. Po nějaké době odešel z MFS a založil si svůj label Vandit a hned s první deskou slavil mezinárodní úspěch a jeho popularita šla velice nahoru po celém světě. Od té chvíle už nebylo moc jednoduché Paula do Čech dostat, přednost měly země, kde předtím ještě nikdy nevystupoval. Mě se ho povedlo do Čech dostat ještě na poslední Evolution party a pak tu byl až loni na jaře v T-mobile aréně, což byl myslím velice dobrý návrat.
Jeho produkci sleduji od jeho začátků a všechny jeho alba mám doma. Myslím, že jeho poslední tvorba ztratila trochu na progresivitě, tím myslím určitý pokus o něco co tu ještě nebylo. On ale si svůj styl již vybudoval a v současné době staví na pevných základech z minulosti. Třeba jeho nejnovější singl The Other Side je myslím hodně příjemná věc a dokonce verzi kterou vytvořili Deep Dish i zařazuji do svých setů. Letos na jaře jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil, že i Paul hraje tracky z moji nové desky Praha E.P.
Jinak na Mácháč se už moc těším, line up vypadá výborně a prostředí je nezapomenutelné.

Na Mácháči budeš hrát na hlavní „lodi“, hrála jsi někdy na opravdové lodi? Jaké to případně bylo?
Na lodi jsem hrál několikrát, nejdříve to byli akce Roxy na parníku na Vltavě. Na ty akce asi nikdy nezapomenu, obvzlášť na tu kde hrál i Sasha.Hrál jsem i na jedné skvělé akci na Maltě, ta se konala také na lodi a bylo to super.

Jsi vlastně vodní živel? Nebo spíš suchozemec?
Vodu mám rád, ale na velké hloubce se necítím zrovna dobře a také dlouhá plavba na moři by nebyla nic pro mě.

Web: www.michaelburian.com

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/mb01.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika