MONSTER JAM - americký motoristický fenomén poprvé v Praze!

MONSTER JAM - americký motoristický fenomén poprvé v Praze!

05. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (1)
Monster Jam patří v Americe mezi největší a nejoblíbenější zábavné akce, jejichž hlavními hvězdami jsou obří trucky. V Čechách bude tuto akci možné poprvé zhlédnout v Sazka Areně od 28. do 30. října 2005.
Monster Jam patří v Americe mezi největší a nejoblíbenější zábavné akce, jejichž hlavními hvězdami jsou obří trucky. V Čechách bude tuto akci možné poprvé zhlédnout v Sazka Areně od 28. do 30. října 2005. Uskuteční se zde jedinečná automobilová show, které se zúčastní 8 týmů se speciálně upravenými vozy. Bude se jednat o exhibiční a soutěžní vystoupení, v němž se představí pouze vozidla, která se zúčastnila světového finále Monster Jam závodů v Las Vegas.

Monster trucky jsou typické svým speciálním designem a konstrukcí. Jedno vozidlo váží kolem 4 tun, je přibližně 3,5 m dlouhé a 3,7 m vysoké. Jen samotné pneumatiky měří 1,7 metrů. Trucky jsou sestrojeny pro krátké rychlé starty a akcelerace, mohou jezdit až 160 km/h a skákat až 40 metrů do dálky a 7 metrů do výšky. Pod jejich kapotami se skrývá od 1500 do 2000 koňských sil.Každý monster truck má své jméno. Účast na pražské akci již potvrdily trucky Monster Mutt, Superman, Grave Digger a El Toro Loco, další budou včas oznámeny.

V pražském Monster Jamu se trucky utkají ve dvou různých soutěžích:
side-by-side racing (jízda bok po boku) - klasický formát, kde vítězí první za čarou
freestyle (volná jízda) - při volné jízdě mají řidiči v určeném časovém úseku předvést co nejvíce triků a dovedností

Fanoušci Monster Jam budou mít možnost navíc vyhrát vstupenku na takzvanou Pre-show pit party, na které budou mít jedinečnou šanci vidět monster trucky zblízka a setkat se i s jejich řidiči. Účastníci Pit Party budou mít také přístup na ochozy, ze kterých uvidí, kde se bude celá show odehrávat. Informace o soutěži budou včas zveřejněny.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Sazka Ticket od 4.8. 2005. Cena lístku k sezení je 790 Kč, 590 Kč, 490 Kč a 390 Kč. Na pokladnách Sazka Areny se budou vstupenky prodávat pouze v den konání akce.

Stručná historie Monster Trucků
Monster trucky vstoupily na scénu v roce 1982, když Bob Chandler vtrhnul na závody traktorů pořádaným asociací USHRA (The United States Hot Rod Association) se svým Fordem pick-up. Jeho vozítko mělo obří pneumatiky pojmenované Bigfoot. Celý dav byl ohromen obrovskou silou tohoto masivního stroje, který byl schopen v okamžiku rozdrtit dvě osobní auta.Do roku 1984 se začaly na různých USHRA akcích objevovat další trucky. Na počátku mezi sebou jezdci nesoupeřili, pouze před sebou valili a demolovali auta jedno po druhém k radosti přihlížejících diváků. Od roku 84 byla založena soutěž Battle of the Monster Truck. V roce 1987 byla průmyslově schválena karoserie trucků a USHRA uzákonila a vytvořila první sérii závodů Monster Jam s přesně naplánovaným programem akce, kde se proti sobě mohly utkat ta největší jména automobilového průmyslu.Jak se monster truckový sport vyvíjel, zdokonalovaly se i motory. Těžké ocelové konstrukce nahradily lehké laminátové karoserie a každé kolo dostalo svůj vlastní závěsný systém. Díky těmto úpravám jsou dnešní trucky daleko lépe ovladatelné, lehčí, rychlejší a také bezpečnější a podléhají nejvyšším bezpečnostním opatřením.

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/m1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/mm1.jpg[/IMG]
1 KOMENTÁŘ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
filip
05. 08. 2006 | 21:57:38
+0 | -0
bude tu jeste nekdy monster jam
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika