Panteón Rococó vystoupí v říjnu v Praze

Panteón Rococó vystoupí v říjnu v Praze

11. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Přední mexická ska kapela Panteón Rococó vystoupí 11. října 2005 v pražském Lucerna Music Baru na jediném koncertě nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě.
Tato mladá dvanáctičlenná formace proslula jak divokými koncerty, které loni roztančily například diváky festivalu Trutnov Open Air, tak i svojí politickou angažovaností a otevřenou podporou zapatistického hnutí v mexické oblasti Chiapas. Výbušnou hudební směs vytváří kytary, baskytary, dechové nástroje (trumpeta, saxofon, trombón), bicí a perkuse. Koncert je součástí evropského turné, před nímž se Panteón Rococo zúčastnili několika evropských letních festivalů, jako např. Fusion-Festival nedaleko Berlína, St. Gallen-Festival (vystoupí po R.E.M.) a objeví se i na holandském Lowlands Festivalu. Prvních 100 vstupenek do Lucerna Music Baru je k dostání v síti Ticketpro za 270 Kč, další pak za 295 Kč. Pokud chcete dostat do žil divoké mexické ska přímo od zdroje, zarezervujte si 11. říjen!

Název kapely je inspirován dramatem „El cocodrilo solitario del panteón rococó“ mexického autora Hugo Argüelles z roku 1982, které popisuje tragické zážitky jednoho hudebníka v divadle nazvaném „Panteón Rococó“. Samotné jméno kapely tvoří zajímavý protiklad: na jedné straně panteón jako pochmurný antický chrám zasvěcený bohům, na straně druhé rokoko jako rozjasněná pozdní fáze baroka. Tento protiklad se dá přenést i na hudbu, kterou Panteón produkuje: pesimistické texty za doprovodu rozjařené hudby.

Skupina Panteón Rococó vznikla na okraji Mexico City, kde se setkala poprvé se stylem ska. Od roku 1995, kdy proběhl první koncert ve staré hospodě „La Faena“, kapela neúnavně vystupovala po garážích, hospodách, skladech a také na odborových setkáních. Jejich prvního nezávislého alba s názvem „A la izquierda de la tierra“ (Left of Earth, 1999) se prodalo přes 40.000 kusů (počet nezahrnuje pirátsky kopírovaná CD), obsahovalo 5 singlů, nejznámějším z nich se stal „La Dosis Perfecta“. Velký úspěch jim však přinesla vystoupení na obrovských koncertech v Mexico City (spolu s např. Manu Chao či Los de Abajo před 150.000 diváky), na festivalu „Vive Latino“, v Los Angeles a později na pěti evropských a amerických turné (první v roce 2000).
Dva roky po vydání druhého alba „Companeros musicales“ (2002) vyšlo i jejich třetí album „Tres Veces Tres“ (Třikrát tři). První singl „Cuidad de la Esperanza“ (Město naděje) přináší jasné svědectví: hovoří o násilí a korupci jako součásti každodenního života v Mexiko City. Rádia sice píseň bojkotovala, ale kapela ze svých postojů neslevila. I přes veškeré potíže získávala skupina čím dál tím větší popularitu.V porovnání se složitým začátkem kariéry jsou jejich poslední turné velice úspěšná. Hráli na koncertech v Berlíně a Hamburgu před více než 1.100 diváky a naposledy vyprodali 15 vystoupení na turné na jaře letošního roku.Hudba Panteón Rococó pronikla i na soundtrack mexického filmu „Sin Ton Ni Sonia“, pro který nahráli upravenou verzi písně Sunny Bobbyho Hebba z roku 1970. K této písni natočili i videoklip. Později ho také natočili pro třetí singl z alba „Companeros Musicales“, který se stal velkým hitem na hudebních televizních stanicích.

Panteón Rococó budou letos poprvé spolupracovat na albu věnovaném skladateli José Alfredo Jiménezovi, kde účinkují vedle muzikantů jako Jaguares, Maná, Alex Lora´s El Tri a dalších. V současné době se Panteón Rococó připravují na šesté evropské turné.

Panteón Rococó
11. října 2005 ve 20.30, Lucerna Music Bar
Vstupenky: Ticketpro.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika