Matmos v červnu na Stimul festivalu

Matmos v červnu na Stimul festivalu

02. 04. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (2)
Poprvé do Česka dorazí 18. června do Divadla Archa v rámci festivalu Stimul skupina Matmos, která je proslulá spoluprací s islandskou zpěvačkou Björk, se kterou vytvořila úspěšná alba Vespertine a Medúlla.
Jejich služeb využívá na remixy, spolupráce nebo živé hraní špička současné hudby všech žánrů, kromě Björk ještě například Kronos Quartet, Wolf Eyes nebo newyorský zpěvák Antony (Antony and The Johnsons). Jádro skupiny tvoří dvojice sanfranciských experimentátorů Martin C. Schmidt a Drew Daniel, které už přes deset let staví neutuchající kreativita a smysl pro humor do čela současné generace hudebníků využívajících neomezené možnosti sampleru.

matmos

Nasamplovali na svých deskách téměř vše myslitelné, od zažívacího traktu po zvuky vagíny či pleskání spermatu. Zvuky pro album A Chance to Cut is a Chance to Cure (Kde je možnost řezu, tam je šance léčit, 2001) natáčeli na klinice plastické chirurgie. Z nahrávek odsávání tuku, endoskopie, transplantace tváře či laserové operace oka vytvořili beaty pro gradující, proměnlivé skladby.

V květnu 2008 vydávají Matmos nové album Supreme Baloon a v rámci turné se poprvé představí v Praze. Jejich živé produkce rozhodně nejsou sedánkem klikajících hráčů na laptop, ale mají pověst zábavné, živě vytvářené show plné samplování a nápaditých videoprojekcí.

Festival Stimul, který jako jeden z mála do Česka pravidelně přiváží aktuální alternativní a experimentální hudbu ze zahraničí, existuje už od roku 2005. V roce 2007 se stal součástí kulturních aktivit A2 kulturního týdeníku, jeho domovským prostorem je právě Divadlo Archa. Nejbližší koncert festivalu 25. dubna, na kterém se představí brazilský elektronik Amon Tobin už je zcela vyprodaný. Koncert Matmos pořádá festival Stimul ve spolupráci s promotérským sdružením Scrape Sound. V Praze se Matmos představí ve speciální šestičlenné sestavě,“ dodává ke koncertu Karel Kouba z festivalu Stimul.

www.myspace.com/matmos1
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

STIMUL FESTIVAL

Středa 18. 6. 2008
Vystupují:
Matmos live
Další informace
2 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
obcese
03. 04. 2008 | 10:00:30
+0 | -0
Těším se na Tobina, ten zbytek bude asi mmm pozoruhodný :)
pan vtip
03. 04. 2008 | 09:00:04
+0 | -0
...wow!!!
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika