Citadela : DJ Preach - rozhovor

Citadela : DJ Preach - rozhovor

19. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Na nejblížší Citadele - 23.9. se Vám představí kanadský DJ Preach jak se těší,co hraje,jaké má plány...čtěte v rozhovoru.
DJ PREACH – ve službách FBI!

Ahoj, jak se vede? Je u tebe něco nového, co by si rád hned na začátek zmínil?
Mám se báječně. Posledních několik měsíců tvrdě pracuji ve studiu a také trávím hodně času hraním různě po Evropě a děláním promotion pro moje nové desky. Právě jsem podepsal smlouvu na pár mých posledních tracků na nový label Carla Coxe 23rd century a také na Tiestův techno label FBI. Zatím se mi to dlouho dařilo tajit, ale když už je to venku, tak se těšte na Citadele, kde určitě tyhle tracky budu hrát.

Jak trávíš léto?
Většinou přes týden pracuji a o víkendech létám za hraním. Naposledy jsem byl na Dance Valley v Holandsku. Cestovali jsme přes celou Českou republiku a Německo autem s mými přáteli a v Holandsku jsme si užívali 2dny na skvělém festivalu. Příští týden budu hlavně jezdit po Španělsku a v klubech si užívat pěkných latino koček!

Jaké jsou tvoje plány pro zbytek roku?
V první řadě do konce roku musím dokončit několik desek. Jednu pro Carla Coxe na jeho label Intec, další pro můj vlastní label Relic (vč. remixu od MarcoV) a také několik dalších pro různé producenty, jako např. Lucca, Felipe, Dave the Drummer,...
Koncem září vyrážím na 3 týdny na tour do Brazílie, potom 2 týdny Kanada a 2 týdny Kolumbie. Cestování po jihoamerických zemích je vždycky strašně zajímavé, ale návrat domů je vždycky nejlepší. Chybí mi moje postel a studio.

Pojďme k muzice. Jaké jsou největší vlivy na hudbu kterou děláš?
Inspiraci získávám z mnoha různých zdrojů. Miluju poslouchání různých žánrů, elektroniku, hiphop, hard rock, pop nebo i klasickou hudbu... Myslím, že je důležité poslouchat spousty stylů a nechat se jimi inspirovat. Je těžké dlouhodobě skládat kvalitní hudbu a hledat nové nápady. Hodně mi pomáhá cestování, poznávání nových míst a seznámování se s novými lidmi. Určitě to hodně ovlivňuje můj zvuk. Jinak moji momentální oblíbení producenti jsou třeba MarcoG, Darren Kay, Frank Biazzi, Wehbba, Len Faki, Filterheadz, Eric Sneo, Oliver Lieb,...

Jak by jsi popsal svůj styl?
Hard progressive funky techno

Máš nějaké zkušenosti s jinými styly hudby?
Studoval jsem klasiku a jazz už spoustu let před tím, než jsem zjistil že techno je můj oblíbený styl. Jsem stále velmi otevřený k produkci nového druhu hudby, ale řekl bych, že techno mi zabírá tolik času, že nemám moc prostoru pro ostatní tvorbu. Doufám, že jednoho dne budu mít šanci dělat hudbu k filmu. Něco souvisejícího se zkušenostmi ze scén z filmu “Groove”.

V posledních letech jsi se stal světově uznávaným producentem. Jak důležitá je pro tebe produkce a kdy se můžeme těšit na tvoje album?

Plánuješ také vystupování live?

Miluju pocity při DJingu, takže live hrát nechci!

Co myslíš, že momentálně nejvíce zabíjí techno?
Techno je stále naživu, a je velmi silné. Hudba jako taková se mění a přizpůsobuje se scéně. Myslím, že lidé už mají plné zuby monotonního a nudného techna, ale jsou hladoví po nových zvucích a svěžích groovech.

Máš nějaký zvláštní vztah k České republice? Hraješ tady docela často, lidé tě mají rádi. Co ty na to?
Přestěhoval jsem se do Česka. Můj nejlepší kámoš odsud BB Mike je velmi cool a hodně mi pomohl. Myslím, že tahle země má spoustu bohatství a zdrojů, je v centru Evropy, takže není problém letět kamkoliv do světa, je zde také mnohem levněji a větší pohoda, než kdekoliv ve světě. Ženy jsou úžasné, party jsou skvělé, a je zde také výborné pivo a víno. Myslím, že sem mlžu přinést velmi zajímavý zvuk a doufám, že se to lidem bude líbit.

Pár posledních slov od DJ PREACH?
Uvidíme se na Citadele! Letos po několika očekáváních návratu na tuhle skvělou party jsem připraven a jsem zvědav, jak moc rádi lidé v Česku tančí. Mrkněte taky na můj web WWW.DJPREACH.COM , je tam spousta novinek, videa z tour a také live sety. Mějte se krásně :) !!
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika