10. ročník festivalu Struny podzimu

10. ročník festivalu Struny podzimu

29. 08. 2005  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Již za měsíc, 25. září, začíná jubilejní 10. ročník mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. V pražském Stavovském divadle vystoupí vůbec poprvé v České republice operní zpěvačka Natalie Dessay, která se řadí k největším hvězdám světového operního nebe.
Praha – 23. srpna 2005 – Již za měsíc, 25. září, začíná jubilejní 10. ročník mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. V pražském Stavovském divadle vystoupí vůbec poprvé v České republice operní zpěvačka Natalie Dessay, která se řadí k největším hvězdám světového operního nebe. „Natalie Dessay patří k nejvyhledávanějším koloraturním sopranistkám, vystupovala například v milánské La Scale, pařížské Opeře Garnier či newyorské Metropolitní opeře“, uvádí Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu, a dodává: „Při debutovém koncertu ji doprovodí Pražská komorní filharmonie v čele s dirigentem Michelem Swierczewskim. V průběhu večera společně uvedou skladby Boieldieua, Masseneta, Thomase, Cherubiniho, Belliniho, Aubera a Donizettiho“.

Vedle vystoupení Natalie Dessay proběhne do 5. prosince v rámci festivalu dalších deset koncertů. V současné době jsou téměř vyprodány večery Dagmar Peckové (20. 11.), projektu Bach in 3D Alana Vitouše (4. a 5. 12.) a koncertu Miquea Montanara (29. 9.), předního hráče na provensálskou flétnu. Naopak vstupenky např. na koncerty Natalie Dessay (25. 9.), proslulého skladatele a klavíristy Michaela Nymana a jeho bandu (20. 10.) či excelentního vibrafonisty, pětinásobného držitele Grammy, Garyho Burtona (9. 10.) jsou stále k dostání ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném v hlavní pokladně pražského Národního divadla, vybrané vstupenky též v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream. Více informací o programu a vstupenkách na www.strunypodzimu.cz.

„Kromě uvedených vystoupení však Struny podzimu nabídnou další velmi zajímavé koncerty, které se nesou v duchu festivalového hesla „zážitek z objevování´“, pokračuje Marek Vrabec. K významným premiérám iniciovaným festivalem patří inscenace orákula Benjamina Brittena Řeka Sumida (29. a 30. 11.) v režii mladé naděje českého divadla Jiřího Heřmana či český debut postmoderního akordeonisty Teodora Anzellottiho (27. 10.). „K vrcholům festivalu bude také patřit již zmiňovaný koncert Garyho Burtona s japonským klavíristou Makoto Ozonem. Společně zahrají jazzové verze klasických skladeb od Ravela, Scarlattiho, Rachmaninova či Gershwina“, uvádí Marek Vrabec. Dirigent Marek Štryncl připravuje pro Struny podzimu „autentický” romantický zážitek. Na dobových nástrojích se střevovými strunami v podání souboru Musica Florea zazní mimo jiné celá Dvořákova symfonie v duchu zvyklostí pražského koncertního provozu konce 19. století, jako sólisté na dobové nástroje se představí Jiří Bárta a Ludmila Peterková (6. 11.)

Struny podzimu se opět dramaturgicky drží tří linií INSPIRACE – CROSSOVER – OSOBNOSTI, nově festival spolupořádají Česká filharmonie, Národní divadlo a Národní muzeum.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika