Češi legalizaci marihuany nefandí

Češi legalizaci marihuany nefandí

29. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (3)
Jestli bude někdy v budoucnosti marihuana v českých luzích a hájích legální stejně jako alkohol nebo tabák, můžete zatím jenom hádat . Faktem ovšem je, že proti její legalizaci se staví celých 58 procent Čechů, což vyplynulo z poměrně rozsáhlého průzkumu (2337 respondentů), který si nechala od agentury SC&C vypracovat Mladá fronta Dnes...
Jestli bude někdy v budoucnosti marihuana v českých luzích a hájích legální stejně jako alkohol nebo tabák, můžete zatím jenom hádat . Faktem ovšem je, že proti její legalizaci se staví celých 58 procent Čechů, což vyplynulo z poměrně rozsáhlého průzkumu (2337 respondentů), který si nechala od agentury SC&C vypracovat Mladá fronta Dnes. Výsledky průzkumu uveřejněné v pondělním vydání tohoto listu dále odhalily, že marihuana leží v žaludku především lidem starším 60 let (s legalizací v této skupině souhlasilo jen 15% dotázaných), naopak nejtolerantnější byli respondenti ve věku 18-29 let (marihuanu by jich povolilo 34%).

Mladá fronta v zajímavém článku také nezapomněla zmínit, že rozhodování o tom, jak se k marihuaně postavit, nyní čeká rovněž i české politiky. Ti budou hlasovat o návrhu trestního zákona, který rozlišuje tvrdé a měkké drogy. K druhým zmiňovaným je pak přeci jen podstatně shovívavější.

Pro zajímavost ještě dodejme, že na marihuanu si hodlají v nejbližší době posvítit i američtí zákonodárci a to s připravovaným a hodně kontroverzním zákonem HR 1528, z kterého nyní běhá mráz po zádech zřejmě huličům napříč celými Státy. Podle "tisícpětsetdvacetosmičky", kterou vymyslel senátor Sensenbrenner, by totiž každý musel např. povinně nahlásit kohokoliv, koho zahlédne s jointem (jinak si koleduje o dva roky vězení) a prodej i sebemenšího množství marihuany osobě pod 18 let by provinilce poslal za mříže až na 10 let.

Zatímco většina rozumných Američanů nad HR 1528 kroutí jenom nechápavě hlavou, nejrůznějším protidrogovým bojovníkům vykřikujícím do světa svoje názory o škodlivosti marihuany se navrhovaný zákon rozhodně hodí do krámu.

"Kouření marihuany je minimálně stejně tak rizikové jako braní kokainu. Nejrůznějšími výzkumy bylo jasně prokázáno, že je vůbec tím nejnebezpečnějším zdrojem závislosti," stojí na straně Sensenbrennera např. "drogový car" John Walters. "Tráva je všeobecně považována za poměrně neškodnou drogu, která nijak nepoškozuje zdraví, což je ovšem velký omyl. Nejenom, že může v uživatelích nastartovat agresivní chování, ale navíc způsobuje v mozku vážné a nezvratné změny.."

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/legalizace_big.jpg[/IMG]
3 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
pep
21. 04. 2006 | 13:44:49
+0 | -0
to jsou
sonny
29. 03. 2006 | 13:11:17
+0 | -0
souhlasim s kolegou ti co napsaly tento clanek jsou kokoti

06. 01. 2006 | 12:10:10
+0 | -0
člověk, který marihuanu srovnává z kokainem ji nikdy neokusil, a je to směšný senilní kretén :-( je mi líto že takový lidé existují, nakopat do prdele všecky fízli a politiky z jejich systémem. fuck off
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika