DRUMSTATION 17 - vyhlášení VJ BATTLE

DRUMSTATION 17 - vyhlášení VJ BATTLE

30. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
V rámci festivalu MOVE a drum&bassové noci DRUMSTATION se v klubu Matrix dne 16.9.2005 uskuteční první oficiální VJ BATTLE v Čechách. Vjové, přihlašte se!
[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/vjbattle.gif[/IMG]

VJ BATTLE je soupeření dvou Vjů o lepší vizualizaci na hudbu, kterou hraje dj. VJ BATTLE se bude odehrávat na dvou identických video soupravách, plátna budou umístěna v pravé a levé třetině pódia, uprostřed bude prostor pro dj a mc. V rámci soutěže se může zúčastnit až 10 vjů, každý z nich dostane hodinový prostor pro svůj set.Soutěž probíhá pod záštitou Phase, jedné z prvních skupin v Čechách zabývající se videoartem pro hudební produkce. Jejich práci můžete znát z mnoha festivalů, z klubů Roxy, Palác Akropolis a mnoha dalších.Oproti původní myšlence nebudou v soutěži žádní nasazení soutěžící, všichni soutěžící hlavního klání budou vybráni z došlých přihlášek.

Přihlásit se můžete na webu festivalu MOVE, adresa: http://www.movefest.info/vjbattle.htm

Aby soutěž nediskriminovala mimopražské soutěžící, bude jim hrazena přiměřená doprava na akci.

V porotě budou zástupci odborné i laické veřejnosti...
Hlavní cenou pro vítěze je set: USB keyring storage, taška, lahev vodky Smirnoff, druhý vyhrává USB keyring storage, čepici DNB league a třetí cenou jsou plavky a set 50 prázných CD.

Hodnotit se bude zejména podle následujích kritérií:
•Výtvarné zpracování
•Synchronizace s hudbou
•Původnost materiálů
•Originalita obsahu, inovace, nápad, myšlenka
•Celkový dojem

VJing je zjednodušeně mixování videosignálů z různých zdrojů pomocí videomixu, zařízení, které je obdobou DJ mixážního pultu.Jako samostatná oblast se začal rozvíjet před cca. 10-ti lety, pravý boom ale zažívá až v současné době v souvislosti s rozvojem digitálního videa a s klesající cenou projekční techniky.Typický VJ dnes používá notebook s databankou krátkých videosekvencí. Mění jejich rychlost, efektuje je, prolíná s jinými, často za pomoci kláves, či jiného zařízení známého zatím spíše z hudební sféry.Dalším typickým zdrojem videa je DVD, většinou s vlastními předpřipravenými materiály, případně kamera s živými záběry z akce.

Na akci DRUMSTATION 17 vystoupí djka WILDCHILD (Wildstyle rec., UK), mc R-VEE (Flexin’ Tues-Daze, UK), djka BABE LN, dj STANZIM, dj PHILIP TBC, dj SUKI, dj BEAST 67, dj BASSTIEN.
Vstupenky jsou již v předprodeji v následujích lokacích: Palác Akropolis - Kubelíkova 27, P3, Parazit shop (Roxy) - Dlouhá 33, P1, TSP records - Školská 26, P1, Triple Vision, Sochařská 6, P7
Drumstation se koná v pátek 16.9.2005 od 20h v klubu Matrix, Koněvova 13, Praha 3.


0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika