KID KOALA (Can, Ninja Tune)...opět ve Flédě

KID KOALA (Can, Ninja Tune)...opět ve Flédě

31. 08. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
KID KOALA geniálně všestranný umělec...jeho djský koncert se uskuteční 27.9.2005 v rámci pokračování úspěšné série klubovek SCRATCH, jejíž dobrou tradici minulý rok sám zahájil.
Minulý rok vyprodaná Fléda a zážitek, který mnoho zúčastněných doteď označuje jako jeden z těch, které se nezapomínají. Kid Koala, vlastním jménem Eric San, se vytáhl ve své dvouhodinové show s takovým arzenálem odzbrojujících momentů, že titul „sympaťák klubového podzimu na Flédě“ už mu nikdo neupřel. Tento geniálně všestranný umělec předvedl v ukázkové show to, co znamená bavit lidi hraním na gramofony a to v tom nejúplnějším smyslu slova. Turntablismus, chcete li gramofonismus, je dobré zažít v jeho podání, aby bylo opravdu jasno oč jde…

Pro tento slavnostní večer je nachystán i křest alba „Kodex Orthodox“ brněnského rapera Apoky. Člen „Naší Věci“ a 3. v pořadí soutěže „Slam poetry“ právě vydává své debutní album a ve svém rodném Brně si odbude premiéru za podpory svých parťáku z NV, moderátorů pořadu Big UP – MC Dup a DJ Opia.Jelikož jde o večer, který patří mistrovským scratchům, tak nemůže chybět česká, potažmo světová, djská špička v podobě Questablists, Five, Opia a Valoa.

Kid Koala aka Eric San
se narodil v roce 1974 ve Vancouveru. V době, kdy mu bylo 12 let, po mnoha letech hodin klasického piana, mladý Eric objevil tehdy rychle se popularizující sound, který by eventuálně chtěl sám tvořit.Když v roce 1995 Jon More (spoluvlastník labelu Ninja Tune a polovina Coldcut) navštívil Montreal, tak Ericův inovativní a temperamentní mixtape s názvem"Scratchcratchratchatch" byl pro Jona trefou do černého... Krátce nato se Kid Koala, stal prvním severoamerickým umělcem u Ninja Tune!Po pár remixech ihned vyjel na tour po Severní Americe z Ninja Tune crew – Coldcut, DJ Food a DJ Vadim. V roce 1998 dostal nabídku od Money Mark Band, což mu otevřelo dveře připojit se k Beastie Boys na jejich „Hello Nasty“ světovém tour. V únoru 2000 vydává u Ninja Tune své debutové album „Carpal Tunnel Syndrome“. Album stržilo skvělé recenze a doslova okupovalo přední strany mezinárodního hudebního tisku. Bylo to jedno z alb, které se v době peer2peer sítí a vypalování, opravdu vyplatilo koupit. Výjimečným ho činilo, že bylo doprovázeno jak video hrou, tak 32 – stránkovým komiksem od samotného Kid Koaly!

Na tour se mladý Kid představil v nevídané 6 gramofonové show společně s živými muzikanty a potvrdil tak vzniklou mediální mánii kolem své osoby - genia svého oboru. Pokračujíce ve své pracovitosti se Kid Koala účastnil i turné jako člen takových skupin jako Deltron 3030, Lovage, Bullfrog a taky jako „rozehřívač“ před Radiohead. Na cestách ale nikterak nelenošil a dal volný průchod svému dalšímu umu – kreslení

Mnoho skic načtrlých během cest se stalo podkladem jeho první knize „Mufonia must fall“. Tato 350ti stránková ilustrovaná „love story“ o vyřazeném robotovi a workoholické dívce byla doprovázena krátkými původními nahrávkami - experimentálních, na pianu postavených, kompozicích. Jeho kresby, ve spojení s touto originální hudbou, daly základ intimnímu turné, v podstatě sedícím dýchánkům, během kterých Kid Koala nepředváděl jen své tradiční turntables show, ale vcítil se do role „profesora“, který pouští tracky a obrazy na zpětném projektoru.

Druhé album „Some of my best friends are Djs“ vyšlo v roce 2003. Opět byla jeho neméně důležitou součástí 50ti stránková knížečka. Projevil se na něm další vývoj tohoto stále mladého umělce, který objevuje další nové hudební koncepty a udržuje estetiku z „Nufonia must fall“. V Brně tak přivítáme opravdovou osobnost, umělce, který posouvá umění za hranicemi nejen jednoho oboru!


0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika