Art Party v Brně!

Art Party v Brně!

02. 09. 2005  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Do Brna přichází ArtParty! Nově pojatá mezinárodní akce zaměřená na moderní hudbu a umění od 23. září do 8. října ve Slévárně Vaňkovka. Live hip hop, romská hudba, DJ’s a graffiti, vše na Party 7. října. Vstup volný…
Do Brna přichází ArtParty! Nově pojatá mezinárodní akce zaměřená na moderní hudbu a umění od 23. září do 8. října ve Slévárně Vaňkovka. Live hip hop, romská hudba, DJ’s a graffiti, vše na Party 7. října. Vstup volný.

ArtParty, nově pojatá mezinárodní akce zaměřená na moderní hudbu a umění přichází poprvé do Brna koncem září. Akce se uskuteční ve Slévárně Vaňkovka, v nově zrekonstruované části historické budovy bývalé továrny. Představí se hip hop bands, DJ’s a graffiti z Londýna a Čech a tradiční romská kapela z Rokycan, kteří spolu vytvoří zcela výjimečnou výtvarně - hudební Party.

Součástí ArtParty jsou také dílny pro mladé, zaměřené na zpěv, DJ-ing, skládání hudby na PC a street art, které budou probíhat během týdne v prostorách Slévárny pod vedením CM (www.cmonline.org.uk) z Londýna, o.s. MIRET a o.s. Ratolest. Pěveckou dílnu povede známá zpěvačka Ida Kelarová z o.s. MIRET, mezinárodně proslulá nejen svou pedagogickou činností.

ArtParty zahájí 23. září výstava obrazů mladé talentované výtvarnice Lucie Babjakové ve Slévárně Vaňkovka. Její tvorba není svázána konvencemi a překvapí svým osobitým stylem. Od 20hod bude probíhat opening party s DJ‘s, výstava potrvá do 8. října a bude probíhat současně s hudební částí projektu.

V pátek 7. října se uskuteční závěrečná Party. Během dne bude vznikat výtvarné dílo ve spolupráci londýnských a brněnských výtvarníků. Pokusem bude překročit konvence stylu graffiti. Večer se bude konat koncert, na kterém se představí skupiny 29 (live hip hop London), GIPSY.CZ (Romano hip hop), Minuta Ticha (hip hop Karviná), Le čhavendar (romská kapela Rokycany). Zatančí M Dance Club a MERCI z Brna. Mimořádným hodtem bude táké DJ Samurai (UK) (viz. příloha)

29 – Hip hop Skupina, která je součástí projektu CM v UK. Sedmi členná hudební skupina hrající hip hop jazz funk pojmenovaná podle autobusu, kterým všichni jezdili do školy. Přestože jako kapela existují pouze rok, 29 již vystupovali v Ocean, Islington Academy, Metro bar a festivalu Peace one Day.

Od 3. října proběhnou hudební a výtvarné dílny pod vedením londýnských a českých lektorů. Výsledek své práce předvedou 7. října v rámci Party. Pěvecká dílna pod vedením Idy Kelarové z o.s. MIRET vyvrcholí koncertem 5. října.

Jedná se o první z řady výměn v rámci tříletého projektu mezi Londýnem, Brnem, Budapeští a Trondheimem, které umožní začínajícím kapelám, DJ’s a výtvarníkům prezentaci své tvorby v zahraničí a rozvoj umělecké dráhy.
Partnery projektu jsou CM (Community Music London), Indies Records, o.s. MIRET, o.s. Ratolest Brno, Radio Student FM107 a o.s. Vaňkovka.

Záměrem je, aby tříletý projekt pomohl vytvořit všem přístupné stálé hudební a výtvarné centrum v Brně. Tato první akce má za cíl ukázat, že něco takového nám nejen v Brně chybí.Dodal: Přemysl Štěpánek / Indies Records
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika