DJ HOME „blázen na Apokalypse“

DJ HOME „blázen na Apokalypse“

06. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Pro někoho blázen, pro někoho génius. V případě tohoto Dje se clubbeři opravdu dělí na dvě skupiny. Na ty, co jeho „nářez“ neunášejí a předem odmítají a ty, co tento velmi tvrdý druh techna milují a na Homa nedají dopustit. Málokdo ovšem také ví, že Home umí třeba i trance, elektro či lehčí groovy techno až techhouse, i když opravdu jen příležitostně.
DJ HOME „blázen na Apokalypse“

Psal se rok 1999, když si Home domů přinesl první pár gramofonů. Za několik měsíců už pořádal ve své rodné Sušici (60 km od Plzně) pravidelné parties Technoaction a později i VinylBeats, kde si zahrál s kompletní českou djskou špičkou. Netrvalo dlouho a Home se začal ukazovat i v Plzni, především v klubu DVD, kde jsme ho mohli často vídat ve společnosti: Molczik, E-man. Následovala nabídka Futurebeat bookingu a Home si postupně zahrál snad ve všech plzeňských a většině západočeských klubů. Stal se residentem akcí Future2Beat, Discotheca a dnes se s ním často setkáváme na oblíbené plzeňské party Pig-Fest či na některých akcích Technanalitic production. Po zrušení FB bookingu se ovšem trio Molczik-Home-Eman nerozpadá, ba naopak posiluje a zakládá EAE DJ team (Extended Audio Entertainment). V dnešní době je DJ Home zastupován v Plzni velmi úspěšnou agenturou Techanalitic Production.

Home se nikdy netajil svojí zálibou v tvrdém technu. Přes experimenty s birminghamskou produkcí se dostal v dnešní době až hard and schranz technu od producentů jako Rush, Wittekind, Amok, Seema, O.B.I., … Šestiletý, každodenní, několikahodinový trénink se na Homovi podepsal natolik, že během jeho setů je jen málo okamžiků, kdy nehrají 2 desky současně nebo kdy se prostě něco „neděje“. Vše proloženo scratchingem, backspinnigem, beat shufflingem a především neuvěřitelnou prací s „publikem“, díky které se stal DJ Home naprostou hvězdou západočeských techno parties. Zaměříme-li se na amatérské DJs, tak pouze v jeho případě jsme byli svědky davu fanynek na party žádající jeho podpis, zamilované emaily a smsky apod. To lze brát i jako důkaz toho, že schranz techno není v žádném případě pouze zábava „nesvéprávných smažek“ jak se tomu můžeme občas dočíst na některých fórech.

Ovšem jak již bylo zmíněno, Home dokáže pobavit i klidnější hudbou od groovy techna, přes elektro až po techhouse, výjimkou nejsou ani jeho společné sety s dnes většinou už techtrancovým DJem Molczikem. Nicméně kdykoliv uvidíte Homeův namaskovaný obličej, držte si klobouky, protože Vás čeká ta nejenergičtější techno jízda, která mezi drtivou většinou českých DJů nemá obdoby ani konkurenci. A to bez pardónu.

názory:
- forum nějvětší českobudějovické party Explosion
Jinak z djs se mi líbilo v podstatě skoro vše, ale nejvíc mě dostal DJ Home. Neznal jsem jeho styl a tak jsem nevěděl co zahraje, ale to co předvedl jsem ještě nezažil, opravdu mooooc skvělý výběr desek, výborný!! Všichni co jsem vzal sebou si ho zamilovali. Ten člověk dokáže pořádně roztancovat a rozřádit dav. Pokud bude někde opět hrát určitě si ho poslechnu, jelikož můžu říci že tak jsem si nezapařil už hooodně dlouho.

- Robin Mikušiak (agentura Free Production)
“DJ Home je šoumen. A já mám rád šoumeny. Párty by neměla být jen o těch základních věcech, ale hlavně o show. Alespoň si to myslím... DJs co koukaj celej set do korekcí a ani neví, co se děje před nimi, ty fakt nechápu a myslím že to o tom není. Musí být kontakt s publikem. Neděláme vážnou hudbu.“

- report z plzeňské party PIGFEST zveřejněný na www.futurebeat.cz
V 5 ráno se ujal mixu Dj Home. Ač sem o něm slyšel hodně špatného i dobrého byl jsem zvědav jaká bude realita. Musím říct že to byl Rushův masakr ...rychlé nekompromisní schranz techno...na závěr jak dělané. I když lidiček v klubu ubylo, na place bylo pořád plno. Tak už mám jasno kdo je český Rush!!! Jeho vizáž klauna přesně vystihovala jeho set a nedalo se nepařit.

- forum k party Phase 4 v Plzni
“Gary, jo souhlasím s tím, že Home se svým setem stylu večera naprosto vymykal, ale tobě stále nedochází, že všichni ty lidi, co dali 200 za vstup tak celou noc nasraně čekali jenom na Homa? Si tam byl, tak si moh s lidičkama hodit pokec. Ať u mušle na hajzlu nebo na cigárku venku, nebo na parketě v hale, všude sem se s každým shodl na tom samém – škoda, že Home bude hrát až tak pozdě, ale hlavně, že bude.“„Home, proboha, prosím tě, hlavně neměň svůj skvělej styl mixováni a už vůbec ne svůj výběr desek. To bych chcípnul, Rush sem zase tak často nejezdí a Kaisersoze v Plzni taky moc nehraje. Diky za to, že vůbec existuješ, bez prdele.

Sety ke stáhnutí :
Dj Home @ Schranzzz - http://www.techanalitic.cz/dj_sets/DJ_Home_Schranzzz.mp3

Dj Home @ PigFest 04 - http://www.techanalitic.cz/dj_sets/dj_home_live_at_pigfest4_092004.mp3

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/dj_home.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika