DRUMSTATION 17 - LAST INFO

DRUMSTATION 17 - LAST INFO

14. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Již tento pátek se v rámci festivalu MOVE v pražském klubu Matrix koná momentálně jediná velká d’n’b noc v Praze DRUMSTATION.
Již tento pátek se v rámci festivalu MOVE v pražském klubu Matrix koná momentálně jediná velká d’n’b noc v Praze DRUMSTATION. O tom, že na Vás pořadatelé nešetřili, svědčí fakt, že pozvání přijala respektovaná anglická DJka a producentka WILDCHILD (Wildstyle recordings, UK) a MC R-VEE, člen vítězného týmu Drumandbass Arény v clashi proti Dogs On Acid. Jako horkou novinku pro Vás máme informaci, že na akci vystoupí další zahraniční umělec, a to jeden z nejrespektovanějších švýcarských MCs, mc NAILON, jehož profil naleznete níže. Line-up doplní česká DJs špička BabeLN, Philip TBC, Stanzim, Suki, Beast 67, Basstien. Na akci také proběhne první oficiální český VJ BATTLE. Kromě dvou nezávislých projekcí budou vizuální efekty obstarávat světla nasitalovaná za podpory firmy Maxistore.Již je snad jasné, proč tento díl opět nese podtitul „Higher D’n’B Energy“. Přijďte se přesvědčit, start akce je již ve 20:00!

Profil MC NAILON:
V roce 1992 se hudební vkus švýcarského MC Nailona zásadně proměnil – po kytarovkách, reggae a popu začal více poslouchat elektronickou hudbu jako je britský hardcore, detroit techno a breakbeat. Jungle a dnb slyšel poprvé na party v roce ´94 a totálně ho dostal DJ Hype a MC Stevie Hyper D. V roce 97 se začal věnovat MCingu s Bomb Shelter crew (DJové Synaptic, Keenan & MC Matt). Později se připojil k projektu Neuro_technologies (DJové Neotek a Synaptic) jako jejich rezidentní MC. Po roce a půl jejich spolupráce skončila a v současnosti je MC Nailon členem bernského labelu Vocal Breath. Jako zpěvák dnb kapely Lefthand se na jejich prvním albu podílel dvěma tracky. Svým zpěvem doprovázel např.: Spirit (UK), Artificial Intelligence (UK), Klute (UK), Gridlock (USA), SKC (HU), BU (ESP), Arno (FR), Mathematics (USA), Alley Cat (UK) a další. MC Nailon si představuje hudbu jako obraz, který je zarámován MCovským zpěvem. Jeho mottem je „méně je více.“ Stále se snaží zlepšovat, experimentuje se svým hlasem a kombinuje rýmování a zpěv tak, aby pořádně nakopnul lidi na party.

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/nailon_2.jpg[/IMG]

Line-up :
20:00 - 22:00 Basstien
22:00 - 23:00 Beast 67 + mc Nailon
23:00 - 24:00 Stanzim
00:00 - 01:30 WILDCHILD + mc R-VEE
01:30 - 03:00 Babe LN
03:00 - 04:30 Philip TBC
04:30 - 05:30 Suki


WILDCHILD

Djka Wildchild se pohybuje na výsluní drum’n‘bassové scény od roku 1994, kdy se stala první residentkou legendárního anglického radia Kool FM. Tehdy vysílala svůj pravidelný program každý týden a často také hrála na akcích Kool FM a Jungle Fever.

V nejslavnějších junglových časech byla Wildchild žádaná do line-upů těch největších party, jako Desire, Thunder & Joy, One Nation, Exposure, Telepathy a dostávala tam tisíce lidí do varu svým originálním stylem dlouhých mixů. Jako jeden z nejslibnějších drum’n’bass talentů dostala v roce 1996 nabídku na vydání čtyř CD u Millennium records. První dvě kompilace „The London update of Drum and Bass“ a „Jungle Talk“ ( spolu s MC Skibadee) zaznamenaly v Anglii i v zahraničí velký úspěch. Následovalo třetí „Fulla Langer“ a čtvrté CD „Exposed“, na kterých Wildchild spolupracovala s anglickou MC Chick-a-boo.

Wildchild během své djské kariéry vystoupila takřka po celém světě, ve výčtu zemí najdete Spojené státy, Kanada, Izrael, Švýcarsko, Francie, Skotsko, Japonsko, Makedonie, Rakousko, Německo, Austrálie, Maďarsko, Španělsko, Portugalsko a další. Aktuálně hraje na pravidelných drum’n‘bass nocích v londýnským klubech Fabric, The End, v Herbalu je residentkou nové party Feline, dále na londýnských akcích Trouble on Vinyl a Traffic. Účinkovala také na MTV, kde byl přenášen její set z legendárního Notting Hill Carnivalu.

Wildchild pracovala jako label manager pro největší drum’n’bass labely u vydavatelství SRD (Southern Record Distributors), v současnosti se soustředí na vlastní label Wildstyle recordings, kde kromě vlastních releasů vydává třeba XRS, známý parťák DJe Markyho.Wildchild stále zdokonaluje vlastní produkci, vystudovala bakalářský program zaměřený na hudebně technické dovednosti a hudební technologie, získala HND diplom (Higher National Diplom in Music Technology). Nyní tráví spoustu času ve studiu a zároveň létá po celém světe se svým kufříkem vinylů.Wildchild je stále blíže svému cíli vstoupit do dějin jako DJka, která přivádí davy k šílenství.

DJka Wildchild vystoupí v České republice poprvé a to na akci Drumstation v rámci klubového festivalu MOVE v pátek 16. září 2005 v klubu Matrix, Koněvova 13, Praha 3.info: www.badpoint.cz/drumstation


Diskografie:
2005
Feb 14th : Wildchild & Skitty - 24 - Wildstyle Recordings
2004
Wildchild -Forbidden (feat. Melissa) (drumsound & bassline smith rmx)/ Precious - Wildstyle Recordings
Audio & Wildchild - Helms Deep / Ultra Orange - Zombie Recordings
Audio & Wildchild-Cyberdyne / Cyberdyne (drumsound & bassline smith rmx) - Wildstyle Recordings
2003
Wildchild & Damage - Punk (dj friction rmx) /Cliffhanger- Invader Records
Wildchild & Damage -Punk / Snow - Invader Records

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/webds1.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika