MARKO NASTIC Schranz? Záleží na tom, od koho ho slyšíte

MARKO NASTIC Schranz? Záleží na tom, od koho ho slyšíte

14. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (4)
Marko Nastic je jedním z nejvýraznějších osobností taneční scény z východní Evropy. Ve svých pouhých 25ti letech dosáhl tento talentovaný DJ, jehož hudební produkce zahrnuje jak prvky tribal a tech-house, tak energického techna, velkého úspěchu.
Marko Nastic je jedním z nejvýraznějších osobností taneční scény z východní Evropy. Ve svých pouhých 25ti letech dosáhl tento talentovaný DJ, jehož hudební produkce zahrnuje jak prvky tribal a tech-house, tak energického techna, velkého úspěchu. Tento unikátní mixmaster ze tří gramofonů se po čtyřech letech vrací opět na Apokalypsu a my doufáme, že vás ani tentokrát nezklame.Marko Nastic pochází ze Srbska a hudba vždy velmi silně ovlivňovala jeho život. Ve čtrnácti letech se Marko nechal zaměstnat v obchodě s deskami, už jen z důvodu, aby měl k hudbě blíže. Spojilo se tak příjemné s užitečným – Nastic se zde naučil základy mixování a také poznal spoustu zajímavých lidí z taneční scény. Brzy získává svoji rezidentní noc v bělehradském klubu Industria, kde se pak zároveň stává programovým manažerem. V tomto klubu Nastic pracuje čtyři roky a za jeho působení zde vzniklo několik zajímavých hudebních projektů. O několik let později se tento snaživý DJ dostává do popředí taneční scény ve východní části Evropy. Vliv na jeho mezinárodní kariéru měli dvě další osobnosti – Umek a Valentino Kanzyani, dvě klíčové postavy v životě Marka Nastice. Díky těmto dvěma DJům Nastic vstupuje pod exklusivní booking německé agentury KneDeep a hraje v klubech po celém světě. V neposlední řadě je Nastic také skvělý producent, založil první srbský label Recon, kde vydávají své tracky celá řada známých umělců.

1) Ahoj Marko,jak se máš a co je u tebe nového?
Ahoj Mám se skvěle, hodně času teď trávím ve studiu. Pracuji na nových deskách, vyjdou na labelu Recon light a na nově vzniklém labelu Traffica. Takže se všichni mají určitě na co těšit!

2) Hrál jsi na Apokalypse Techno Adventure v roce 2001. Je to 4 roky, co tě lidé na Apokalypse naposledy slyšeli. Co se od této doby u tebe změnilo a jak hodnotíš své desky tenkrát a teď?
Můžu na to jenom říct, že můj hudební vývoj prošel od minimal techna do tribal soundu. Změnilo se toho myslím, že opravdu hodně, to posoudí hlavně publikum  Dnes mám pocit, že jsem našel to, co je pro mě opravdová radost hrát. Chci všechny ujistit, že si na Apokalypsu s sebou dovezu ty nejlepší desky a že si s vámi chci udělat fakt skvělý večírek!

3) Jsi znám jako vynikající mixmaster na 3 gramofony, nechceš na Apokalypse zahrát ze 4 ?
Po pravdě řečeno, mám raději, když hraji ze tří gramofonů, má to efekt a zároveň mám čas věnovat se efektům a samotné technice mixu. Ale do budoucna si dávám cíl hrát tímto způsobem ze čtyř gramofonů, jsou to ale dlouhé hodiny tréninku. Když si v tom budu stoprocentně jistý, budu tak vystupovat. Od Pet Dua těch gramofonů a cd přehrávačů budete mít až až :o)

4) Je všeobecně známo, že jste velcí kamarádi s DJem Umekem… Jak spolu dnes vycházíte?
Umek je jeden z mých velmi dobrých přátel, dobře si rozumíme i po stránce hudební. Vždy, když se někde setkáme na hraní, znamená to pro nás opravdu divoký mejdan A jsme pod stejnou agenturou, takže spolu hrajeme často.

5) Co si myslíš o „novém“ stylu, který je v poslední době čím dál více oblíbený - schranz?
Záleží na tom, od koho tento styl slyším. Najdu desky, které se mi moc líbí, ale občas je schranz na mě až moc rychlý.

6)Zastupuje tě stejná agentura, jako brazilský Dj team Pet Duo. Co si o nich myslíš a jací jsou tito dva „maniaci“ jako lidé?
Ti dva mě vždy dokáží dostat svou spontánností a neskutečnou láskou k hudbě. Je v nich brazilský temperament a láska k lidem. Splňují pro mě představu „dokonalého“ DJ teamu. Jsem šťastný, když s nimi hraji na té samé akci.

7) V jaké zemi se ti dobře hraje a kam by jsi se zase vrátit nechtěl, odkud jsi si dovezl nějaký špatný zážitek?
Velmi mě nadchlo Španělsko, UK, Kolumbie, Brazílie, Makedonie – kde je můj oblíbený klub Colloseum a také právě Česká Republika. Ale není to o zemi, je to o lidech. Líbí se mi proto všude, kde vidím, že moje hudba s lidmi „pracuje“. A z žádného hraní si neodvážím špatné zážitky, pamatuji si vždy totiž jen ty dobré.

8) Vydáváš často desky, jaká je tvoje poslední a kterou máš ze své produkce nejraději?
Moje poslední desky jsou „Miles and more on ear“ a „Colaboration“, které jsem zrealizoval ve spolupráci s mým dlouholetým kamarádem Dejanem Milicevicem. Těžko říct, kterou z celé mé tvorby mám nejraději, ke každé má nějaký vztah a cit, mám s ní spjaté nějaké období.

9) Kdo tě poslední dobou jako Dj uchvátil a proč? Máš třeba nějaký vzor?
Vážím si každého, kdo dělá hudbu s láskou a je do toho zapálený. Vzor asi jako takový nemám, nechci nikoho kopírovat ani se nikomu rovnat. Marko Nastic je jen jeden  Uznávám a respektuji celou řadu velmi dobrých DJs – namátkou třeba Richie Hawtin, DJ Rush, Ben Long, Marco Carola ….a spousta dalších.

10) Jaký byl z tvého pohledu nejlepší festival, kde jsi toto léto hrál?
Pro mě byl jednoznačně nejlepší festival Monegros ve Španělku. Bylo to neuvěřitelné!

11) Znáš se s dalším headlinerem Apokalypsy - Robertem Natusem?
Ve skutečnosti se až tak dobře neznáme, poprvé jsme se viděli před třemi týdny. Ale slyšel jsem na tohoto DJe jen samé lichotivé zprávy, takže ho moc rád blíže poznám.

12) Zkus popsat běžný den Marka Nastice.?
Během týdne běžně vstávám kolem deváté, o víkendu je to různé, to hraju. Ale jinak trávím skoro všechen svůj čas trénováním a prací ve studiu.

13) Kdyby ti pořadatelé Apokalypsy dali možnost, přát si jakoukoliv show před tvým vystoupením, jak by měla vypadat?
Budu rád, když mi během mého setu poskytnete nějaké dobré sexy tanečníky a gogo ..

14) Jaké je tvoje nejoblíbenější pití?
Základem všeho je Vodka :o)

15)Co by jsi vzkázal všem svých fanoušků, co přijdou na Apokalypsu ?
Už se na vás moc těším, na minulou Apokalypsu, kde jsem hrál, mám ty nejlepší vzpomínky. Takže věřím, že se všichni společně výborně pobavíme!

dodal: Dalin
4 KOMENTÁŘE
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
xn
23. 09. 2005 | 11:09:03
+0 | -0
coto kecáte vždyť ještě nebyla :o)

19. 09. 2005 | 19:07:23
+0 | -0
nic moc,

ale celkem to ušlo :-)
lucka
19. 09. 2005 | 19:06:17
+0 | -0
mě moc!
karel
19. 09. 2005 | 19:05:31
+0 | -0
tak jak se Vám líbila Apokalypsa?
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika