ALEX AXX KOSS - Citadela bude nezapomenutelná noc

ALEX AXX KOSS - Citadela bude nezapomenutelná noc

16. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Tento kanadský DJ si už na Citadele zahrál, dokonce na dvou,chcete se dozvědět o tomto Dj co chystá,co má rád...zde máte s ním rozhovor.
ALEX AXX KOSS - Citadela bude nezapomenutelná noc

Čau Alexi, jak to jde? Něco novýho, co bys rád lidem sdělil hned na začátku?
Mám se super. Konečně po aspoň 5ti letech se cítím výborně. Poslední dobou jsem měl hodně stresů, takže jsem moc rád že vše je teď ok. Konečně se mi podařilo vyladit studio do posledního detailu, zkompletoval jsem celou výbavu, kterou jsem plánoval. Konečně už jen čas na produkci a méně problémů :)

Kdo je Alex Axx Koss?
Velký individualista a skromný člověk. Pravdivý, citlivý a určitě taky velmi velkorysý a v pohodě. Ne, že bych se chválil, ale jen přibližuju sám sebe :) Určitě jsem taky trochu snílek a mám svoje ideály a sny.

Proč Dj Alex Axx Koss?
ALEX je moje zrkácené křestní jméno Alexander, AXX má symbolisovat sekeru, nebo také zásah, třeba emotivní či fyzický, a KOSS je ve vzpomínce na člověka, který mně hrozně ovlivnil nejen jako člověka, ale i DJe.

Přemýšlel jsi i o jiném DJském jméně?
Jasně. Moje první jméno bylo DJ Alex. To bylo v éře, kdy jsem hrával více komerčnější taneční hudbu, později když jsem přešel k house music jsem přidal jméno Axx a v současnosti je to kompletně DJ Alex Axx Koss. Líbily se mi vždy delší jména, něco jako Paul Van Dyk, Armin van Buuren.

Kdo tě v životě vlastně nejvíc ovlivnil?
Určitě já a moje druhé já, samozřejmě rodina, a přátelé. Určitě také lidi, které každodenně potkávám, ať už v práci nebo v klubu či na party. Něco jako střela, která podle okolí mění dráhu letu. I když ví kam letí, neví kterou cestu si vybere. Zajímavý srovnání, ale něco na tom je :)))

Narodil jsi se v Kanadě, a stále tam žiješ. Co miluješ a nenávidíš na této zemi?
Narodil jsem se v Kanadě, a celý život zde žiji. Kanada je obrovská země. Fascinující je právě její divokost a drsnost, to se mi na ní hodně líbí. Zajedeš mimo město a jsi hned v pravé drsné severské přírodě. V provincii Quebec, kde žiju, je situace velmi zajímavá. Je tu velmi silně cítit francouzská komunita. Většina lidí zde mluví právě francouzsky, i když oficiální jazyk je angličtina. Lidé by možná chtěli samostatnost tohoto regionu, protože se právě tato část je velmi rozdílná ve srovnání se zbytkem Kanady.

Jsou nějaká místa na Zemi, kde by si rád žil?
Určitě jsou. Všude na téhle na zeměkouli najdeš spoustu zajímavých a krásných míst, které ti na dlouho utkví v paměti. Důležité by pro výběr určitě bylo i to, jak příjemní jsou obyvatelé dané země. Na mně velmi silně zapůsobily země, jako Austrálie, Itálie, Francie, Španělsko, nebo také Česká republika. Možná, že se nakonec někam přesunu, i když moje místo je zatím zde. Nikdy neříkej nikdy.

Pojďme k muzice. Jaké byly hlavní vlivy v začátcích tvé hudební kariéry?
Začínal jsem někdy kolem roku 1988. Hrál jsem tehdy komerční hudbu, rock, hiphop, dance. V roce 1994 jsem se více seznámil s elektronickou hudbou jako trance, techno house. Doslova se v té době stal maniak pro tuhle hudbu. Šel jsem za svými pocity a touhami a pustil se na plno do těchto, pro mně, nových stylů. Stále mně fascinují nekonečné možnosti v téhle hudbě, ať už produkce či DJing. Člověk může vždy přijít s něčím novým, co ho osobně hudebně posune dál. Je to nekonečný vývoj.

Jak by jsi vlastně popsal svůj styl?
Snažím se hrát vždy něco nového. Určitě je to kombinace nejrůznějších stylů taneční hudby. Snažím se lidem nabídnout nové emoce a pocity. Něco nového, co je posune dál, stejně jako mně.

Jak by se ti líbilo hrát nějaký jiný styl?
Určitě líbilo. Rád hraju driving techno nebobreak beat. Určitě vím, že bych nikdy nechtěl a ani nebudu hrát styly jako hardcore či UK hard house.

Jakou výbavu používáš při studiové podukci?
Dělám většinu věcí pouze na PC. Používám software jako Fruity Loops, Cubase, Reason a k tomu nějaké midi kontrolery a mix. Většinou začnu myšlenku ve Fruity a později sekvencuji v Cubase.

Jaký by byl tvůj vysněný job?
Určitě DJing a produkce. Hudba mně hodně baví. Je to velmi tvůrčí, a člověk jde stále dopředu, ať už v náhledu na hudbu tak i ve vlastních schopnostech a dovednostech.

Tvoje vysněná party?
Určitě by byla v zemi, kde to hodně žije a lidé si party umí užít, třeba v Česku, Brazílii či Asii.:) Byl by to open air, kde by bylo aspoň 20-25 tisíc lidí. Hrál bych společně se svými známými, a jako zpestření pro nás i pro lidi bych pozval pár velkých jmen světové scény. Hlavně bych ale chtěl, aby si to všichni zúčastnění pořádně užili.

Měl už jsi možnost si zahrát v Brně? Jak se ti tu líbí?
Jasně. V Brně budu hrát již potřetí. Minule to bylo výborné. Hrál jsem na akci Ctiadela a později i na afteru v klubu, myslím že se jmenoval Perpetuum. Strašně se mi to líbilo. Lidi u vás jsou skvělí a samozřejmě ženy jsou krásné :)

Super. Takže už jen pár rychlých otázek na konec. Tvůj oblíbený DJ?
James Holden

Oblíbená deska?
Max Graham vs Coldplay – Talk

Oblíbený film?
Ďáblův advokát

Oblíbené jídlo a pití?
Sushi a Stinner

Co takhle pár posledních slov na závěr?
Už se pomalu chystám na Citadelu, abych vám trochu rozšířil hudební obzory, a hlavně s vámi prožil perfektní noc plnou tance a zábavy. Těším se na vásssssssss!!


dodal:Saša
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika