MISTRESS BARBARA

MISTRESS BARBARA

18. 09. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
Misstress Barbara narozena na italské Sícilii se v 8 letech přestěhovala do kanadského Montrealu. Ve 12 letech se začala věnovat hře na bubny a o pár let později se pomalu směřuje k elektronické hudbě. Spousty desek, se kterými v posledních letech zabodovala u předních světových labelů jí daly dobrý základ pro založení vlastního labelu Iturnem a získání spousty hraní na všech kontinentech naší planety.
Ahoj Barbaro, jak se vede? Co nového u tebe v tomto roce?
Ahoj, tenhle rok mi vše výborně vychází, takže se cítím skvěle. Docela mně těší zájem o moji produkci, a kromě skvěle stráveného času ve studiu jsem letos absolvovala spousty hraní na zajímavých místech po světě. Jsem velice ráda, že můžu říct, že tenhle rok je pro mně zatím velmi úspěšný.

Jak sis užila léto?
Miluji léto, a užila jsem si ho většinou na cestách za hraním. Ikdyž jsem si našla i volný čas pro sebe, a užila jsem si super dovolenou, většinou jsem jen cestovala na nejrůznější akce po celém světě.

Narodila jsi se ve slunné Itálii, ale později jsi se přestěhovala do Kanady. Proč?
Do Kanady jsem se přestěhovala s rodiči, kteří sem jeli kvůli práci. Byla jsem ještě hodně malá, takže bohužel na mé důvody, abychom zůstali, tenkrát nikdo nebral ohled :) Mně se osobně vůbec nechtělo, protože v Itálii jsem měla spoustu kamarádů, ale když o tom tak přemýšlím, stěhování v pozdější době by bylo možná těší.

Nemáš někdy touhu vrátit věci zpět a přesunout se opět do Evropy?
O návratu zpět zatím neuvažuji. Stále mám v sobě temperamentní jižanskou krev, a chybí mi slunce, moře a teplé počasí, ale současný život mi vyhovuje, tak bych asi teď nechtěla měnit. Ale nikdy neříkej nikdy :)

Máš nějaká další oblíbená místa na Zemi, kde by si ráda žila?
Jsem spokojená tady v Kanadě. Je to velmi krásná a někdy i drsná země, ale moc se mi tu líbí, a určitě bych teď za žádnou jinou neměnila. Z oblíbených zemí, které jsem navštívila chci určitě zmínit Jižní Ameriku, kde se mi strašně líbilo. Země jako Brazílie, Kolumbie jsou nádherné, lidi jsou skvělí a vždy když jsem tyhle země měla možnost navštívit, perfektně jsem si to užila.

Pojďme k muzice. Co nového u tvého labelu Iturnem?
Myslím, že se to rozjelo vcelku hezky. Releasy pravidelně přibývají a do budoucna mám s tímto mým labelem ještě spoustu plánů. Hodně mi to kazí současná situace ohledně distribucí desek. V minulých letech se na scéně udály v tomto směru jisté změny, a některé věci ještě nefungují jak by měly, ikdyž musím přiznat, že situace se zlepšuje.. Spolupracujeme s německou distribucí Intergroove. V současné době by měla vyjít moje nová deska.

V minulosti se tvůj label jmenoval Relentless, ale přišla si ze změnou názvu na Iturnem. Proč?
Název Relentless music jsem dříve vymyslela, protože jsem zjistila, že člověk si musí vytrvale a houževnatě jít za svým. Proto mi název Relentless přišel dobrý k vyjádření mého pohledu, a toho o co mi jde. Později se můj názor lehce směřoval, a s věkem jsem přišla na to, že je občas dobré někoho pořádně vytočit, tak proto asi Iturnem. Je to lehce odvozené z věty I turn them :))

Změnila se společně s názvem i vize labelu?
Myslím že ani ne. Ikdyž možná lehce ano, ale to je spíše tím, že člověk se neustále vyvíjí a stejně tak i moje produkce a můj pohled na hudbu jde dopředu. Myslím, že ale stále reprezentuju svůj zvuk, jenom mu lehce měním kabát a používám novější technologie.

Co tě momentálně nejvíc inspiruje v hudbě a produkci?
V poslední době bohužel nemůžu dát produkci tolik času, kolik bych chtěla protože mám letos strašnou spoustu hraní a trávím čas na letištích či parties. Inspiruje mně minimal groove electro. Mám ráda zvuk této hudby a je to pro mně i výborná inspirace. Tenhle styl se mi teď asi líbí nejvíc.


Před tím než jsi začala s technem si hrála na bubny. Myslíš, že je nějaké spojení mezi styly, které si hrála dříve a dnes?
Určitě je to hodně znát, že mám v sobě kousek bubeníka. Mnohem více se mi v hudbě líbí bubny než melodie. Proto asi ani nikdy nechci hrát trance. Ten je hodně o melodiích a ikdyž se mi dobře udělaná melodie líbí, třeba Madonna, nebo něco od Jeniffer Lopez, když hraju více používám bubny a perkusivní zvuky.

Jedna z tvých desek nese název Never Could Have Your Heart. Podle čeho vlastně pojmenováváš svoje tracky? Máš v tom nějaký svůj systém? :)
V tracku o kterém mluvíš, je použit vokál, který říká něco ve smyslu, I never could...., tak proto mně napadlo dát stejný název i celé desce, když se track nese v tomto duchu. Jinak pro ostatní tvorbu ani nemám žádný systém pro pojmenovávání tracků. Jednou je to tak a jindy jinak :) Ikdyž teď mně napadá, že spousta mých tracků má v názvu slovo Love. Jsem strašně romantická žena.

V čem myslíš, že ženy mají jiný přístup k hudbě než muži?
Asi věci chápeme a vnímáme jinak. Možná tím, že máme citlivější a více racionální přístup k řešení věcí. Stejně tak dokážeme úplně jinak vnímat třeba sledování filmu v kině, radost z nových věcí, ze sexu, z čehokoliv. Ženy a muži nejsou stejní, v tom to je.

Jasně, ale jak se to podle tebe projevuje v muzice? Myslím, ten ženský přístup. :)
Víš, ani se mi nechce mluvit o rozdílech žena DJ a muž DJ, ale kdybych musela, řekla bych že ženy mají lepší cit pro lidi na parketu. Víc je možná dokážeme vycítit, stejně jako dobře chápeme, když nám přítel lže, ne?

Čteš často ženský magazíny?
Čtu. Moc mně nezajímají články, ale prohlížím si spíš jen módní trendy a zajímavosti. Stejně jako každá žena sleduju módu. Teď jsem trochu ulítlá na boty, různý kabelky a bagy, a vlastně i ostatní části. No jo, jsem ženská, ikdyž nebaví mně moc probírání věcí, jak kdo kde koho potkal, s kým se seznámil a jak to skončilo, kdo s kým spal a nespal a podobný ženský starosti :)

Kdyby jsi se neprosadila v hudbě, co jiného bys ráda dělala?
Studovala jsem obor komunikace a média, což je vcelku velký obor. Ráda bych třeba dělala herectví, to by se mi líbilo. Nebo taky tvořit hudbu k filmům, by bylo určitě zajímavé.

Když mluvíme o filmu. Jaká herečka ti připomíná tebe? Vlastnostma, nebo klidně i vzhledem. :)
Napadají mně dvě. Angelina Jolie a Uma Thurman.

Proč zrovna tyhle dvě?
Angelina Jolie kvůli mé povaze. Když si tak vzpomínám na některé role, které hrála, připadá mi, jak kdybych v životě zažila něco podobného. Myslím, že by byla dobrá, kdyby měla zahrát mně :) Uma Thurman mně napadla asi proto, že někdy přemýšlím ztřeštěně stejně jako ona.

Kdyby tě třeba někdo z návštěvníků Citadely Cybertronic chtěl po akci pozvat na oběd, co by sis dala?
:) Dala bych si určitě něco italského. Mám ráda těstoviny, saláty....... A na pití třeba neperlivá voda :)

Nedávno si tady v ČR zahrála skvělý set na festivalu Summer of Love. Jak se těšíš na hraní v Brně?
Hraní na Summer of Love bylo úplně perfektní. Vlastně celý víkend tady byl perfektní. Spousta super lidí, hrozně jsem si to užila. Když přišla nabídka na hraní v Brně na Citadele, ani chvilku jsem neváhala. Jsem strašně ráda, že se můžu takhle brzy vrátit na hraní zpět do ČR. Moc se na to těším!

Co bys vzkázala lidem, kteří na Citadele budou?
Tančete, bavte se a užívejte si to!!!
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika