YELLOW UMBRELLA (de) live

YELLOW UMBRELLA (de) live

19. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
V pátek 23. září se v pražském klubu Roxy uskuteční prezentační večer jenž by měl představit ideu řetězce benefičních koncertů – mejdanů pořádaných pod společnou hlavičkou s názvem One Love Circus.
Akce, které by měli probíhat v prostorách pražského klubu jednou do měsíce budou společně produkčně zaštiťovat právě Roxy, tvůrci letního festival Mighty Sounds a Radio 1.Celý projekt obrazně pokřtí drážďanská Yellow Umbrella jenž se tak po třech letech vrací na pražská klubová pódia. Sedmičlenná banda mixující prvky ska, reggae a rocksteady se sice po devíti letech existence a čtyřech studiových albech nezachovala v duchu klasického westernu jehož ústřední melodii cituje na své stále ještě aktuální desce Stoned Steady a před takměř pětitisícovou audiencí zbaběle ukončila činnost, ale hlad po živém koncertování jí brzy donutil své rozhodnutí přehodnotit.Svou obnovenou premiéru si v Čechách odbyla jakožto jeden z headlinerů prvního ročníku letního festivalu Mighty Sounds.

Před rozpadem koncertovala na našem území velmi hojně – na pažbě má zářezy za klubové koncerty na Sedmičce, v Rock Café, Fururu, Paláci Akropolis či houževnatý set a i pomyslných vrchol festivalu Reggae Ethnic Session 2002.Yellow Umbrella se řadí mezi německou ska elitu a to i přesto, že kultovní label Grover Records její desky nevydává nýbrž pouze distribuuje. Alba si kapela produkuje stále punkově sama na značce Rain Records, které šéfuje trombonista Thomas Hellmich.

Tříčlenná hutná dechová sekce, hravá rytmika a charismatický zpěvák a klávesista v jedné osobě Jens Strohschnieder již roztančily i větší sály než je Roxy takže není pochyb, že kdo na sklonku září na nultý One Love Circus mejdan dorazí, nezůstane jen tak strnule postávat u baru. Zahřívací kolo i tančírnu pro ty jenž nebudou mít po samotném koncertě dost obstarají Rude Boy Rhythm a speciální host večera DJ Baltazar. Prvních sto návštěvníků bude zařazeno do slosování o volné vstupy na jiné nejrůznější ska mejdany jako například Skatalites, Panteón Rococo či vánoční besídka s Fast Food Orchestra.

Lístky je možné zakoupit v sítích Ticketstream a Ticketpro, další informace, soutěže apod. naleznete na stránkách www.roxy.cz, www.mightysounds.cz, www.radio1.cz a www.yellowumbrela.de .
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika