Film on Music do Roxy na Free Monday

Film on Music do Roxy na Free Monday

19. 09. 2005  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Festival hudebních filmů Music on Film – Film on Music zve 26. září do pražského klubu Roxy na předfestivalovou ochutnávku části svého letošního programu. V rámci projektu FREE MONDAYS (tj. vstup zdarma pro všechny příchozí), proběhnou v prostředí známého pražského klubu ukázky nejzajímavějších filmů, koncert brazilské kapely Loud Samba, ukázky brazilské capoeiry (mistr „Boquinha“) a taneční party s DJ Marcelem.
Festival hudebních filmů Music on Film – Film on Music zve 26. září do pražského klubu Roxy na předfestivalovou ochutnávku části svého letošního programu. V rámci projektu FREE MONDAYS (tj. vstup zdarma pro všechny příchozí), proběhnou v prostředí známého pražského klubu ukázky nejzajímavějších filmů, koncert brazilské kapely Loud Samba, ukázky brazilské capoeiry (mistr „Boquinha“) a taneční party s DJ Marcelem. Vše doplní projekce nejzajímavějších světových videoklipů “Musical Visions: Voices from Around the World” americké stanice Link TV, která s festivalem MOFFOM dlouhodobě spolupracuje. To vše začíná v 19 hodin dole v klubu Roxy a pokračuje od 22 hodin v galerii NoD.

Festival hudebních filmů Music on Film – Film on Music (MOFFOM) se bude konat od 20. do 24. října 2005 hned v několika pražských kinech. Během festivalu bude uvedeno přibližně 120 filmů, zahrnující dokumentární, celovečerní a experimentální filmy a hudební videoklipy, které spojuje téma hudby. Filmy pokrývají všechny hudební žánry a zkoumají spojení, které vzniká, když se setká hudba a film. Beatles, Björk, Clash, Ali Farka Toure, Ray Charles, Michael Nyman, Bernie Worrell, Wynton Marsalis, Ludwig van Beethoven, Dimitrij Šostakovič – ti všichni a mnozí další budou k vidění pohledem filmové kamery z pohledů známých i neznámých.

Na festival zavítá i řada zahraničních hostů, zatím svou účast potvrdili známí filmaři Albert Maysles a Larry Weinstein – oba převezmou letošní ocenění za celoživotní přínos filmovému umění. Vzácným hostem bude také režisér Don Letts – filmař rané britské punkové scény. Celkem bude festival hostit na 30 mezinárodních hostů z řad filmařů, hudebníků a profesionálů z filmového a hudebního průmyslu. Ve spolupráci s americkou satelitní stanicí LINK TV bude uvedena série světových hudebních videoklipů. Pořadatelé festivalu navázali spolupráci také se známým televizním festivalem Zlatá Praha a představí vítězné snímky roku 2005. V sekci Worldwide Underground se představí alternativní a experimentální krátké filmy.

Festival připravuje i bohatý doprovodný program: „Brazil on Film“ v sobotu 22. října nabídne brazilské filmy, hudbou a workshopy bubnováním v rytmu samby a ukázkami bojového umění capoeira. V pondělí 24. října lákají pořadatelé na noc s filmovou hudbou v podání komorního orchestru Berg, který zahraje naživo skladby z filmů režiséra Jiřího Menzela a Karla Smyczka s paralelním promítáním. Pro filmaře-amatéry je připraven Open Screen Free Showcase – každý může přinést do této přehlídky spojené s taneční party svůj vlastní snímek o hudbě či videoklip. Živá vystoupení českých i zahraničních hudebníků budou probíhat po celou dobu festivalu. O vynikající atmosféru se mimo jiné postará legendární kapela z Rumunska Nightlosers.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika