Pet Duo „ Rozdrtíme vás!“

Pet Duo „ Rozdrtíme vás!“

20. 09. 2005  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Dalin Vajčner nelení a zaslal nám další rozhovor s headlinerem Apokalypsy Pet Duo.
28.10.2005 je datum, kdy poprvé navštívíte Českou republiku a akci Apokalypsa. Jaké máte informace o ČR a o Apokalypse vůbec?
Pet Duo: O České republice jsme toho slyšeli opravdu hodně. Djové si mezi sebou říkají, kde jsou dobré party, dobří lidé. A na Česko vždy padne slovo. Abychom byli upřímní, v ČR jsme chtěli hrát už dlouho, těšíme se, až na vlastní očí uvidíme, jaké to je bavit české publikum. Slyšeli jsme, že všichni u vás opravdu prožívají hudbu a že vytváří vynikající atmosféru. My to u vás rozbijem!

A o Apokalypse jste dostali informace?
Pet Duo: První zmínka přišla od Tiny (managerka Dje Rushe), dozvěděli jsme se, že 28.10 letíme do Evropy na vynikající party. Před potvrzením a podpisem smlouvy jsem dostali reference přímo od Djů, kteří na Apokalypse hráli. V autě, cestou na festival Awakenings v Holandsku, nám Rush s Charliem (Dj Bold pozn.) popisovali, jaké to je na Apokalypse. Po takových emocích z těchto dvou jsme usoudili, že tam nesmíme chybět. Dále nám naše agentura KneDeep poskytla videa, fotky, historii Apokalypsy, ale hlavně také zajistila hraní na druhý den v Evropě. Toto bývá také častý problém. Letenky z Brazílie pro dvě osoby nejsou nejlevnější a nám to občas může omezit hraní na další den. Naštěstí vše dopadlo přesně podle našich představ a my už se vás nemůžeme dočkat!!!

Jak vy si vlastně představujete nezapomenutelný mejdan?
Anna: to je večer, kde se projeví emoce, kde jsou lidé na stejné vlně a v dopoledních hodinách se naříká, že už mejdan končí

David: společně strávené hodiny s lidmi, kteří přišli na stejné místo, ze stejného důvodu. Pobavit se, poznat se, překvapit, zatancovat si, projevit se, ale také šokovat a vnášet do lidi energii.

Hrajete spolu od roku 1996. Jaké vlastně byly začátky společné kariéry?
Anna: (smích) Bylo to a je to stále neuvěřitelné. Nejkrásnější je, když člověk, kterého milujete, je s vámi na stejné vlně, rozumíte si a máte stejné přesvědčení o své práci. Po technické stránce, když jsme začínali společně hrát, přišlo mi, že David byl takový „hlavní tahoun“, od začátku hrál hodně tvrdě a pořád zrychloval. A při prvním oficiálním vystoupením se za pultem choval jak při amoku, přímo z něj sršela energie. To se mi na něm moc líbilo, dodávalo mi to takovou zvláštní jistotu.

David: Na začátky vzpomínám velmi rád, protože jsme se s Annou u hraní začínali poznávat jako Djové. Anna většinou byla z mého pohledu právě ta, která vždy o něco víc svým mixem přitvrzovala, jako by mně tím říkala „Hej Davide, šup, šup, jedeeeem!!!“ A já jsem se nechal pohltit. V podstatě je to takhle dodnes. A proto také věřím, že my dva, jako Pet Duo máme takovou emocionální sílu, že vás dostaneme.

Jak se vlastně dnes, co jste více v Evropě, než v Brazílii, cestujete každý víkend po celém světě, díváte sami na sebe? Chtěli jste to takhle?
Pet Duo:díváme se na to tak, že to musí být. Pokud chceme dávat lidem to, co dáváme, je potřeba tomu něco obětovat. Nás to baví a rozhodně nejsme u konce. Víme, že častokrát o sobě jiní Djs říkají, že se nemají kam posunout, že už umí všechno… S tím my nesouhlasíme a také se sebou nejsme stále spokojení. Myslíme, že se dá pořád v něčem zlepšovat, vymyslet a potom to realizovat… Milujeme, když na lidi zkoušíme něco nového…Ano, přesně takhle jsme to chtěli…

Jak moc je podle vás důležitá image Dje? Dbáte na svém vzhledu drsného potetovaného páru z Brazílie?
David: (smích) Myslíš, že kdybychom hráli house, tak já budu mít sako a obrovské žluté sluneční brýle a Anna minisukni ? A když hrajeme techno a schranz, tak budeme vypadat jako ďáblové, s černými tričky a po celém těle tetovaní? Ne, já osobně na image nedbám, protože věřím, že pokud to v sobě Dj má, může vypadat jakkoliv. To jak se oblékám, co hraji a co mě baví, jde ruku v ruce. Nikam se stylizovat rozhodně nechci.

Anna: Pro mě je důležité, abych se cítila svá. S Davidem spolu žijeme už dlouho a to, do čeho se oblékáme, co máme rádi, je určitě z části dáno hudbou, životním stylem, ale rozhodně ne Djingem a tím, abychom podpořili svoji kariéru…

Kromě společného hraní také produkujete úspěšné desky, pořádáte tour po rodné Brazilii, máte svůj vlastní radio pořad. Ve všem se vám dostalo velkého uznáni. Nepřemýšleli jste ale o šťastné rodině, dětech a vůbec o tom začít svůj život směřovat také tímto směrem?
Pet Duo: Všechno zlé je k něčemu dobré a naopak. Samozřejmě spolu plánujeme trošku spořádanější rodinku, ovšem pak je tu otázka, jestli to ještě budeme my. Hraní, produkování hudby a pořádání akcí nám dává spoustu radosti, můžeme cestovat po celém světe, bavit se a rozdávat energii. To nás nesmírně baví a až přijde v našich životech nějaká změna, díváme se na to, že to tak má být.

Spousta „Dj star“ na Apokalypse mělo speciální požadavky ke svému příletu. Jsou u vás nějaké zvláštnosti, které by měl pořadatel zohlednit a dodržet?
Pet Duo: Samozřejmě požadujeme věci, které nám mají usnadnit přílet, příjezd a to, abychom byli před vystoupením v pohodě. Limuzíny nečekejte. My nepřijíždíme jako ti důležití, bez kterých je Apokalypsa o ničem, jsme jedni z vás. Vezeme si s sebou jen touhu vás „vyždímat“. A toto nám promotér zajistit nemůže, to si vezeme s sebou.

Proč si vlastně říkáte PET DUO? – v překladu „duo domácích zvířátek“ ?
Pet Duo: Vám to ještě nikdo neřekl? Milujeme veškerá domácí zvířátka. Doma máme celkem 16 domácích mazlíčků. Psy, kočky, papoušky, škorpiony, zakrslé králíčky… Vždy když odlítáme na hraní, stará se nám o ně jedna hodná paní od nás z domu. Ale nám je tak smutno, že máme raději po bytě 9 web kamer, a vždy když jsme na cestách, pozorujeme naše miláčky přes notebook. Ano, jsme asi úchylní

Chovatele domácích mazlíčku, kteří se večer promění v divoké blázny, hrající schranz. Jak se vlastně dá charakterizovat vaše vystoupení?
Pet Duo: často nám je přisuzována nálepka brazilského schranz systému, ale o schranzu to celé není. Hrajeme TECHNO, které se nám líbí, které má nějakou myšlenku. Neděláme rozdíl mezi funky technem, teknem, nebo schranzem. Hrajeme to, co má podle nás smysl. A to celé ze 6ti gramofonů a 2 přehrávačů.


Jaká je mezi vámi atmosféra, když stojíte před tisíci lidmi? Máte mezi sebou navzájem nějakou, alespoň malinkou rivalitu pocit souboje?
Pet Duo: My stojíme jeden za druhým, hrajeme dohromady a jen tak to bude pro nás nejlepší. A lidi to vycítí, když tam panuje nějaká rivalita. Nejsme spolu propojeni jen hudbou, ale celým životem. Za tím stojí hlavní úspěch Pet Dua.

Jaká první 3 slova se vám vybaví, když se řekne Česká republika?
Pet Duo: prej úžasné techno publikum

Vaše Top 10?
Pet Duo: bílá, bílá, černá, bílá…k sakru, ty desky nemají ještě názvy


A co by jste vzkázali lidem, kteří půjdou na Apokalypsu?
Pet Duo : vezměte si ulítlé oblečení, úsměv, energii a chuť prožít nezapomenutelný večer. My budeme připraveni! Těšíme se na vás! Anna & David
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
THE SUN ROOFTOP
3 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika