DJské duo Louis & Guga ve Fabricu - rozhovor

DJské duo Louis & Guga ve Fabricu - rozhovor

20. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Na pátek 23.září je ve Fabricu přichystána housová akcička s názvem Play. Na akci vystoupí vedle domácího DJe Adama N taky dva Brněnští DJové Louis a Guga z Mersey Agency. O skvělou atmosféru na vlnách svěžích housíků je tedy řádně postaráno.
Brněnský designér Martin Tocháček, který v lednu oslavil 23. narozeniny tvoří společně s Tomášem Doležalem (Guga) DJské duo Louis & Guga. 23.září tahle dvojka vystoupí v klubu Fabric na akci PLAY.

1. Jak vnímáš vývoj v Brně a celkově? Velké akce vs. klubovky.
Louis: Když to řeknu trochu nadneseně, tak od své první party jsem skoro každý víkend na nějaké akci - zajímá mě klubový život a hudba. Je to nekonečný koloběh - celá scéna je taková hmota, která se neustále tvaruje a donekonečna se bude proměňovat a formovat, nabalovat na sebe dobré i špatné a posléze se toho opět zbavovat atd... Nechci tady nic řešit jak baby na trhu, od toho jsou fóra... Důležité je, že hudba zde bude pořád a záleží na nás jak s tím naložíme - hlavně choďte do klubů...

Guga: Je mi celkem líto, že lidi v Brně nedokáží ocenit DJ, které si sem někteří promotéři a kluby zvou, protože, když je tady dobrý line up z DJs, kteří tu ještě nebyli, tak tam lidi nejdou, protože je neznají. V Brně se buď chodí na „jméno“ akce anebo na jména, která tu vystoupil už tisíckrát. Brno je prostě konzervativní.

2. Která byla Tvoje vůbec první party?
Louis: První Eternity v Jadran Parku - úplně jsem z toho nechápal - jinej svět. :)

Guga: Pokud neberu v potaz pouštění tehdy ještě kazet a později CD na maškarních, na základní škole, tak to bylo asi před rokem a čtvrt v Mersey na večírku, který se jmenoval Tarantino Night, kde jsme vlastně s Louisem odstartovali naši DJskou kariéru.

3. Martine, kde všude jsi dělal dekorace?
Louis: Různě - všechny Eternity, Hradhouse, Supersonic Garage, někdy nějaké akce na Flédě, třeba Mixer nebo nedávno 3. narozeniny, byli jsme i v Lucembursku - dělali jsme tam dekorace na party Abraxas - celkem 4 stage, nedávno jsme dělali Orion Hall atd. V budoucnu nás (616 crew) čekají další velké akce - samozřejmě Hradhouse a Eternity a některé akce pro Unitedmusic... Během léta budeme také rekonstruovat interiér Mersey, na což se hodně těším...

4. Tome, jak ses vlastně dostal do prostředí taneční scény a k Mersey?
Guga: Před 4 roky jsme u kamaráda opravovali terasu, na které se v létě pořádají „grilovačky“. Já jsem tam tehdy mimo jiné zapojoval elektřinu a na základě toho se mě Martin Tocháček (Louis) zeptal, jestli bych dokázal udělat „zapojení“ lampionů na Hradhouse. Řekl jsem, že to není problém a od té doby jsem se pomalu začal dostávat do Mersey crew.

5. Kterou party hodnotíš jako svoji absolutně nejlepší a kterou jako největší průšvih?
Louis: Naše nejlepší klubové dílo je asi retro světelná stěna s ovládacím panelem kterou jsme připravili pro jednu z parties Eternity. A vůbec Eternity ve Flédě je akce, kterou děláme rádi a vždy se snažíme přijít s něčím novým. Největší dekoratérský debakl byl asi Bassblaster, někdy před rokem...

Guga: Pro mě byl největším zážitkem Abraxas v Lucembursku, kde jsme, jako Mersey a 616 crew, dělali dekorace, spoty do kin, atd. Byli jsme tam 2 noci a rozhodně to byl pro mě největší zážitek.

5. Nedávno jsi dostal možnost spoluvytvářet dekorace na Orion Hallu, jak se ti s Gabem spolupracovalo?
Louis: V pohodě - s Gabem jsme si sjednali pár konzultací, Gabo měl nějaký materiál - my jsme navrhli jak ho zpracujem, dali jsme si dohromady 5ti člený tým a bylo to, šlo to jak po másle:)

6. Jak dlouho hraješ jako DJ? Jakou techniku používáš?
Louis: Tak první cédéčko jsem pustil v Mersey někdy před rokem, to už si přesně nepamatuju... Hrajeme společně s mým kamarádem a spolupracovníkem Tomášem - aka DJ Guga. Hrajeme z míchacích CD playerů, zatím. Na gramce si budeme muset ještě něco přivydělat. :) V Mersey nás můžete slyšet na akci Groovin´, kam si také zveme různé hosty jako třeba Dan Keschena nebo Liquida A z Prahy...

Guga: Když jsem byl malý, tak jsem si od mé máti na tajno půjčoval dvě vařečky a hrnce, do kterých jsem potom bušil, co to dalo. Ve čtvrté třídě ji to už přestalo bavit a vzala mě do Lidové školy. Když se mě pan ředitel zeptal, na co bych chtěl hrát, vyhrkl jsem, že na bicí. Bohužel to z nějakého důvodu nešlo. :( Začal jsem hrát na kytaru, později konečně na bicí a na bubínky. Potom mě vzal jeden kámoš na jednu houseovou klubovku a od té doby je elektronická hudba můj život.

7. Jaký styl hraješ a jaké máš vzory?
Louis: Orientuju se na funkyhouseové veselejší věci které s oblibou prokládám tanečníma peckama ze 70. a 80. let. Oblíbených DJů mám spoustu - v českých vodách se mi líbí jak hraje Tráva, Javas a Koala, Leo Lycra, Martin Gredner, Rai... V těch světových Dimitri from Paris, Junior Jack, John Digweed, Klainenberg...

Guga: Nejradši mám house, ale jsem zastáncem názoru, že každá hudba má svou příležitost, dokonce i dechovka. :)

8. Jaký máš recept na to, jak dostat lidi na parketě do varu? :-) Co podle Tebe vytváří atmosféru v klubu?
Guga: Myslím si, že průběh akce začíná už tím, jak je sestavený line up, mám rád inteligentní promotéry, kteří dají na začátek někoho, kdo hraje spíše pro poslech, aby se lidi mohli v klidu opít, v deset zrychlovat, aby to ve dvanáct vypadalo „rozhoupaně“ a potom ty lidi dostat nějakým kvalitním setem.

9. Co děláš normálně - práce, škola..?
Myslím si, že jako jeden z mála lidí dělám to, co mě baví - dekorace (které děláme s Louisem), práce pro Mersey a samozřejmě hraní.

10. Vzkaz pro lidi, kteří přijdou zakalit 23.9. do Fabricu:
Těšíme se na Vás!!!
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika