Snake Sedrick vystoupí už 1.října ve Fabricu na party 3G

Snake Sedrick vystoupí už 1.října ve Fabricu na party 3G

25. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Patří mezi absolutní špičku maďarské progressive scény, vydává na labelech jako jsou Inversus, SOG, Pure Substance nebo Screen a jeho tracky nechybí na kompilacích takových hvězd jako jsou Moshic, Andrew K či Hernan Catteneo. Jestli jste to ještě nepoznali, tak řeč je o pětadvacetiletém budapešťském rodákovi Hedricku Zoltanovi.
Snake Sedrick - Bigrafie

Snake Sedrick (pravé jméno Zoltán Hedrick) se narodil v roce 1980 v Budapešti odkud se později přestěhoval do vesničky Adand.V roce 1995 začal navštěvovat parties a po party v klubu Flort, kdy slyšel Phila Thompsona aka Moonface naprosto propadl muzice a odstartoval svou karieru dje a producenta.Po roce 2000 dostávají jeho singly profesionální tvář a tak se s jeho jménem můžete častěji setkávat v debatách odborné veřejnosti, djs a producentů, kteří brali jeho tracky útokem.Později se na party v klubu Pacha Bar seznámil se špičkovým izraelským projektem Mo Shic, který po seznámení se Snakeovými tracky jej okamžitě požádal o vyrobení tracku pro Moshicův exklusivní set v prestižním časopisu Dj Mag!!Snakea jste mohli slyšet a můžete v de facto všech významných maďarských klubech, ale i také samozřejmě v zahraničí, Turecko,SAE, AGENTINA, UK,IZRAEL,ale i na Slovensku a teď už i v ČR!!Březen 2003 bylo datum vydání cd a vlastně prvního Snakeova tracku na oficiálním trhu.V těchto dnech Snake neúnavně produkuje a kombinuje djing a snaží dostat svůj progresivní pohled na muziku stále více do světa.Styl Snake Sedricka je temný a hladivý a energický progressive, ale tahle muzika dokáže přinést teplé, příjemné a radostné pocity z tajemných melodii, ploch a zvuků.Tohle všechno můžete zažít už 1.října ve Fabricu na party 3G, kde vystoupí po boku Joela Mulla, Luccy a celé řady místních rezidentních DJs.

Patří mezi absolutní špičku maďarské progressive scény, vydává na labelech jako jsou Inversus, SOG, Pure Substance nebo Screen a jeho tracky nechybí na kompilacích takových hvězd jako jsou Moshic, Andrew K či Hernan Catteneo. Jestli jste to ještě nepoznali, tak řeč je o pětadvacetiletém budapešťském rodákovi Hedricku Zoltanovi, který je ovšem klubovému světu známý spíše pod svým uměleckým pseudonymem Snake Sedrick. Atmosférické taneční opusy tohoto "hadího muže" si nás nedávno doslova omotaly kolem prstu a tak jsme se rozhodli, že Snakea podrobíme křížovému výslechu a představíme vám ho trochu podrobněji.

Nedá mi to abych se tě hned na začátku nezeptal na tvou zajímavou přezdívku Snake Sedrick.. To je postavička z nějakého animovaného seriálu anebo kde si na tohle jméno vlastně přišel?
Ve skutečnosti je to trochu jinak (smích). Můj otec je vášnivý chovatel plazů a tak jich máme po celém bytě opravdu spoustu. Jsou to velice zvláštní zvířata, která obdivuji i já. Když jsem chodil do školy, tak jsem spolužákům o našich "domácích mazlíčcích" každou chvíli něco vyprávěl a brzy jsem kvůli tomu dostal přezdívku Snake - tedy had. Co se týče druhé poloviny mého pseudonymu, tak ta vznikla pouze pozměněním mého skutečného jména. Ve skutečnosti se jmenuji Hedrick, písmeno H jsem vyměnil za S a byl z toho Sedrick..

Máš nějaké klasické hudební vzdělání a je produkování tvá hlavní práce?
Produkování mě bohužel zatím ještě není schopno uživit. Pracoval jsem dřív jako kuchař, ale protože mi ta práce lezla celkem na nervy, tak momentálně sháním něco jiného (smích). Na hudební škole jsem nikdy nestudoval, jsem v podstatě hudební samouk a všechny své znalosti o komponování jsem získal tím, že jsem hodně experimentoval.

Kolik času momentálně věnuješ skládání nových skladeb a remixování?
To se opravdu liší den ode dne. Pokud mám dobrý den a lezou ze mě nápady, tak vydržím v kuse skládat třeba i 16 hodin. Někdy na mě ovšem přijdou neplodná období, kdy na ničem novém nedělám třeba jeden, dva týdny.

Nad čím ve studiu sedíš právě v těchto dnech, ať už jsou to vlastní skladby anebo remixy a kdy počítáš s vydáním těchto věcí?
Momentálně mám rozdělané asi tři projekty. Už teď mohu prozradit, že připravujeme spolu s Michaelem Lanningem společnou skladbu a vedle toho ještě dokončuji remix pro talentovaného tureckého producenta, který si říká Sertac Kaya. Kdy přesně se tyto nahrávky objeví v prodeji, je nicméně zatím ve hvězdách. K třetímu projektu bych zatím nechtěl odhalovat žádné podrobnosti.

Znáš recept na to, jak udělat skutečně dobrý klubový hit?
Myslím si, že alespoň částečně ano (smích). Zřejmě nejdůležitější pro úspěch skladby jsou podle mě její melodické elementy, na kterých si dávám vždy hodně záležet. Právě nedávno se mi společně s mým kamarádem Khansem podařilo vytvořit neskutečně chytlavý klubový hit, který rozhodně nenechá nikoho v klidu. Tato skladba opatřená navíc ještě remixem od Tima Fretwella bude uvolněna v průběhu března, tak si jí rozhodně nenechte ujít (smích).

Už nějaký čas sklízíš poměrně velké úspěchy na britských ostrovech, jaký ohlas ale mají tvé skladby v Maďarsku? Berou tam lidé progressive vůbec nějak na vědomí?
Nějaké ohlasy z Maďarska samozřejmě také přichází, ale mám pocit, že většina posluchačů v této zemi ještě není na progressive dostatečně připravená a tento styl tak trochu neprávem přehlíží. Pracuji samozřejmě na tom, aby se to pokud možno co nejdříve alespoň trochu zlepšilo. Mnohem větší odezvu mám kromě Británie ještě třeba z USA, Japonska nebo Holandska. Lidé v těchto zemích jsou opravdu nadšeni z mých skladeb, za což jsem moc rád.

Z maďarské progressive scény znám kromě tebe ještě projekt Monkz. Jsou tam nějací další talentovaní DJové anebo producenti, kteří stojí za zmínku?
Máme tady hodně talentovaných DJů, ale progressive producentů je v Maďarsku skutečně jen pár. Všeho všudy je to nějakých 5 - 6 lidí. Vedle Monkz, o kterých si už mluvil, patří mezi ty nejlepší ještě třeba Andro.

Vím, že se znáš se slovenským producentem Tomášem Haverlíkem a už nějaký čas si vzájemně vyměňujete a podporujete své tracky. Jak ses s Tomášem seznámil a co říkáš na jeho produkce?
Tomáš je bezesporu vynikající producent. Jeden z největších talentů, které se v poslední době objevily. Ještě než jsem ho poznal, tak jsem slyšel nějakého jeho tracky a říkal jsem si: "Sakra, tenhle člověk má ale skvělé nápady!". Později jsme se seznámili přes internet a už dvakrát jsme se viděli i osobně. Moc se těším na další setkání s ním, protože je to nejenom geniální producent ale i skvělý kamarád.

Nepočítáš s tím, že bys s Tomášem pracoval na nějaké skladbě?
Rozhodně s nějakou spoluprácí počítáme! Myslím, že už brzy bychom se mohli pustit do nějakého společného projektu.

Dalším tvým známým ze scény je progressive guru Moshic, který tě pomohl zviditelnit v UK na své kompilaci pro DJ MAG. Co všechno pro tebe tahle DJská osobnost znamená?
Moshic je bez nějakého přehánění můj učitel a vzor. Je to jeden z těch producentů, kterým vděčím za to, že jsem se pustil do skládání vlastních skladeb. Vždy jsem zbožňoval ten temný zvuk jeho skladeb, který mě pokaždé dováděl až k extázi. Nesnažil jsem se ho ovšem nikdy nějak bezhlavě kopírovat, spíš byl pro mě velkou inspirací.

Na internetovém radiu Eccentric Beats vysíláš každý měsíc svou show s názvem Meton. Jak k tomu vlastně došlo, že ti vedení tohoto rádia přidělilo vlastní pořad?
Došlu k tomu úplně jednoduše. Phil Martinez (šéf Eccentric Beats) slyšel jeden z mých mixů a ten se mu líbil natolik, že mi nabídl, abych pro jeho rádio dělal nějakou vlastní pravidelnou show. Já jsem s tím okamžitě souhlasil, protože je to skvělá možnost, jak mohu dostat svou hudbu k posluchačům na celém světě.

Andrew K, DJ 19 a Hernan Cattaneo si zařadili některé ze tvých skladeb na své nové kompilace. Jak to ale vypadá s tvým vlastním mixovaným albem? Chceš do budoucna nějaké udělat anebo tě to nijak zvlášť neláká?
V posledním době jsem hodně přemýšlel nad tím, co bych mohl pro své fanoušky připravit, ale s nějakým mixovaným cédéčkem v dohledné době nepočítám. Spíše bych asi raději vydal nějaké maxi CD, na kterém by si moje skladby užili i ti lidé, kteří si nemají na čem přehrávat vinyly.

Jaké jsou tvé plány na rok 2005? Neplánuješ třeba otevřít nějaký vlastní label?
Když řeknu, že budu pracovat na svých dalších skladbách a remixech, tak to pro vás určitě nebude žádné velké překvapení (smích). Chtěl bych, aby se moje produkce stále někam vyvíjely a byly čím dál tím lepší. V plánu mám kromě toho také nějaký ten DJing. Co se týče vlastního labelu, tak letos ho zřejmě ještě spouštět nebudu, ale do budoucna bych určitě chtěl. Je to můj velký sen.

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
SKREAM, Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika