STRACH A HNUS V LAS VEGAS

STRACH A HNUS V LAS VEGAS

28. 09. 2005  |  Autor: Demno  |  Komentáře (1)
Pro mnohé z nás určitě kultovní film Terryho Gilliama s Johnny Deppem v hlavní roli. Drogová smršť, která Vás vtáhne do bláznivého děje tohoto filmu. Kdo jej nezná nechť si přečte tento článek.
Režie: Terry Gilliam
Scénář: Brian Helgeland
Hrají: Johnny Depp, Benicio Del Toro, Tobey Maguire, Ellen Barkin...
Stopáž: 118 minut
Země: USA
Rok: 1998


Pokud úvodní věta filmu zni nějak takto: „….byli jsme na okraji pouště, když drogy začali účinkovat…“, je vám asi jasné, co vám následující cca dvouhodinová podívaná přinese.

Spojené státy, počátek sedmdesátých let. Ulicemi duní rocková hudba, hippie tančí ve světle zapadajícího slunce, lidé pořádají protiválečné demonstrace a drogy jde sehnat na každém rohu. Novinář Raoul Duke ( Johnny Depp) a jeho právník Dr.Gonzo ( Benicio Del Toro) se vydávají do Las Vegas napsat reportáž o pouštním závodě na motorkách. Jsou na to velice dobře vybaveni….bednou plnou drog. Od trávy, přes mezkalin, éter, kokain, tripy až po basu piv a flašku rumu.

Po většinu filmu se oba dva nacházejí pod vlivem různé kombinace těchto látek, prožívají si své halucinace, flashbacky, paranoii a agresivní záchvaty. Režisér a scénarista Terry Giligham pomocí ironizující nadsázky velmi zdařile popisuje tyto stavy, a ačkoliv se tak film v podstatě točí jen okolo drogových výletů těchto dvou týpků, rozhodně není nudný a nezajímavý.
Oba dva herci zde předvádí excelentní herecké výkony, v čemž jim zdařile sekunduje skvělá kamera.

Pro diváka majícího v oblibě drogové prostředí Ameriky sedmdesátých let, skvělé hlášky a dobrou hudbu bude tento film kandidátem na zařazení do sbírky rodinného filmového stříbra.

1 KOMENTÁŘ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

22. 06. 2009 | 17:35:55
+0 | -0

kde si to možem kuknut ?

čawes ..newieš kdede si možem tento film kuknut uplne celý ???
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika