Festival Dokořán

Festival Dokořán

29. 09. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Přijďte si zažít atmosféru, jaká v Karviné ještě nebyla! V sobotu 1.10. v 16:00 hodin pod obřím stanem na loděnicích v parku Boženy Němcové spouštíme festival Dokořán 2005.
Festival nabídne široký průřez alternativní muzikou v podání poctivě hrajících kapel jakými jsou The Switch (hardcore crossover, Příbram), U-prag (crossover jungle percussion breakbeat, Praha), Allskapone ´s (ska, Karviná), Made in Heaven (funky pop, Košice, Jihlava, Ostrava), Kuličky štěstí (funky jazz latino ecstatic, Ostrava) Duch (crossover, Toruń, PL), Basstillbeat (drum and bass, Karviná) a Blissten (britpop, Český Těšín). Program bude navíc obohacen o projekci filmových prací zlínské filmové školy a vstupy scénického tance. Bar a bohaté občerstvení je samozřejmostí! Cena vstupenky: 60korun.

THE SWITCH
The Switch z Příbrami u nás patří podle řady kritiků ke špičce hardcore crossoverového pole. Vznik této kapely se datuje od roku 1996 a od té doby získali již slušnou zbírku ocenění jako například vítězství v soutěži broumovská kytara ČI Jim Beam Music 2004.

U-PRAG
Tato pražská kapela ve složení vokál, kytara, basa, djembe, bonga, tamburína, samply & programování kombinuje elektronicke prvky s živým hraním a výsledkem je pak unikatní energická muzika oscilující na pomezí junglu, breakbeatu a experimentální elektroniky.

ALL SKA PONE´S
Karvinská kapela, nejlepší ska parta v regionu, s tříčlennou dechovou sekcí a živelnou vokalistkou, na republikové ska scéně poměrné známá. Ska je původně jamajský hudební styl, předchůdce reggae, typický rytmickou kytarou hrající na druhou dobu.

MADE IN HEAVEN
Mladá energická funky-popová kapela se sešla poměrně nedávno, asi před rokem. Většina členů se poprvé setkala na pražské jazzové Konzervatoři Jaroslava Ježka a živí se také jako profesionální hráči.

KULIČKY STĚSTÍ
Jedna ze stálic ostravské hudební scény hrající funky a latino = veselou a k tanci vybízející hudbu, výborní muzikanti kolem frontmana Adama Parmy, skvělá dechová sekce, za rok 2003 vyhlášena jako regionální ostravská kapela roku.

DUCH
Žánrově se pohybujÍ kolem hard-crossoveru, ale rádI vybočují mimo tuhle škatulku a experimentujÍ. Kapela hrála na mnoha místech Polska, kde získála řadu festivalových ocenění, ale koncert festival Dokořán je jejich prvním zahraničním angažmá.

BASSTILLBEAT
Severomoravská dnb formace, která si za čtyři roky svého působení dokázala vydobýt respekt na české scéně zlomených beatů. Na festivalu vystoupí karvinští zástupci hydeki & pierdus v rámci svého b2b projektu advanced samurais, jenž slouží jako dialog temného neurofunku a amenových zlomenin.

BLISSTEN
Nový hudební projekt zahrnující muzikanty z Českého-Těšína a okolí. Hudba na vlnách chill-outového alternativního rocku s příměsí psychedelie.

Filmová škola Zlín (1992-2005)
Nejen v oboru animovaného filmu je naším cílem sledovat současné trendy jak v progresivním vzdělávání, tak i v užívaných technologií. Součástí studijního plánu jsou návštěvy z předních animačních studií (Pixar Studios, Walt Disney Studios, Aardman Studios). Přednášky filmových tvůrců jsou směřovány zejména směrem k debutující a mladé filmařské generaci absolventů českých filmových škol.

! FESTIVAL SE KONÁ V OBŘÍM STANI ZA KAŽDÉHO POČASÍ !
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
NOVÉ SOUTĚŽE
SKREAM, Roxy
2 x 2 vstupy
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika