Felipe: Hraji, abych vzbudil emoce

Felipe: Hraji, abych vzbudil emoce

13. 10. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (884)
Pokud byste některému českému kluberovi položili otázku: „Který rakouský DJ je u nás nejznámější?“, nejčastější odpovědí by bylo: „DJ Felipe“. Není proto divu, že tento u nás tolik oblíbený umělec vystoupí i na akci Orion Hall.
Prozraď nám, co je nového v uměleckém životě Philippa M Strauba?
Mám se skvěle. Vždycky jsem toužil dělat muziku, bylo a je to pro mě poslání, zároveň jsem po patnácti letech cestování za hraním po celém světě, našel rovnováhu mezi vedením společnosti a agentury, životem rodinným a životem umělce. Stále jezdím hrát do ciziny, ale už zdaleka nepřijímám všechny nabídky, vybírám si kde hrát a co raději odmítnout. Taky už si víc užívám víkendy bez hraní, baví mě stejně tak, jako víkendy, kdy můžu hrát a bavit lidi.

Vedeš dvě značky,Titanium a PS Recordings, jaký je mezi nimi rozdíl?

Labely provozuji už hodně dlouho. Začalo to Urknallem v roce 1998, který vydával techno. Později jsem založil Titanium, rovněž orientované na techno. Poté přišel Supreme Entertainment, kde vycházely groovy nahrávky. Vzhledem k tomu, že se muzika hodně rychle vyvíjí, zastavili jsme na chvíli činnost všech značek a soustředili se na jiné projekty. Po pauze pokračujeme pouze se značkou Titanium. Vloni jsem také vydal pár desek na PS Recordings, ale dál už s ním nebudu pokračovat. Naší vlajkovou lodí je Titanium, tvoří jakýsi komplet s mou uměleckou a bookingovou agenturou. Představujeme na něm mladé talenty, které potkávám během svých vystoupení, v kombinaci s remixy známých a slavných producentů. Titanium je stále techno label a zaznamenal už několik výrazných úspěchů. Důkazem jsou mimo jiné licence na něm vydaných skladeb pro kompilace značek Global Underground – Felix da Housecat, či Yoshitoshi (značka Deep Dish).

dj felipe

Kromě vydávání muziky „klasickým“ způsobem, prostřednictvím běžných labelů, produkuješ také pro nějaký net-label? Myslíš, že je to cesta budoucnosti?

Zrovna jsme založili Titanium Digital a hned první nahrávka se objevila na Beatportu v žebříčku prodejů v Top 50. Abych byl upřímný, chystám se úplně skončit s vydáváním muziky na vinylu a přejít pouze na digitální label. Je to mnohem rychlejší a doby vinylu jsou ty tam. Devadesát procent DJs hraje z CD nebo mp3 a stahuje z portálů jako Beatport, které nabízejí skvělé možnosti, jak sdílet svou produkci s celým světem. Já opravdu věřím, že tohle je budoucnost. Všechny způsoby nahrávacích společností, distribuce, lisování desek, atd. jsou překonané a zastaralé. Není přece možné, abys měl jako umělec jen omezenou kontrolu nad vydáváním své muziky, abys měl pouhých deset procent z prodeje apod. Je mnohem lepší a účinnější rozšířit svou hudbu mezi co možná největší počet lidí (bez ohledu na to, jestli zdarma nebo za peníze) a vytvořit si dobrou pověst, než prodat třeba 800 desek DJům.

Dříve jsi platil za vyhraněného techno DJ, ale teď se věnuješ spíše minimalističtějšímu pojetí muziky, kdy jsi změnil styl?
Řekl bych, že stále hraji techno! Techno, tak si jej pamatujeme ze starých časů, už fakticky neexistuje. Myslím si, že většina vzorků bicích vznikla v těch starých časech a byla to fakt zábava hrát nějakou dobu muziku založenou čistě na beatech. Hudba toho však nabízí mnohem víc, a proto se i tento styl musel časem změnit. V určitém období techno hodně přitvrdilo, vzniklo tzv. hard techno a to mě fakt nebaví. Podle mě je to slepá ulička a tuhle hudbu si ani neužiji. Raději budu hrát cheesy house než hard techno, které podle mě nemá žádný smysl, kvalitu, zkrátka nic. Hraji, abych vzbudil emoce - měkčí a pomalejší techno, ovlivněné mnoha jinými hudebními styly. Je to kreativní zábava. Pro někoho minimal, ale se skutečným minimalem to moc společného nemá. Ať už to lidé nazývají jakkoliv, když se u toho budou bavit, budu spokojený.

Letní sezóna je za námi, na kterých zajímavých festivalech jsi hrál?
Podnikl jsem asijské turné, vystupoval jsem v Bangkoku, Koh Samui, Phuketu, Singapuru a Kuala Lumpuru. Plánoval jsem hraní na Creamfields v Břeclavi, ale nabídku jsem musel odmítnout právě kvůli turné po Asii. Znovu jsem hrál na festivalu Sziget v Budapešti a akci Bonus tamtéž, jednou v Belgii, Francii, Španělsku, a taky jsem absolvoval další nádhernou party s Carlem Coxem ve Vídni.

Před časem jsi vydal několik zajímavých mix CD kompilací, budou další?
Zatím o žádném dalším neuvažuji. Možná připravím CD pro party sérii Hypnotic, která probíhá ve Vídni. Připravil jsem kompilaci pro letošní ročník Urban Artforms Festival a každý měsíc dělám asi 100 promo CD, která s sebou vozím na každou akci a rozdávám je lidem. Čas od času přidávám nějaký mix na své stránky. Zkuste www.djfelipe.com nebo www.myspace.com/philippstraub nebo www.mp3.supreme-entertainment.com/mixes

Pořádáš zajímavé akce ve vyhlášeném vídeňském klubu Flex, budeš v této aktivitě pokračovat i v budoucnu? Koho přivezeš?
Stále tam mám pár termínů, ale pravidelné Essence jsem zatím zastavil. Proběhla jen jedna show se Svenem Väthem. S vedením Flexu jednáme o dalších datech a také o oživení Essence. Další by mělo proběhnout v roce 2009 za účasti mnoha známých tváří. Spolupracuji na vídeňské akci Hypnotic, kde jsme nedávno měli Richie Hawtina, v září Carla Coxe s Dubfirem, na 25. října plánujeme Svena a na 7. března 2009 chystáme Mayday.

V Brně na Orion Hall budeš hrát ve společnosti hostů jako Shinedoe, Alex Under a Paco Osuna. Jak se ti líbí produkce těchto umělců a baví tě jejich styl?
Paca znám velmi dobře, jsme dokonce kamarádi. S Alexem jsem se dosud nesetkal, ale moc se mi líbí jeho produkce. Stejně tak mám rád styl Shinedoe. Myslím, že je to parádní line up a moc se na ně těším.

Co se ti vybaví, když uslyšíš název Orion Hall?
Jedna z nejlepších halovek, jakou jsem kdy navštívil! Nikdy nezapomenu na tu se Svenem Väthem v roce 2001! Nádherně plná kruhová hala, skvělé hraní se Svenem. Úžasná byla pro mě i akce s Richie Hawtinem v roce 2002. Navštívil jsem i Orion Hall s Carlem Coxem v roce 2004 s pódiem uprostřed, kam DJ vozil vysokozdvižný vozík, to byly pro mě nezapomenutelné momenty. Akce se skvělými nápady a vynikající kvalitou!

Dodal: Aleš Povr, Partyinfo.cz
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ORION HALL

Pátek 17. 10. 2008
Vstup: Předprodej 555/665 Kč, VIP za 1666 Kč
Vystupují:
Yoji Biomehanika, Green Velvet, Dj Rush, Scot Project, Andy Cato, Paco Osuna, Alex Under, Philipp Straub a DJka Shinedoe, Agent, Lucca & Michal Pavlíček (live), Ladida, Kaisersoze, Loutka, Dan Cooley, Javas, Vectif, Skipworker, Trancegate (live)
Další informace
884 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Peteri
30. 09. 2009 | 10:11:15
+0 | -0

Noooo

Chlape, tak ty sety z Orionky jsem měl doma někde vypálené na divku, jen ale nevím, jestli se to někde nezatoulalo. Ted jsem nedávno stahl Coxe z té akce a ty sety jsou parádní
Dj Mccool
30. 09. 2009 | 06:11:16
+0 | -0

Hledám mp3ku!

Hledám mp3ku z Orion Hall 2004,nejlépe s celým setem od Lucci.Info pls na mail: Toscani28@gmail.com Díky moc B-)
Anonymni
26. 06. 2009 | 11:51:22
+1 | -0

óóóó

Mno koukám že všude stejný hádky a podobný a hlavně že celej svět mluví a lásce skrze hudbu mno můj názor je asi takovej,že ať si každej poslouchá co chce,ať si smaží ať se třeba po*ere hlavně že je sám sebou.I když takový jako sou všude sou i tady.Takový ty co hledaj zábavu stylu prudit že ještě že na tyhle fóra nemám čas.By to byla moje každovečerní bible na spaní :D
bobina
02. 06. 2009 | 05:23:51
+0 | -0

kdy bude dalšíí orionka . .?

prosíím - řekli by jste mi - kdy se uskutečníí dalšíí orion . .? dííky všem :-)
paveell
29. 05. 2009 | 11:49:30
+0 | -0

http://www.youtube.com/watch?v=H3UiEqFOVJI

No podle tohodle videa chci slyset Jeff Milligan Skoda spatny kvality videa:-)..ale jinak super
Mino
29. 05. 2009 | 11:20:57
+0 | -0
tohto smijla som chcel
Mino
29. 05. 2009 | 11:19:06
+0 | -0
nooo, tak to uz ano
Skica
28. 05. 2009 | 08:58:20
+0 | -0
Pánové co říkáte na tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=uWAgKaZDwE8

Pošmákl bych si...
finch
28. 05. 2009 | 08:43:35
+0 | -0
uvidime jak dopadne machac, a podle toho muzem tipovat lineup na orionku :)
komunista
28. 05. 2009 | 08:24:44
+0 | -0
No to se u nás nestane scela určitě! Ale takovej Line Up bych si nechal líbit a každopádně bych dorazil!
libor
28. 05. 2009 | 07:06:46
+0 | -0
jen tak z prdele:
ORION HALL 2009
Carl Cox/ Richie Hawtin/ Dubfire/ Marco Carola vs. Adam Beyer/Fergie ,ale to se asi nestane.
libor
28. 05. 2009 | 07:06:38
+0 | -0
jen tak z prdele:
ORION HALL 2009
Carl Cox/ Richie Hawtin/ Dubfire/ Marco Carola vs. Adam Beyer/Fergie ,ale to se asi nestane.
paveell
28. 04. 2009 | 01:23:32
+0 | -0

kdy

Kdy ma bejt dallsi?..vubec nevim a moooc se tesim. Ta posledni byla luxusni a doufam,ze to bude neco podobnyho:-)
liborio
27. 04. 2009 | 03:01:11
+0 | -0
Kdopak asi bude na Orionku?? Ze by Richie Hawtin?? To bych si nechal libit...
romča-miška
13. 01. 2009 | 08:37:07
+0 | -0

super party

kdy tam bude černa hudba, naki DJka lacii
Yans
07. 11. 2008 | 04:18:30
+0 | -0

Vyjadreni ceske obchodni inspekci

Pořádání koncertu Orion Hall


Vážený pane,

k Vašemu podání doručenému ústřednímu inspektorátu České obchodní inspekce dne 9.10.2008 a zaevidovanému pod čj. ČOI 14344/2008/0100, uvádíme:
 
Pořadatel akce (v tomto případě koncertu Orion Hall) má právo na změnu místa konání či účinkujících interpretů. Změny nemusely být jeho záměrem, ale mohly být vyvolány jinými skutečnostmi (např. provozní důvody, odřeknutí účinkování některého z interpretů atd.). V takovém případě by bylo od pořádajícího subjektu seriózní, aby o veškerých změnách spotřebitele informoval. V zhledem k tomu, že uvádíte, že jste se o změnách dozvěděl týden před konáním koncertu, dostál pořádající subjekt své informační povinnosti.

Uvádíte, že cena vstupenky se vázala, respektive odpovídala velikosti hal, ve kterých se měl koncert konat a množství účinkujících. Změnou došlo k podstatnému omezení prostor a zároveň ke snížení počtu nebo změně účinkujících. Byla-li spotřebitelům, kteří již na základě předchozí nabídky zakoupili vstupenky, nabídnuta možnost odstoupení od smlouvy a vrácení peněz vzhledem k podstatným změnám v programu a dalším změnám, pak měl spotřebitel možnost sám se rozhodnout, zda je ochoten zaplatit požadovanou částku za vstup na akci i za takto méně výhodných podmínek. V takovém případě by jednání pořádajícího subjektu bylo považováno za jednání v souladu s platnými právními předpisy.


Podáváme Vám tuto informaci a jsme s pozdravem.

RNDr. Jana Příhodová
ústřední ředitelka
České obchodní inspekce

Yans osilam to jen jako dodatek tak jak jsem slibyl... S party Orion hall jsem byl nadmiru spokojeny.Ciste wc,rychla obsluha,klimatizace,kapacitou,hudbou ozvucenim i svetelnou technikou.A vraceni 100kc u vstupu.
komunista
28. 10. 2008 | 11:43:06
+0 | -0
[b: rodrigues[/b:

Tak to boužel nepíšů, ale tady na tomto fóru to tak vyznělo, že se o tuto hudbu nezajámíš! Takže jestli je to opak jak tu píšeš tak se ti omlouvám, ale i tak bych se o tomto raději přestal bavit, jelikož je mi jasné, že se tu budem jen hádat. A to já nerad!
rodrigues
27. 10. 2008 | 10:42:56
+0 | -0

to komunista

Je mi celkem fuk, kolik Ti je, ale rozhodně nepotřebuji radit kam mám a nemám psát. Hádat jsem se nechtěl, jen mi přišlo velmi nevhodné když se někdo začal navážet do M.P., ke každé musice by měl mít kdokoliv respekt i když se mu nelíbí. O nic jiného tady nešlo a o elektronické hudbě vím víc než si myslíš, píšeš snad Ty někde recenze ve vydavatelství?
finch
27. 10. 2008 | 08:37:48
+0 | -0

rudoch

[img: http://www.rave.cz/obrazky/smiles/smile2.gif[/img: [img: http://www.rave.cz/obrazky/smiles/smile2.gif[/img: [img: http://www.rave.cz/obrazky/smiles/smile2.gif[/img:
komunista
26. 10. 2008 | 10:23:57
+0 | -0
[b: rodrigues[/b:

Tak zaprvé nejsem náctiletý! Ale o to nejde! O hudbu se zajímám opravdu hodně! Začínal jsem u komerce (bežná hudba) rock, pop, metal... a dodnes je moje nejoblíbenější skupina Rammstein! Ty prostě žeru! A techno to je opravdu moje muzika! Tenhle styl je můj top. A to, že moje přezdívka je jaká je! Do tohe se nenavážej! Ta má dlouhej příbeh! A kdyby jsi mě znal tak nemáš ani slovo výhrady k ní! Ale o to taky nejde! Pavlíček prostě k Lucce nesedí! Jako dobrý uměl se trefit do rytmu... ale electronika (ať, už techno, minimal, house..) a kytara (ikdyby lektronická) k sobě dle mě nepaří! A tvúj názor ryze zastaralí do tohole fóra prostě nepatří! Prostě čiříš starým zastaroalismem! Dle mého názoru bude lepší když jsem již nezavítáš! Tohle fórum je hlavně o elektronice! A ty evidentně ji neposloucháš! Takže jsem rádi, že jsi sem dal svůj názor! Ale raději skonči! A nerad se hádám, ale mám takovej pocit, že mi dva by jsem se hádali! Takže se měj ahoj!
rodrigues
26. 10. 2008 | 07:44:47
+0 | -0

to komunista

Soudě dle Tvého mdlého rozumu, přezdívky a příspěvků si myslím, že budeš jeden z těch drsných náctiletých rádoby technařů. Já vím, to sem nepatří, ale nemám rád tyhle chytráky co jen sedí u nějaké diskuze, prudí a přitom ví o hudbě velký h*vno!!! Chlapče jsi Vážně hodně hloupej a nick komunista, to Ti fakt sedí, jsi stejné defo jako oni !
Lamka
25. 10. 2008 | 10:42:37
+0 | -0

brejle

Nevíte kde by se daly sehnat brejle co měl Green Velvet?
Joe Chaucer
25. 10. 2008 | 08:17:04
+0 | -0

2K

Ty jsi fakt mooooooc borče, fakt že jo...
komunista
25. 10. 2008 | 01:00:29
+0 | -0
[b: rodrigues[/b:

!Neotravuj!
rodrigues
24. 10. 2008 | 11:37:54
+0 | -0

to Bakoo & komunista

1.A Ty se nauč správně česky demente!!!

2.Nemám pochopení, když ho nemají ostatní, ale respekt a uznání k takovým talentům jako je M.P. budu mít vždycky i bez vašich vymatlaných názorů...Pražský Výběr a B.S.P.je něco, co má jméno ještě dnes. Jsem zvědav za 10 let na některé pseudo Dj´s. Tím samozřejmě nechci říct, že někteří Dj´s nejsou umělci, jenže pro vás jak to nejsou pořádný rány a nemá to víc jak 140 bpm, tak to není hudba, hlavně když maká kulatá...co?
fox
24. 10. 2008 | 10:10:33
+0 | -0

áčko

a co lidičky kdo jede na Áčko?
fox
24. 10. 2008 | 10:09:21
+0 | -0

sety

hele vygoogluj orion hall 2008 a je to cca 5 odkaz jsou tam i videa, jelikož a protože jsem si neuložil do historie link tak ti víc nepomůžu ale když mi v neděli napíšeš na ICQ 318104251 tak ti ten link rád pošlu
Joe Chaucer
24. 10. 2008 | 08:06:33
+0 | -0

2B

Bobik tvůj příspěvek je naprostý nesmysl. Věta když se ti to nelíbilo, tak proč jsi tam chodil = nesmysl, protože teprve až tam přišel, tak mohl zjistit že se mu to nelíbí a ne naopak. A 100% jsi nemohl vědět na co jdeš a to nemluvím o tom, že Yoji hrál úpe něco jiného, než hraje normálně.
Bobik
24. 10. 2008 | 07:29:35
+0 | -0

Bobik

ORION:
nic ve zlem ale kdyz se ti to nelibilo tak proc jsi tam vubec chodil??
ja ty DJe znam tak jsem vedel na 100% na co jdu. a byla to naprosta parada.
mike
24. 10. 2008 | 05:50:45
+0 | -0

2Ruda

tak jsi měl jít, apoň by tam bylo víc místa na paření
Zobrazit další komentáře   >>
SOUTĚŽTE
Orion Hall - 17.10.
2x 2 volné vstupy
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2019   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika