Collabs 3000 a nový rozměr techna!

Collabs 3000 a nový rozměr techna!

22. 11. 2009  |  Autor: Sonja  |  Komentáře (1615)
A je to za námi. Jubilejní díl největší české techno halovky se setkal s rozporuplnými reakcemi. Menší technické nedostatky byly vyváženy nadprůměrnými výkony djs, kterým kraloval projekt Collabs 3000 live.
Dramaturgie jubilejního apokalyptického dílu vypadala velmi nadějně. Stylový rozsah (v rámci techna samozřejmě) byl velmi široký - snad každý si musel v pátečním line-upu najít přesně to, co má rád - od klasického českého techna přes aktuální techno projekty a Djs až po klasiky stylu techno včetně svižného schranz zastoupení. Protože byl program koncipován do nejmenšího detailu, nebylo o čem přemýšlet. Navíc po nedávném fiasku akce Bobynation jsem se těšila na plnokrevnou techno halovku se vším všudy.Hned od začátku mi bylo jasné, že se přesun eventu z Boby centra na brněnské výstaviště setká s různorodými reakcemi. Můj první dojem z Pavilonu P nebyl rozhodně špatný –Apokalypsa je (jak uvádí i podtitul eventu) akce halová a po letech se v podstatě vrátila zase tam, kam logicky patří. Přesto bylo i pro mě zpočátku nezvyklé pohybovat se po velkých prostorách celého Pavilonu, kde jsem se v první moment cítila tak trochu ztracená. I když bylo Boby centrum o poznání menší a útulnější, začala jsem téměř záhy po příchodu přicházet na výhody Pavilonu - díky rozsáhlejším prostorám byli návštěvníci ušetřeni takových nepříjemností, jakými byl v Boby téměř pravidelně naprosto nedýchatelný zvuk, vedro a všudypřítomné tlačenice, které by tam na tomto dílu určitě vznikly.

Pro mě byl startovním djem celé noci Džejár, který překvapivě nechal staré desky doma a točil hromadu toho nejaktuálnějšího soundu, který technu momentálně kraluje. Takové překvápko mi nedovolilo moc dlouho postávat stranou a téměř celou hodinu jsem si užívala této (pro mě) velmi příjemné změny. Po Džejárovi nastoupil jeho velmi dobrý kamarád a kolega Toky. Ta tam byla jeho blonďatá hříva, která mi doposud připomíná jeho vystoupení na Svojšicích 2008. Tentokrát krátkovlasý Toky přistoupil na Džejárovu výzvu a pokračoval ve stejném duchu, což byl pro mě další velmi pozitivní šok. Po slabé půlhodince se ovšem Toky rozhodl ukázat svou pravou tvář a spustil přesně to, co od něj všichni očekávali. Během drtivého závěru Tokyho bijících trojkopáků se už ale vedle nenápadně připravoval oproti Tokymu znatelně mohutnější Slovinec Umek.Umek mě svým setem na letošním Hradhouseu velmi nadchnul, proto jsem jeho zařazení do line upu uvítala s nemalým nadšením. Umek převzal žezlo po svém slovenském kolegovi několik málo minut po desáté hodině. Po ne-příliš originálním intru s podtitulem „The Devil Says“ , bez kterého bych se bez problémů obešla, následovalo znatelné zpomalení a hutné beaty byly předzvěstí povedeného pokračování jeho boskovického dílka. Toto očekávání se během pár chvil stalo skutečností. Umekova preciznost mixu a pohled na jeho vytříbenou práci byly pastvou pro oči a potěšením pro uši. Ten, kdo setrvával tou dobou vpředu, si mohl vychutnávat téměř dokonalý zvuk, díky kterému vynikly i ty nejmenší detaily Umekova techno-minimalistického vystoupení. Závěrem jeho setu jsem se už začínala nedočkavě těšit na pokračování tohoto příběhu v podobě jeho západních techno bratří alias Collabs 3 000, ale těsně předtím mi bylo oznámeno, že došlo ke změně line upu. Tato změna byla nečekaně radikální, neboť Japonec Ken Ishii zatřásl pomyslnou „stylovou“ škatulkou pěkně zostra.

Namísto očekávaných experimentálních poloh Ken Ishii nastolil spíše klasičtější techno diktát, kterým uspokojil příznivce rychlejšího a ostřejšího techna. Na první pohled by do malého Japonce s mírumilovnou tváří nikdo neřekl, jaký neuvěřitelný nářez dovede za mix pultem vykouzlit. Ke konci Kenova vystoupení se začala připravovat technika potřebná k vystoupení dvojice, kvůli které byla moje neúčast na Apokalypse nemyslitelná – Chris Liebing a Speedy J úderem prvního beatu zřejmě způsobili opravdový kolaps u „tradičních“ technařů, kteří se ze zásadního zpomalení, které bylo oproti Ishiiovu setu rapidní, nemohli vzpamatovat.Pro mě byla tato změna naopak velmi příjemná a od prvních beatů jsem byla rozhodnutá neztratit ani vteřinu z live vystoupení, které jsem už od začátku považovala za zásadní. Charismatický Chris společně se Speedym, který si mě naprosto získal na letošním Summer Of Love, spustili neuvěřitelnou dvouhodinovou jízdu, která nepřesáhla 130 BPM. Hluboké beaty se mazlily se nekonečnými smyčkami vrstvených motivů, které tahle dvojka kouzlila jeden za druhým. Potřebné nenásilné nájezdy dávaly průchod dalšímu tvoření, skládání a vrstvení jednotlivých linek na sebe. Přesně tohle si představuji pod pojmem techno roku 2009. Během dvou hodin jsem se ani chvíli nenudila a kdo tvrdí opak, ten neví, co se pod pojmem „aktuální“ techno skrývá. Pro mě nelepší vystoupení celé noci skončilo přesně v 3:30.

Po takovém výkonu, který projekt Collabs předvedl, už u mě neměl nikdo konkurenci předčit jej a proto jsem Mr. Surgeona poslouchala pouze z povzdálí zadního baru. I když je pro mě pan chirurg ikonou britského techna, jeho vystoupení na Apokalypse mě příliš nenadchlo. Ve velmi náročném setu Anthonyho Childa došlo dokonce i na trochu dubstepu a breakbeatu, přesto mě Surgeon bohužel nepřesvědčil. Už dopředu mi bylo jasné, že se s Apokalypsou rozloučím během vystoupení následujícího Brazilce Eltona D. Svižné techno bylo v brzkých ranních hodinách pro většinu partypeople včetně mě tím nejlepším životabudičem. Elton D mě svým livkem nezklamal, ani nijak zvlášť nepřekvapil. Jeho směsku funky a groovy techna bych označila přízviskem „standardní“. Takové bylo i moje rozloučení s celou Apokalypsou, která poté pokračovala v bleskových rytmech hard techna a schranzu.Pokud bych se měla vyjádřit k technickému zázemí celého eventu, považuji (jak jsem již zmínila) přesun celé „halovky do haly“ za logické vyústění celé situace a za vcelku pozitivní změnu. Asi za největší negativum považuji přemrštěné ceny na barech, i když nesmím zapomenout na velmi milou obsluhu, s kterou se našinec na domácích akcích setká opravdu zřídka. Další chybičkou byl nedostatek míst k sezení, kterých bylo opravdu žalostně málo, navzdory tak obrovskému prostoru. Velmi nepříjemné bylo čekání u toalet, u kterých byly zvlášť po 22. hod. dlouhé fronty, které naštěstí postupovaly poměrně rychle.

Jako minus bych snad ani nepovažovala absenci dekorací, protože Apokalypsa, jakožto halová akce zaměřená primárně na techno, se bez přehnané vyzdobenosti dokáže bez problémů obejít. To samé platí i u předem avizovaných inter, která rozhodně nedosahovala takových kvalit a rozměrů, jak bylo původně s velkou grácií oznamováno.
Druhá stage zaměřená na trance byla nešťastně umístěna „bokem“ poblíž hlavního vchodu. Překvapivě ale ani tamní nepříliš kvalitní zvuk a zima partypoeple neodradily a stage byla po celou dobu až do rána zaplněná.

Co dodat tedy závěrem? Změna místa konání a velká očekávání – to byly zřejmě dva největší problémy poslední Apokalypsy, ke které byly partypeople posléze až přehnaně kritičtí. I přes všechny malé či větší nedostatky považuji tuto akci stále za zásadní a nejlepší svého druhu u nás a proto jí budu držet palce i do dalších let.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA 10 YEARS ANNIVERSAY

Pátek 20. 11. 2009
Vstup: Předprodej 349 až 559 Kč
Vystupují:
Chris Liebing & Speedy J, Ken Ishii, Elton D., Surgeon, Umek, Tobias Lüke aka O.B.I. & Lukas, Jason Little, Toky, Džejár, Jerry, Nois + Spiriakos, 4 Strings, Bryan Kearney, Pico & Fester, Stepan Bruck, Vyrys, TyPhone a Free Gate
Další informace
1615 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Parmen
08. 01. 2015 | 10:47:39
+0 | -0

Koupim lupen

Koupim lupen na apoka 39, glancy@seznam.cz

Vl.
22. 11. 2014 | 08:50:39
+0 | -0

???

Není v textu nějaká chyba?Hned nahoře je napsáno , že uživatelé VIP GOLD:"Možnost opakovaného odcházení z Bobycentra a další výhody, viz. níže." a o pár vět níže je:"Opakované opouštění Bobycentra je pro VIP GOLD zakázáno" Tak pak si vyberte :-)) ((-.

Honza
21. 11. 2014 | 03:21:27
+0 | -0
Koupím lístky. 721 379 730
Michelle
18. 11. 2014 | 08:22:30
+1 | -0
Ahoj koupím lístky na Acko michalahvezdova@seznam.cz 775676028 https://m.facebook.com/michelle.hvezdova?ref=bookmark
Barulee
15. 11. 2014 | 06:34:28
+0 | -0
Koupím lístek na áčko, Brno :)
barulee@centrum.cz :)
Viktor R.
01. 11. 2014 | 08:54:56
+0 | -0
Prodám 2 lístky na Apokalypsu 21.11.2014. Cena 600,- Kč za kus. Předání nejlépe Ostrava. Tel.: 604 146 390. Raději sms, tel. v práci nezvedám.
Viktor R.
01. 11. 2014 | 08:52:16
+0 | -0
Prodám 2 lístky. Cena 600,- Kč za kus. Předání nejlépe Ostrava. Tel. 604 146 390. Raději sms, tel. v práci nezvedám.
Cornello
18. 10. 2014 | 04:27:03
+0 | -0
Dobrý večer,
Měl bych dotaz. Chtěl bych si koupit lístek za 2500kč ten VIP GOLD ale nevím, když bych tam šel s přítelkyní, jestli ty nápoje co mám prý neomezené množství bych mohl brát aji pro ni, když by chtěla a pokud by měla ten obyčejný nejlevnější
Luccca23
28. 02. 2014 | 08:29:53
+0 | -0
Ahoj, prodám lístek za 800,-. Místo předání Praha. V případě zájmu mě kontaktujte na čísle 774111741. :)
Anonymni
27. 02. 2014 | 04:25:47
+0 | -0
Cau,jedu zejtra autem zatim sam nejak na vecer (dle dohody) z Prahy do Brna na Aposku a po akci zpet a jsem prazdnej nechce se nekdo svest se mnou?Zavolejte a vse dohodnem....Ondras 604 842 849
Uhaf
25. 02. 2014 | 09:04:06
+0 | -0

APOKALYPSA

Prodám lístek na Apokalypsu za 500,- ze zdravotních důvodů nemůžu, Ústecký kraj, tel.:723106370
sleduj stream
19. 02. 2014 | 10:52:05
+0 | -0
https://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4#t=1429450
hans
08. 02. 2014 | 07:40:59
+0 | -0

to alex

běž na czechtek, ty dredatá smažko a nebreč když nato nemáš

Alex
05. 02. 2014 | 03:15:51
+0 | -0
Mám pocit že, jsem to řekl už min. před třemi lety.. Dokola opakující se sračka kterou tzv. promotéři vypouštějí tak jako dlouhodobě špatně trávenou stravu do hajzlové stoupačky!! Bohužel dokud lidi budou tyto obyčejné zloděje a notorické lháře podporovat tak nás, vás budou omrdávat do nekonečna!!..
Až se oddělí zrna od plev, pár lidí z nové generace pochopí o čem je nejen techno kultura, na jakem principu je založena či způsob vyjádření se za pomocí hudby např. techna aj.. pak si myslím, že by se mohlo navázat na drasticky a zrůdně komerční mutací přervanou scénu a pomalinku ji začít směrovat na tu správnou ''kolej''.. Nějaký čas to zřejmě ještě potrvá..

after movie
05. 12. 2013 | 03:59:21
+0 | -0
https://www.youtube.com/watch?v=cTMsrvVWnMs
Adam
02. 12. 2013 | 10:51:49
+0 | -0
No len dufame ze Lekebusch tentokrat pride ! Je totiz dost znamy aj tym ze neprichadza na dohodnute akcie !

love techno
29. 11. 2013 | 09:23:13
+0 | -0
Ahoj, neznate nekdo slecnu na druhe strance treti fotka? Potreboval bych kontakt dik. Jinak apokalypsa byla super!
dancegirl
28. 11. 2013 | 11:44:40
+0 | -0
Jo jo, to je fakt neprofesionální, no jo Salačka si odskočila od plotny a pak to tak vypadá:-)jo seagate máš recht, no to je přesně ono, že teďkon co nastoupila ta generace pařících, tak oni fakt nevědí, nejsou hudebně vyzrálí a už fakt málokdo umí fakt tancovat a cítit ty rytmy, většinou se tam klátéj jak ve vichřici, jo , to je přesně ono, lidi se choděj předvádět, slečinky vezmou svoje silikonový kozy a už se jde a pak čím míň oblečení, tím líp, jsem z toho znechucená...no a tomu bych se vůbec nedivila, kdyby za pár let to sklouzlo úplně do stylu Óčka, ty jo jeden jako druhej...A co se týká go go dancers, tak je taky zdrbnu, bo taky neuměj tancovat a třebas na Christmasce jim dokonce říkaj pornodancers.No já teda nevim, ale tohle se vážně nehodí na party, možná pro pány to je vzrůšo, ale mě to přijde trapný...
Dave55
26. 11. 2013 | 04:14:26
+0 | -0

Klubeři

Do 3 let budou lidé na "Áčku" vypadat jako kokůtci z klipů na Očku, škoda, já tu hudbu miluju....
seagate
26. 11. 2013 | 10:28:59
+0 | -0
fotky naprosto vycházejí se strategií pořadatele-typický český vkus ála slavík.My nepotřebujeme hudebně vzdělané návštěvníky co vědí na co jdou nám jde o to,co přinesou do naší peněženky.party už dávno není o lásce k muzice,radosti z tance,ale lidi se na ní chodí předvést v oblečcích a vykalit.Pan Vajčner je z fotek bezpochyby nadšen,o to mu jde...
Lukáš for dance
25. 11. 2013 | 08:53:53
+0 | -0
přesně jak napsala tato slečna jak děvky a den před tim byli na diskotece ale na tu unorovou du
burani
25. 11. 2013 | 10:11:20
+0 | -0
ono hlavně pořád měnit místo konání ,rozložení pavilonu je fakt hrůza...je vidět , že to dělá mamka od plotny..a plave v tom....to je jak fakt chaoz....myslím , že tato apoalypsa byla ta nejhorší..b
dancegirl
25. 11. 2013 | 09:37:06
+0 | -0
nerada bych kazila něčí dojmy, ale Probůh, když koukám na ty fotky, jak se to Proboha ty lidi oblíkaj?Co to má ty vogo bejt?Kde jsou ty krásný a originální technooblečky, jak bejvali?No ty holky to je děs...90% z nich jsou oblečený jak děvky a ve ksichtě jsou zmalovaný, jak kreatury, no já mám fakt dost, to už je nějaká pseudokultura ne?No ještě štěstí, že mi to došlo a na podobný akce už nechodím...klasický technoparty se vším všudy už jsou pryč, no bude se mi stýskat
Adam
24. 11. 2013 | 06:53:33
+0 | -0

Sorry Eulberg

Prave ma napadlo, ze Eulberg zahral na Apokalypse vo svojom sete mash-up s pouzitim tracku od Underworld a v sete z Boiler Room som to nepostrehol. Tak sa ospravedlnujem. Tie sety boli len moc podobne !!!

Adam
23. 11. 2013 | 08:27:18
+0 | -0

Eulberg

Ja by som mal otazku ? Aj ked Eulbergov set bol skvely, mne sa zda ze ta druha hodinka bol jeho set z Boiler Room. Kedze pri tomto stagei nebolo dostatok ludi, je mozne ze Dominik len improvizoval a pustil cely tento set zo zaznamu ? Potom je to otazka na organizatora ci si v tom pripade zasluzi honorar aj ked .... ?

666
23. 11. 2013 | 07:34:42
+0 | -0
btw příště to může být bez "security" a můžete investovat jinam,páč tam byli uplně k HOVNU a to do slova !!! a že je někdo nafetovany a užíva si akci a neděla nejmenší potíže tak cooo do piče,nafetovany tam byl každy druhy, k těmdle akcím prostě drogy patří :) jinak cajk párty.

olek
23. 11. 2013 | 06:49:59
+0 | -0

bolek

Supr tepec !!:) jen nechápu lidi co dou na takou akci i když poslouchají nějaké discoo,takym říkam čumilové....:D

FerrariF50
23. 11. 2013 | 05:17:06
+0 | -0
Techno je všechno, ale šrumec je šrumec :)

lukáš
22. 11. 2013 | 09:32:25
+0 | -0
to bude narez kurva

Martina
05. 10. 2013 | 07:04:35
+0 | -0

Im Cyber

ahoj,nevi nekdo jak se jmenuje set od im cyber?melo by to bejt asi z 29#nebo 31#apocalypsy..bylo to jeji poprvy co tam hrala.dik moc

Zobrazit další komentáře   >>
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
MP3 KE STAŽENÍ
Nois vs Spiriakos
30. 11. 2009 (98.7 MB)
Jerry
30. 11. 2009 (90 MB)
Dzejar
30. 11. 2009 (96 MB)
Toky
30. 11. 2009 (95.1 MB)
Ken Ishii
30. 11. 2009 (150 MB)
Collabs 3000 live
30. 11. 2009 (189 MB)
Elton D live
30. 11. 2009 (156 MB)
Obi & Lukas
30. 11. 2009 (145 MB)
Jason Little
30. 11. 2009 (100 MB)
Jason Little - Bad Brains Mix
28. 09. 2009 (33 MB)
Jason Little - K2 2008
28. 09. 2009 (179 MB)
Jason Little - K2 warm up 2008
28. 09. 2009 (161 MB)
Jerry - Hi Fi mix 2007
24. 09. 2009 (95.2 MB)
Jerry - Club mix 2007
24. 09. 2009 (95 MB)
Elton D. - 2009 promo mix (.ZIP)
24. 09. 2009 (67.8 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2022   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika