Mark E.G.: Apokalypsu rozsekáme!

Mark E.G.: Apokalypsu rozsekáme!

30. 01. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
U extravagantního Marka E.G je už naprosto normální, aby si během hraní doslova rozmlátil desku o hlavu, stál na dj stole a skretchoval nohou nebo dokonce hrál se zkrvavenou hlavou, kterou si rozbil po výskoku do nízkého stropu. Zajímá Vás více? Čtěte rozhovor.
Ahoj Marku, na Apokalypse tě uslyšíme poprvé - jaký „styl“ a co vlastně od tebe můžeme očekávat?
Zdravím všechnyJ Co ode mne můžete očekávat? Hlavně doufám dobrou show, bavit lidi, to je to, o co mi především jde. Co se týká stylů, nerad se k nějakému stylu přiřazuji, prostě si hraju to, co mě baví a co se mi líbí, na styly se moc nekoukám, jsou mi jedno. Mám rád energickou hudbu, ale rozhodně se nesnažím hrát „co nejtvrději, jak je tomu u mnohých teď zvykem. Miluji také funk a groovy, další směry, které můžete slyšet v mých setech.
 
marc e.g.Tvá vystoupení bývají mnohdy hodně impulzivní, je o tobě známo, že se dokážeš hodně odvázat, dokonce jsem slyšel cosi o desce, kterou sis rozbil u hraní o hlavu, co je na tom pravdy?
Pravda to je, to musím uznatJ Jak jsem řekl, rád bavím lidi, vždycky jsem byl takový. Už dříve, když jsem ještě nehrál, tak jsem vždy někde na mejdanu rozjížděl celou zábavu, tančil jsem většinou jako první… Prostě jsem bavič a rád se předvádím. S tou deskou, to jsem dělal dokonce i častěji, jenže pak si na to lidi začali zvykat, čekali to ode mě, už to vypadalo, jako nějaká předem nacvičená show, a o to mi nejde. Věci nechávám vyplývat ze situace, takže rozhodně nic neplánuju.
 
Získal jsi zajímavá ocenění – stal jsi se nejlepším UK hard dance DJem, a to hned 3 roky za sebou! Navíc jsi vyhrál poměrně nezvyklou cenu, „Party animal“. Co k tomu můžeš říct, jak tato ocenění změnila tvou kariéru?
Těžko říct, jak mi změnila kariéru, ale já taková ocenění moc vážně neberu, přijde mi to prostě o ničem, vyhlašovat nějaké „nejlepší DJe“. Samozřejmě, že potěší, že jsem se umístil, že pro mě lidé hlasovali, to je hezké. Ale abych si takovou cenou nechal ovlivnit život a práci – to nedopustím.

Co ty a mikrofon – můžeme tě s ním někdy vidět a hlavně slyšet?
Určitě, dokonce myslím, že už je to taková moje součástJ Mikrofon používám od dob, kdy jsem hrával na jistých akcích u nás v UK, kde bylo zvykem, že má každý DJ automaticky svého MCho. Jenže spoléhat se na někoho, to se mi nechtělo, a tak jsem si začal dělat MCho sám. Má to mnoho výhod, znám svou hudbu, vím, co se kdy hodí, zpívám si, kdy chci já.
 
Mnoha lidem se jevíš jako velký „pařič“. Zůstaneš tedy po svém setu na akci a budeš se dál bavit? Co pro tebe máme připravit, co potřebuješ k tomu, aby si byl po všech směrech spokojený?
Na Apokalypse zůstanu, a to určitě až do ranních hodin, nemám ve zvyku opouštět party příliš brzo. Rád se bavím a rád tančím, navíc si chci poslechnou ostatní DJs. A co pro mě připravit? Asi nic, moc toho nepotřebuju, teda až na jedno, svoji přítelkyni Chrissi. Ta ale jede se mnou, takže mi nic chybět nebude.
 
Co vlastně říkáš na line-up, jak se ti líbí jeho složení? A tvůj vzkaz publiku?
Line up se mi moc líbí, je vyvážený, zahrnuje mnoho stylů, a tak to má být. Moc se těším na Cariho, nedávno jsem s ním dělal rozhovor v rádiu a je tak fakt v fajn kluk, navíc dělá super hudbu, orientuje se v mnoha stylech, a to se jen tak nevidí. Taky se těším na Christiana, dlouho jsem ho neslyšel, je to španělská legenda. Jsem taky zvědavý na kluky z Německa, ještě je neznám, ale už jsem o nich hodně slyšel. A všem chci vzkázat: Na Apokalypse nesmíte chybět, věřte mi, že to tam spolu rozsekáme!

 
Mark EG, 34 let, je jednou z nejvýstřednějších postav soudobé taneční scény. Jeho vystoupení se setkávají s podivem a hlavně s naprostým nadšením po celém světě. Mark EG je totiž umělec, který je zcela osobitý – a to co se výběru hudby i emotivního vystupování týká. Je něco jako chameleón – neustále se mění a přizpůsobuje, nikdo v podstatě neví, co od něj můžete čekat. Jeho sety zahrnují prvky techna, hard techna, electra i trance music, rozhodně však nepostrádají dynamiku a notný náboj energie.
Mark začal s hraním počátkem 90.let. Nejdříve byl do značné míry ovlivněn detroitským technem, electrem a acid housem, postupně se však nejvíce „našel“ ve stylech hard trance a hard techno- zkrátka Hardstyle! Během několika let se stal velmi uznávaným, zejména díky způsobu, jakým tento „blázen“ dokáže bavit lidi. Jeho show si party people oblíbili po celém světě – s nadšením ho přivítali v Kanadě, kde ho v magazínu Poll přirovnali k druhému Oakenfoldovi, v Německu, v USA, kde se specializuje na hard techno, milují ho v rodné Anglii… Jedním z podstatným Markových úspěchů je však velká oblíbenost v zemích jihovýchodní Evropy – v Srbsku, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku a Makedonii. V roce 1996 byl totiž na zdejším rádiu B92 vyhlášen jako nejlepší zahraniční DJ. Do zemí bývalé Jugoslávie tedy Mark cestuje velmi často, dokonce se sem vrátil jako první zahraniční DJ po útocích NATO.

mark e.g.
 
Jeho produkce vycházela po řadu let na labelu Bonzai Records, šlo především o sérii progresivní trance music. Spolupracovala s ním velmi respektovaná jména tohoto stylu – Yves Deruyter, Commander Tom a Chris Liberator, se kterými se zúčastnil také turné. Mark EG je také spolu s Chrissi zakladatelem labelu Blackout Audio, na kterém vyšlo mnoho skvělých a dodnes oblíbených desek, které rádi hrají třeba Laurent Garnier, Sven Väth nebo Dave Clarke. Sám Mark vydává nejvíce na svém labelu Blackout Audio a na labelu Planet Rhythm/Compound pod nickem The Anxious. Produkoval také pro label Chris McCormacka Embryo a značku Chrise Liberatora Cluster, Infected Rowlanda The Bastard. Trance vydává Mark na Bonzai a na nesčetném množství nejlepších světových trance labelů, nedávno podepsal s Overdose Productions v Německu pro značku Massive Records.
Mark je však doma ve Velké Británii a zde je již celých patnáct let opravdu respektovanou postavou hardcore scény. Vystoupil na všech zdejších zásadních akcích tohoto typu – jmenujme například Dreamscape, Helter Skelter, Hardcore Heaven a Slammin Vinyl, byl také jednou z hlavních postav legendárních klubových nocích Escape From Samsara nebo Pendragon. Na jihozápadě Anglie byl Mark EG také rezidentem klubů The Country Club, The Monastery a The Dance Academy, kde hrával především směs electra, techna a progressivu. V uplynulých letech hrál také na významných zahraničních akcích, jako jsou Dance Valley, Impulz a Q Dance.
V uplynulých pěti letech namixoval Mark mnoho významných CD, mimo jiné „Brainstorm“ série na labelu React, „Techno Transmissions“ na Rumour a „This Is Techno 2“ na Beechwood, plus dvě CD pro Bonzai, mezi nimiž je také legendární „From Bonzai With Love“ z roku 2000 a „Battle Of The DJ´s II“ (spolu s Yves Deruyterem).
Mark EG v anketě Hardcore Heaven Awards zvolen jako „Nejlepší britský hard dance DJ“ roku 2003, 2004 a 2005. Za své „naprosté šílenství“ Mark také obdržel v anketě Londons Hard Dance Awards zvláštní cenu „Party animal 2005“ . O Markovi se říká: „je to člověk, který žije, jí, spí a dýchá jenom pro hudbu.“

Kup si vstupenku výhodněji online

INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA CELEBRATION

Pátek 23. 2. 2007
Vstup: Předprodej 349 Kč, na místě 449 Kč
Vystupují:
Cari Lekebusch, Mark E.G, Torsten Kanzler, Christian Wünsch live, Carlos Rios live, Tobias Lüke aka O.B.I., Schimek, Breeth, Jerry, Misa Salacova, LaDiDa, Tvyks, Chris Sadler, Michal Poliak aka BB Mike, Hydrophonic
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
Apokalypsa Celebration - 23.2.
1x 2 V.I.P vstup a 2x 2 volný vstup
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika