Carlos Rios vs Christian Wünsch

Carlos Rios vs Christian Wünsch

10. 02. 2007  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
K Apokalypse Celebration tu máme pro tento týden ještě jeden rozhovor s dvojitými odpovědmi, Carlose a Christiana.
Na Apokalypse za 10 dní vystoupíte oba LIVE. V čem je pro Vás lepší vystupovat pomocí hardware „studia“ ?
 
Carlos Rios: Pro mě osobně je tam spoustu výhod, které nic nenahradí – a to formulace zvuku, rychlých změn a hlavně mi hraní live nabízí možnost využívat nové „zvuky“ a tak tím díky publiku získávám další a další nápady – mnohokrát se mi stalo, že jsem u hraní v podstatě vytvořil nový track, který později vyšel na desce.

carlos rios
 
Christian Wünsch: Největší uspokojení pro mě je to, že to jsou moje skladby, jsou to moje myšlenky, které předávám dál a vytvářím tak ten večer nový a neopakovatelný příběh.
 
V několika věcech se vaše postavy shodují. Oba máte rádi minimal, Christian také vystupuje pod pseudonymem Mizek, Carlos zase dělá ve studiu minimal „do šuplíku“ nebo pro domácí poslech J V čem jste vlastně dle Vás odlišní (jaký vidíte mezi sebou rozdíl) ??
 
Carlos Rios: Christian je hodně svůj, zkrátka, když slyším jeho skladby, vím, že je to od něj a nemusím se o tom ani přesvědčovat. Dle mě je to velký umělec, který mám svou tvář. Velký respekt a těším se na mejdan J
 
Christian WünschCo jsem slyšel, tak Carlos jako LivePA hraje více rychleji a „dunivěji“, než já. Jdou z něj cítit jisté „revoluční“ postupy, které jsou velmi dobře vnímatelné, mám rád jeho halovou tvrdost. Carlos je určitě člověk, který mě baví poslouchat!
 
Na Apokalypse 23.2.2007 budou také vystupovat Cari Lekebusch, Mark E.G., Torsten Kanzler nebo OBI. Znáš se s těmito DJ´s? Když se koukneš na obsazení, co na to říkáš?
 
Carlos Rios: Jasný J Mark EG, to je naprostý šílenec a blázen! Cari Lekebusch – setkal jsem se s ním v roce 2003 na jednom festivalu v Holandsku, kde hrál. Jeho Drumcode 10 dodnes patří k mým nejoblíbenějším deskám. Torsten a OBI jsou pro mě noví.
 
Christian Wünsch: Většinu těchto DJ´s znám, jsou to samá dobrá jména. Dlouho jsem se s nimi ale neviděl, tak nemůžu říct, jak se jejich sound posunul od té doby, co jsme spolu hráli naposledy. Ale produkce Cariho Lekebusche je zárukou velmi vysoké kvality, v jeho případě jsem si jistý, že mě zase nadchne něčím novým. Fascinuje mě jeho profesionální přístup, který se během té dlouhé doby, co hraje, vůbec nezměnil.
 
christian wunsch
Oba už působíte na taneční scéně poměrně dlouhou dobu a určitě jste oba prošli určitým hudebním vývojem. Zajímalo by mne, kdo se nejvíce „podepsal“ na vašem stylovém zaměřením, tedy kdo měl na vás stěžejní vliv?
 
Carlos Rios: Mě spíš než konkrétní lidi, tedy DJs a producenti, ovlivňoval jiný směr hudby, a to hip-hop. Když jsem byl o mnoho let mladší, hip hop mě hodně bavil a já jsem tehdy zjistil, že se chci v hudbě nějak realizovat, i když jsem ještě nevěděl v jakém směru. Později jsem se začal věnovat house-u a od toho to už byl jen krůček k technu, kde jsem „zakotvil“.
 
Christian Wünsch: Pro mě byly stěžejní dvě jména, a to Jeff Mills a James Ruskin. Tyto dva dodnes považuji za velké ikony taneční scény a velmi je respektuji. Dnes už ale na mě snad nikdo až takový vliv nemá, spíš hudba jako taková. Nechci se nikomu podobat, chci být „tvůrčí individualita“!
 
Musím se vrátit k minimalu, jelikož vím, že Vám oběma tento styl není až tak lhostejný, i když se na něj přímo nezaměřujete. Povězte mi k tomu něco bližšího…
 
Carlos Rios: Jak už jsem jednou řekl, pro mě je minimal spíše záležitostí „domácí tvorby“, baví mě, ale nemyslím, že bych k tomuto stylu jednou úplně přešel. Je to spíš věc mého zájmu, hraju minimal občas doma, jen tak, pro odreagování.
 
Christian Wünsch: Mým hlavním oborem je stále techno, ale minimal mám hodně rád, dokonce jsem začal vystupovat pod pseudonymem Mizek a minimal hraju. Uvidíme, jak to bude do budoucnaJ
 
Poslední otázka – oba vystoupíte na Apokalypse poprvé – co očekáváte od této party?
 
Carlos Rios: Od Apokalypsy očekávám skvělý zážitek, doufám, že tato party splní moje očekávání. Moc se těším, hodně jsem o této party slyšel a každopádně si ji chci pořádně užít. Mám spoustu nových tracků, které budou mít na Apokalypse svoji premiéru, takže doufám, že i publikum bude spokojenéJ
 
Christian Wünsch: Atmosféra brněnských akcí je neuvěřitelná, mohl jsem se o tom už přesvědčit na Orion Hall. Takže pevně věřím, že Apokalypsa bude v tomto ohledu vyjímečná, jak už to vlastně potvrdili všichni mí známí, kteří na této akci už hráli.

Kup lístek výhodně online
www.apokalypsa.com

INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

APOKALYPSA CELEBRATION

Pátek 23. 2. 2007
Vstup: Předprodej 349 Kč, na místě 449 Kč
Vystupují:
Cari Lekebusch, Mark E.G, Torsten Kanzler, Christian Wünsch live, Carlos Rios live, Tobias Lüke aka O.B.I., Schimek, Breeth, Jerry, Misa Salacova, LaDiDa, Tvyks, Chris Sadler, Michal Poliak aka BB Mike, Hydrophonic
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
Apokalypsa Celebration - 23.2.
1x 2 V.I.P vstup a 2x 2 volný vstup
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika